Wiadomości

Anna Puławska wicemistrzynią olimpijską!

3 sierpnia 2021, 08:40
fot. Eurosport
Gorzowska kajakarka Anna Puławska z AZS AWF Gorzów wspólnie z Karoliną Nają zajęły drugie miejsce w finale K2 na 500 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Reprezentantki Polski kilkanaście minut po finale odebrały srebrne medale.

To niebywały sukces gorzowskiej kajakarki. Anna Puławska wraz ze swoją koleżanką Karoliną Nają zdobyły srebrny medal olimpijski w finale kajakarskich regat K2 500 m.

Triumfowały reprezentantki Nowej Zelandii z Lisą Carrington w składzie, która we wtorek wywalczyła również złoto w konkurencji K1 200 m. Na trzecim stopniu podium uplasowały się Węgierki w składzie Danuta Kozak, Dora Bodonyi. Nowozelandki (Lisa Carrington, Caitlin Regal) zwyciężyły z czasem 1:35,785, ustanawiając nowy rekord olimpijski.

Polki straciły do nich 0,968 sekundy. Wyścigi dwójek na 500 m to już polska specjalność na igrzyskach. Od 2000 roku w Sydney nasze kajakarki regularnie stają na podium w tej konkurencji.

- Kumulujemy emocje, bo wiemy, że przed nami wyścig w czwórce. Kumulujemy i oszczędzamy energię. Wiemy, jaka jest pogoda w Japonii, jesteśmy też zmęczone wyścigiem. Ale szczęśliwe i cieszymy się ogromnie, ale przed nami kolejny start. Wyścig w dwójce już za nami, mamy w głowie to, że chcemy pokazać moc w czwórce. To nowa czwórka, w tym składzie nigdzie nie startowałyśmy. Na jedynkach jesteśmy gotowe, my na dwójce też, a pozostałe dziewczyny nam dorównują. - mówi Anna Puławska w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

POZOSTAŁE STARTY NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH W TOKIO

Anna Puławska

6 sierpnia - eliminacje K-4

7 sierpnia - ew. półfinał i finał K-4

Kornelia Lesiewicz

5 sierpnia - ew. eliminacje sztafeta 4x400 m

7 sierpnia - ew. finał sztafeta 4x400 m

Wiktor Głazunow

6 sierpnia - eliminacje C-1

7 sierpnia - ew. półfinał i finał C-1

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości