• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11
Wiadomości

Wspomóż leczenie Adasia i pozbądź się nieużywanych ubrań

10 września 2021, 10:44
źródło: archiwum rodzinne
Finał akcji 24 września, ale już dziś można przynosić ubrania, pluszaki, pościele i inne tekstylia. Podarowane przez gorzowian rzeczy zostaną zapakowane na ciężarówkę, a za każdy kilogram fundacja Po pierwsze przekaże fundusze na kolejną operację Adasia z Gorzowa.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Krótko o Adasiu. Dzięki wsparciu wielu wspaniałych darczyńców Adaś na początku 2020 roku przeszedł w Stanach Zjednoczonych bardzo skomplikowaną operację poszerzenia czaszki. Zabieg ten, krótko mówiąc, uratował mu życie. Dzisiaj po 1,5 roku i specjalistycznych badaniach okazało się, że trzeba tę operację jak najszybciej powtórzyć, a jej koszt to ponad 50 tys. dolarów. Bez Waszej pomocy to się nie uda…

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Historię Adasia z Gorzowa mogliście już wcześniej śledzić na naszym portalu: 

https://gorzowianin.com/wiadomosc/14167-adas-pod-koniec-grudnia-poleci-do-usa.html

Dziś Adaś po raz kolejny potrzebuje naszego wsparcia i do zebrania został naprawdę niewiele. Na siepomaga.pl w założonej zbiórce brakuje zaledwie 10 tysięcy złotych (stan na 10.09.2021)

Bezpośredni link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/adas-kos

Ale to nie koniec! Pomóc można też w inny sposób. Stal Gorzów włączyła się w akcję #Szafowanie. Do wybranych punktów w mieście będzie można przynosić używane ubrania i tekstylia. 

W akcję SZAFOWANIA angażuje się osobiście Michał Wiśniewski, który sam odbiera przyniesione worki. Firma, która współpracuje z Fundacją Po Pierwsze, odbierze wszystkie zebrane tekstylia i za każdy kilogram przekaże fundusze na wyznaczony cel - zbiórkę dla Adasia. Każdy kilogram będzie więc na wagę złota.

Należy pamiętać, że nie zbieramy rzeczy nadających się do utylizacji. Wszystkie przyniesione rzeczy powinny być zapakowane w worek, czyste, nadające się do tego, aby dać im drugie życie.

W akcję zaangażowała się też znana gorzowska społeczniczka - Agnieszka Kosacka. - Myślę, że to dobry czas, abyśmy połączyli siły i tłumnie oddali co możemy, aby Adaś, dla którego już tak długo trwa zbiórka, mógł przejść drugą operację. To nas nic nie będzie kosztować, a dodatkowo pozbędziemy się wielu rzeczy, które tylko zajmują nam miejsce w szafach - mówi Agnieszka Kosacka.

Pierwszy punkt już jest - rzeczy można przynosić do galerii Feeria. Naprzeciwko sklepu Action został stworzony specjalny punkt, gdzie przyjmowane są ubrania

 


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości