Jeden telefon może uratować ich życie

21 grudnia 2020, 10:13
foto: Lubuska Policja
Lubuscy policjanci regularnie sprawdzają miejsca, w których przebywają bezdomni, aby upewnić się, że warunki w jakich mieszkają nie zagrażają ich życiu. W nocy temperatury są niskie i trudne warunki pogodowe mogą być niebezpieczne dla osób, które nie mają dachu nad głową.

Policjanci już od początku listopada monitorują miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Sprawdzają pustostany, ogródki działkowe i wszystkie te miejsca o których wiedzą, że mogą tam przebywać bezdomni.

Co roku dochodzi też do sytuacji, gdy osoby nietrzeźwe nie są w stanie dojść do domu i zasypiają na ulicy, dlatego tak ważne jest aby mieszkańcy miasta i powiatu, jeśli sami nie mogą pomóc takim osobom, informowali o podobnych sytuacjach odpowiednie służby.

W ubiegłym roku większość skutecznych interwencji była możliwa dzięki sygnałom od mieszkańców, którzy bardzo szybko reagowali widząc nietrzeźwych, bezdomnych lub inne osoby potrzebujące pomocy. Pamiętajmy, że niskie temperatury utrzymujące się zwłaszcza w nocy, mogą zagrażać osobom, które nie mają odpowiedniego schronienia, dlatego prosimy wszystkich o czujność i zainteresowanie się osobami, które ze względu na stan nietrzeźwości, stan zdrowia czy też wiek nie mogą o siebie zadbać.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości