Wiadomości

Znamy datę rundy Grand Prix 2022 w Gorzowie

1 października 2021, 15:15
fot. archiwum
W piątek 1 października firma Discovery Sport Event, czyli nowy promotor cyklu Grand Prix zaprezentował plan na najbliższe lata jeżeli chodzi o organizację turniejów żużlowych, w których zostanie wyłoniony mistrz świata. Poznaliśmy też kalendarz zawodów na 2022 rok. Turniej Grand Prix w Gorzowie odbędzie się w czerwcu.

"Witamy w nowej erze żużla" to hasło przewodnie konferencji podczas której zostały zaprezentowane plany na najbliższe lata jeżeli chodzi o organizację turniejów Grand Prix przez nowego promotora - firmę Discovery Sport Events. Jak się okazało, Discovery Sport Events będzie odpowiedzialne nie tylko za Grand Prix, ale również Speedway of Nations, regionalne kwalifikacje do Grand Prix, a także mistrzostwa świata do lat 16 i do lat 21.

Zawody na żywo będą transmitowane na antenie Discovery+, natomiast materiały promocyjne i skróty będą pokazywane na Eurosporcie. Natomiast wszystkie programy dotyczące żużla czy lokalne rundy będą pokazywane na pozostałych kanałach grupy Discovery.

Podczas konferencji został przedstawiony przede wszystkim kalendarz turniejów Grand Prix na sezon 2022. Jak się okazało, turniej w Gorzowie zaplanowano na sobotę 25 czerwca 2022 roku.

Kalendarz Grand Prix 2022

30 kwietnia - Grand Prix w Gorican (Chorwacja)

14 maja - Grand Prix w Warszawie (Polska)

28 maja - Grand Prix w Pradze (Czechy)

4 czerwca - Grand Prix w Teterow (Niemcy)

25 czerwca - Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim (Polska)

9 lipca - Grand Prix w Togliatti (Rosja)

13 sierpnia - Grand Prix w Cardiff (Wielka Brytania)

27 sierpnia - Grand Prix we Wrocławiu (Polska)

10 września - Grand Prix w Vojens (Dania)

17 września - Grand Prix w Malilli (Szwecja)

1 października - Grand Prix w Toruniu (Polska)

5 listopada - Grand Prix Oceanii (miejsce do ustalenia)


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości