Wiadomości

Wspomóż leczenie Adasia i pozbądź się nieużywanych ubrań

10 września 2021, 10:44
źródło: archiwum rodzinne
Finał akcji 24 września, ale już dziś można przynosić ubrania, pluszaki, pościele i inne tekstylia. Podarowane przez gorzowian rzeczy zostaną zapakowane na ciężarówkę, a za każdy kilogram fundacja Po pierwsze przekaże fundusze na kolejną operację Adasia z Gorzowa.

Krótko o Adasiu. Dzięki wsparciu wielu wspaniałych darczyńców Adaś na początku 2020 roku przeszedł w Stanach Zjednoczonych bardzo skomplikowaną operację poszerzenia czaszki. Zabieg ten, krótko mówiąc, uratował mu życie. Dzisiaj po 1,5 roku i specjalistycznych badaniach okazało się, że trzeba tę operację jak najszybciej powtórzyć, a jej koszt to ponad 50 tys. dolarów. Bez Waszej pomocy to się nie uda…

Historię Adasia z Gorzowa mogliście już wcześniej śledzić na naszym portalu: 

https://gorzowianin.com/wiadomosc/14167-adas-pod-koniec-grudnia-poleci-do-usa.html

Dziś Adaś po raz kolejny potrzebuje naszego wsparcia i do zebrania został naprawdę niewiele. Na siepomaga.pl w założonej zbiórce brakuje zaledwie 10 tysięcy złotych (stan na 10.09.2021)

Bezpośredni link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/adas-kos

Ale to nie koniec! Pomóc można też w inny sposób. Stal Gorzów włączyła się w akcję #Szafowanie. Do wybranych punktów w mieście będzie można przynosić używane ubrania i tekstylia. 

W akcję SZAFOWANIA angażuje się osobiście Michał Wiśniewski, który sam odbiera przyniesione worki. Firma, która współpracuje z Fundacją Po Pierwsze, odbierze wszystkie zebrane tekstylia i za każdy kilogram przekaże fundusze na wyznaczony cel - zbiórkę dla Adasia. Każdy kilogram będzie więc na wagę złota.

Należy pamiętać, że nie zbieramy rzeczy nadających się do utylizacji. Wszystkie przyniesione rzeczy powinny być zapakowane w worek, czyste, nadające się do tego, aby dać im drugie życie.

W akcję zaangażowała się też znana gorzowska społeczniczka - Agnieszka Kosacka. - Myślę, że to dobry czas, abyśmy połączyli siły i tłumnie oddali co możemy, aby Adaś, dla którego już tak długo trwa zbiórka, mógł przejść drugą operację. To nas nic nie będzie kosztować, a dodatkowo pozbędziemy się wielu rzeczy, które tylko zajmują nam miejsce w szafach - mówi Agnieszka Kosacka.

Pierwszy punkt już jest - rzeczy można przynosić do galerii Feeria. Naprzeciwko sklepu Action został stworzony specjalny punkt, gdzie przyjmowane są ubrania

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości