Wiadomości

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami z ulewnym deszczem

21 czerwca 2021, 14:28
fot. Damian Pyta
W niedzielny wieczór strażacy z Gorzowa i okolicznych miejscowości mieli pełne ręce roboty, ponieważ nad północną częścią województwa lubuskiego przeszła burza, której towarzyszył silny wiatr. Natomiast w poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie przez burzami. Tym razem wiatr ma osiągnąć nawet 100 km/h, a burzom mają towarzyszyć ulewne opady deszcz do 50 litrów na metr kwadratowy.

W niedzielę 20 czerwca po godz. 18 nad Gorzowem i okolicznymi miejscowościami przeszła burza, której towarzyszył wiatr i ulewny deszcz. Porywy wiatru osiągały około 70 km/h. To wystarczyło, aby wichura wyrywała drzewa z korzeniami oraz łamała je jak zapałki. Strażacy z Gorzowa oraz okolicznych OSP wyjechali do łącznie do blisko 50 zdarzeń na terenie całego powiatu. Najczęściej byli wzywani do połamanych drzew, które blokowały drogi czy też zerwanych linii energetycznych o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Przez Gorzów przeszła burza. Wiatr łamał drzewa i wyrywał je z korzeniami".

W poniedziałek 21 czerwca IMGW wydało kolejne ostrzeżenie o burzach na terenie Gorzowa i całego województwa lubuskiego. Według prognoz burzom mają towarzyszyć ulewne opady deszczu do 40, a nawet do 50 litrów na metr kwadratowy, a lokalnie nawet opady gradu. Natomiast porywy wiatry mogą osiągnąć do 100 km/h.

Alert drugiego stopnia obowiązuje od godz. 15 w poniedziałek 21 czerwca do godz. 2 w nocy we wtorek 22 czerwca.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości