Wiadomości

Anna Puławska wspólnie z koleżankami wywalczyły brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich

7 sierpnia 2021, 10:31
fot. Eurosport
Gorzowska kajakarka Anna Puławska wywalczyła swój drugi medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wcześniej z Karoliną Nają w finale kajakarskich regat K2 na 500 metrów zajęły drugie miejsce. Natomiast w sobotni poranek w finale K4 na 500 metrów wspólnie z Karoliną Nają, Justyną Iskrzycką i Heleną Wiśniewską zajęły trzecie miejsce.

We wtorek 3 sierpnia swój pierwszy medal olimpijski zdobyła kajakarka Anna Puławska z AZS AWF Gorzów, która płynęła z Karoliną Nają (KS POSNANIA Poznań) w finale kajakarskich regat K2 na 500 metrów. Puławska z Nają zajęły drugie miejsce, lepsze od reprezentantek Polski były tylko kajakarki z Nowej Zelandii. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Anna Puławska wicemistrzynią olimpijską!".

Natomiast w sobotę 7 sierpnia Anna Puławska wspólnie z  Karoliną Nają,  Justyną Iskrzycką i Heleną Wiśniewską płynęły w finale K4 na 500 metrów. Polska osada zajęła ostatecznie trzecie miejsce w finale, przegrywając z reprezentacją Białorusi i Węgier. Jednak to i tak ogromny sukces Polek. To pierwszy w historii kobiecego kajakarstwa medal wywalczony w czwórce.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości