Wiadomości

Włamali się do domu, wpadli wprost w ręce policjantów

17 listopada 2020, 12:38, red
źródło: lubuska policja
Kradli rowery i sprzęt budowlany i metalowe elementy. Wpadli podczas obławy, którą zorganizowali policjanci z Gorzowa. Wszystko to miało miejsce w minioną niedzielę na ulicy Małorolnych, w jednym ze znajdujących się tam domów.

Funkcjonariuszy zaalarmowali sąsiedzi, którzy podejrzewali, że w jednym z domów przy ulicy Małorolnych w Gorzowie doszło do włamania. Nim złodzieje zdołali wynieść z domu łupy, wpadli w ręce policjantów, którzy czekali tuż pod drzwiami. Dwóch zatrzymanych mężczyzn, w wieku 25 i 33 lata mieli przy sobie skradzione rzecz – zegarki i perfumy.

- Dzięki pracy policjantów udało się ustalić, że na swoim koncie mają więcej podobnych przestępstw. Funkcjonariusze przedstawili mężczyznom zarzuty kilku włamań i kradzieży – mówi Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Zatrzymany 25-latek okazał się być poszukiwanym przez gorzowską prokuraturę. Wraz z 33-latkiem zostali zatrzymani w gorzowskiej komendzie. Policjanci zbierali materiał dowodowy, by przedstawić im zarzuty kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze ustalili, że 25- i 33-latek mają na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. Mężczyźni są odpowiedzialni za włamanie do magazynu, skąd ukradli rowery i sprzęt budowlany. Kolejny rower został skradziony po włamaniu na ulicy Olimpijskiej. W tym przypadku jednoślad gorzowscy policjanci odnaleźli w Świebodzinie. Podejrzani kradli także metalowe elementy, które następnie sprzedawali.

W sumie zatrzymani mężczyźni usłyszeli trzy zarzuty kradzieży z włamaniem i kolejny dotyczący kradzieży. Przestępczemu duetowi grozi do 10 lat więzienia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości