Wiadomości

W Gorzowie zabrakło miejsc na szczepienia dla 70-latków. „Muszę zawieźć tatę 50 km dalej”

22 stycznia 2021, 12:07
fot. Shutterstock
Chociaż zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla 70-latków dopiero co ruszyły, to już zabrakło dla nich miejsc. W Gorzowie wolnego terminu na szczepienie nie ma aż do końca marca. Niektóre osoby zapisują swoich bliskich do placówek oddalonych od Gorzowa nawet o 50 km, aby tylko móc ich zaszczepić. NFZ tłumaczy, że taka sytuacja jest spowodowana ograniczoną dostawą szczepionek. Niektóre punkty szczepień dostały zaledwie 30 dawek szczepionek na tydzień.

Od samego rana są problemy z zapisami seniorów powyżej 70 roku życia na szczepienia przeciwko COVID-19 w Gorzowie o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Problemy z zapisami na szczepienia 70-latków. Miejsc nie ma do końca marca”. Jak się okazuje, coraz więcej osób zgłasza, że w Gorzowie w żadnej z 13 przychodni nie ma już wolnego terminu na szczepienie do końca marca 2021 roku dla osób 70+. 

Na skrzynkę portalu otrzymujemy coraz więcej wiadomości od oburzonych czytelników. - Nigdzie terminów nie ma. Na to wygląda, że na szczepienie można zapisać się tylko do końca marca. A co później? Mundurowi? Prokuratorzy? Dla seniorów już miejsca nie będzie? Na infolinię 989 w ogóle dodzwonić się nie można, od razu rozłącza... Może rząd przewiduje szczepienie komercyjne? Zapłacę, aby mama była bezpieczna!- podkreśla pani Magda. - Udało mi się zapisać tatę 70+ na szczepienie w szpitalu w Drezdenku na 2 marca. Wszystkie punkty  szczepień w Gorzowie  były niedostępne. Skandal! W ani jednym punkcie nie było terminów. Aż niemożliwe! Będę musiała zawieźć tatę do Drezdenka, czyli pokonać ponad 50 km - opowiada czytelniczka Marta. - Informuję, że w Lux-Med przy ul. Walczaka  w dniu dzisiejszym od. godz 6 rano nie było ani jednego miejsca do rejestracji na termin dla osób 70+. Owszem, poradnia zapisywała oczekujących, ale bez podania terminu - opowiada pani Danuta.

Jak tłumaczy lubuski oddział NFZ, problemy z rejestracją są chwilowe i są spowodowane ograniczoną dostawą szczepionek. Niektóre punkty szczepień dostały zaledwie 30 dawek szczepionek na tydzień, stąd też mała liczba wyznaczonych terminów, które szybko zostały zajęte. 

- Ze względu na ograniczoną dostępność szczepionki najprawdopodobniej nie wszyscy zainteresowani zostaną umówieni w procesie rejestracji na konkretne terminy szczepień. Dla pozostałych osób powyżej 70 roku życia zainteresowanych szczepieniem przeciw koronawirusowi udostępniamy możliwość zgłoszenia się na szczepienia przez infolinię i formularz internetowy. Każda osoba, która wypełni formularz, zostanie telefonicznie poinformowana o możliwości rejestracji na konkretny termin szczepienia – komentuje Joanna Branicka, rzecznik prasowy lubuskiego oddziału NFZ.

Formularz jest dostępny na stronie  https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/. Ponadto osoba, która chce się zapisać do danego etapu szczepień, może wysłać wiadomość SMS o treści SZCZEPIMY SIĘ na numer 664 908 556. W odpowiedzi przesłana zostanie prośba o odesłanie swojego numeru PESEL oraz kodu pocztowego adekwatnego do miejsca zamieszkania. Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnych terminów, to do wszystkich osób, które wyślą taki SMS, oddzwoni konsultant infolinii. Nastąpi to w momencie, gdy uruchomione zostaną nowe terminy szczepień.

Szpital wstrzymuje zapisy na szczepienia

Okazało się, że zapisy na szczepienia seniorów zostały wstrzymane w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. - Informujemy, że do 31 marca 2021 roku wszystkie terminy szczepień dla seniorów (80+ i 70+) już są zajęte. Aby zarezerwować termin szczepienia przeciwko COVID-19 prosimy zgłaszać się do innych punktów szczepień. Osoby, które już wysłały zgłoszenie, bądź wpisywały się w kolejkę oczekujących w szpitalu proszone są o oczekiwanie na telefon z informacją o terminie – czytamy w komunikacie szpitala.

- Brak wolnych terminów do końca marca dotyczy nie tylko szpitala. Docierają do nas informacje, że seniorzy lub ich bliscy wysyłają zgłoszenia do wielu placówek jednocześnie. W ten sposób blokują możliwość ustalenia terminu innym pacjentom. Apelujemy o to, aby wybrać sobie jeden punkt szczepień, najlepiej ten położony najbliżej miejsca zamieszkania i tam oczekiwać na wyznaczenie terminu. Zwolnione w ten sposób miejsca stworzą możliwość zaszczepienia się innym osobom, dla których teraz nie ma miejsca - mówi Barbara Kasperska, kierownik ds. funkcjonowania poradni, rejestracji i pracowni szpitalnych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie.

Czekamy na Państwa opinie. Czy Ty lub Twoi bliscy mieliście problem z zarejestrowaniem się do szczepienia przeciwko COVID-19? A może wszystko poszło dobrze? Opowiedz nam o tym! Wyślij e-mail na adres redakcja@gorzowianin.com lub wiadomość na facebooku.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości