Wiadomości

Zmarzlik tym razem drugi. Wyprzedził go Łaguta

7 sierpnia 2021, 21:37
Bartosz Zmarzlik tym razem przyjechał na drugim miejscu w finale Grand Prix w Lublinie. Zawodnik Moje Bermudy Stal Gorzów musiał uznać tym razem wyższość Rosjanina - Artioma Łaguty.

Pierwszą serię startów otworzył Fredrik Lindgren zdobywając 3 oczka. Po niezbyt udanym starcie Szwed pokonał Emila Sajfutdinowa, który następnie nieustannie musiał odpierać ataki Andersa Thomsena. Zawodnik Fogo Unii Leszno ostatecznie dowiózł 2 pkt. Druga gonitwa to fantastyczna walka Bartosza Zmarzlika z Robertem Lambertem. Polak do ostatnich metrów bronił się przed zawodnikiem eWinner Apatora Toruń i ostatecznie to on zgarnął pierwsze trzy punkty w tych zawodach. Dominik Kubera w 3 biegu bardzo szybko wysunął się na prowadzenie i nie oddał go do samego końca. Zwycięstwem Artioma Łaguty zakończyła się pierwsza część ścigania na lubelskim owali. 

Tak jak zakończył tak też otworzył kolejną serię startów. Artiom Łaguta po idealnym starcie na mecie zameldował się na pierwszej pozycji. 6 wyścig to walka na dwóch ostatnich pozycjach między Maciejem Janowskim a Maxem Frickem. Jedno oczko powędrowało na konto żużlowca Betard Sparty Wrocław. Najlepszy w tej gonitwie okazał się Martin Vaculik. Tai Woffinden po zaciętej rywalizacji z Andersem Thomsenem pomknął po zwycięstwo w 7 biegu. Bartosz Zmarzlik z kolejną wygraną przy swoim nazwisku. 

Leon Madsen z pierwszą “trójką” przy swoim nazwisku. Matej Zagar na ostatnim okrążeniu został minięty przez Duńczyka i na mecie zameldował się jako drugi. Dominik Kubera z drugim zwycięstwem w 2021 Orlen Lublin FIM SGP of Poland. Zawodnik z dziką kartą wyszedł idealnie ze startu i nie oddał prowadzenie do samego końca. Max Fricke w 11 odsłonie zawodów pokonał aktualnego mistrza Świata. Do ostatnich metrów bronił się przed Bartoszem Zmarzlikiem, lecz to właśnie Australijczyk finalnie triumfował na lubelskim owalu.  Kolejny wyścig to upadek Jasona Doyle’a i Martina Vaculika. Słowak decyzją lekarza udał się do szpitala, a zawodnik Fogo Unii Leszno o własnych siłach wrócił do parku maszyn.  W powtórce wyścigu pojawił się Wiktor Lampart, który wjechał w taśmę. Szansę dostał Mateusz Świdnicki, który upadł na tor. Wyścig został powtórzony w pełnym składzie, gdyż taśma poszła nierówno. Australijczyk kolejny raz zanotował upadek.  Ostatecznie w 12 wyścigu zwyciężył Artiom Łaguta. 

Dominik Kubera otworzył czwartą serię startów meldując się na mecie jako pierwszy. Bartosz Zmarzlik na dystansie minął Emila Sayfutdinova i zdobył kolejną “trójkę”. Leon Madsen konsekwentnie budował prędkość, lecz górą okazał się Anders Thomsen. Zwycięzcą tego wyścigu został Robert Lambert. Tai Woffinden przy swoim nazwisku zapisał 3 pkt. Ogromny pech Macieja Janowskiego, który został ostro potraktowany przez Fredrika Lindgrena. Decyzją sędziego drugie miejsce dla zawodnika Betard Sparty Wrocław po wykluczeniu Szweda. 

Ostatnia seria startów to triumf Bartosza Zmarzlika, który jednoczenie wygrał rundę zasadniczą. Jason Doyle najlepszy w 18 odsłonie zawodów na lubelskim owalu. Artiom Łaguta z ogromną przewagą i niesamowitą prędkością zdobył 3 oczka. Ostatni wyścig należał zdecydowanie do Fredrika Lindgrena, lecz fantastyczna walka toczyła się między Robertem Lambertem i Matejem Zagarem na dwóch ostatnich pozycjach. 1 punkt należał do Słoweńca. 

Pierwszy półfinał należał zdecydowanie do Bartosza Zmarzlika oraz Fredrika Lindgrena, którzy awansowali do wielkiego finału. Druga odsłona to triumf Artema Laguty i Dominika Kubery. Zawodnik Betard Sparty Wrocław zwyciężył 2021 Orlen Lublin FIM SGP of Poland. Na drugim stopniu podium znalazł się Bartosz Zmarzlik, a ostatnie miejsce należało do Dominika Kubery. 

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że wczoraj wygrałem, a dzisiaj zająłem drugie miejsce. Przed tym turniejem brałbym taki wynik w ciemno. Wczoraj i dzisiaj był naprawdę fajny tor do ścigania, który pozwalał na wiele rzeczy - mówił tuż po dekoracji Bartosz Zmarzlik.

Więcej o żużlu przeczytasz na: speedwaynews.pl


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości