Wiadomości

Problemy z zapisami na szczepienia 70-latków. „Miejsc nie ma do końca marca”

22 stycznia 2021, 10:07
fot. archiwum
Od samego rana są problemy z zapisami seniorów powyżej 70 roku życia na szczepienia przeciwko COVID-19. Czytelnicy portalu gorzowianin.com zwracają uwagę, że są problemy nie tylko z rejestracją telefoniczną, ale również przez portal pacjenta. Wiele osób nie może się zarejestrować, ponieważ system pokazuje, że wolnych terminów nie ma już do końca marca.

W piątek 22 rozpoczęły się zapisy dla osób po 70 roku życia na szczepienia przeciwko COVID-19. Już od godz. 6 rano pacjenci mogli zarejestrować się telefonicznie, za pomocą portalu pacjenta lub też osobiście w wybranej przychodni. Rejestracja obejmuje osoby urodzone w latach 1942-1951. Ich szczepienia rozpoczną się w poniedziałek 25 stycznia.

Jednak już od samego rana, wiele osób miało problem z zapisaniem się na szczepienia o czym informują nas czytelnicy portalu gorzowianin.com. - Dzwonię na numer 989 i nikt nie odbiera. Próbowałam już kilkanaście razy - opowiada czytelniczka Barbara. -  Czy w Gorzowie są jeszcze jakieś wolne terminy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla 70-latków? Bo przez e-rejestrację wynika że nie ma, że nie terminów aż do końca marca – podkreśla pan Tomasz.

- Jesteśmy z żoną po 70 roku życia. Od samego rana córka próbowała nas zarejestrować na szczepienie. Zarówno przez internet i przez telefon nie da rady. Na profilu zaufanym pokazuje, że w żadnej z 13 przychodni w Gorzowie nie ma już wolnego terminu aż do końca marca. Jedynymi miejscami, gdzie moglibyśmy się zaszczepić jest Drezdenko lub Bobrowice. Mamy po 70 lat i siedzimy w domu, nie będziemy specjalnie jechać tyle kilometrów, aby się zaszczepić – opowiada pan Leszek.

Jak podaje ministerstwo zdrowia, w pierwszej godzinie zarejestrowało się ponad 66 tys. pacjentów powyżej 70 roku życia w całej Polsce. Ponadto odnotowują bardzo duży ruch na infolinii, która w szczycie notowała ponad 300 tys. wywołań na minutę. 

Sprawę zgłosiliśmy do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Sprawdzamy i analizujemy sytuację. Prawdopodobnie wystąpił błąd systemu. Problem został już zgłoszony koordynatorowi do spraw szczepień w województwie lubuskim. Problem jest również z przychodniami, które wyznaczyły za mało terminów szczepień – komentuje Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody lubuskiego w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie.

NAJNOWSZE INFORMACJE NA TEMAT PROBLEMU ZE SZCZEPIENIAMI ZNAJDZIECIE TUTAJ

Czekamy na Państwa opinie. Czy Ty lub Twoi bliscy mieliście problem z zarejestrowaniem się do szczepienia przeciwko COVID-19? A może wszystko poszło dobrze? Opowiedz nam o tym! Wyślij e-mail na adres redakcja@gorzowianin.com lub wiadomość na facebooku.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości