Włamali się do domu, wpadli wprost w ręce policjantów

17 listopada 2020, 12:38, red
źródło: lubuska policja
Kradli rowery i sprzęt budowlany i metalowe elementy. Wpadli podczas obławy, którą zorganizowali policjanci z Gorzowa. Wszystko to miało miejsce w minioną niedzielę na ulicy Małorolnych, w jednym ze znajdujących się tam domów.

Funkcjonariuszy zaalarmowali sąsiedzi, którzy podejrzewali, że w jednym z domów przy ulicy Małorolnych w Gorzowie doszło do włamania. Nim złodzieje zdołali wynieść z domu łupy, wpadli w ręce policjantów, którzy czekali tuż pod drzwiami. Dwóch zatrzymanych mężczyzn, w wieku 25 i 33 lata mieli przy sobie skradzione rzecz – zegarki i perfumy.

- Dzięki pracy policjantów udało się ustalić, że na swoim koncie mają więcej podobnych przestępstw. Funkcjonariusze przedstawili mężczyznom zarzuty kilku włamań i kradzieży – mówi Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Zatrzymany 25-latek okazał się być poszukiwanym przez gorzowską prokuraturę. Wraz z 33-latkiem zostali zatrzymani w gorzowskiej komendzie. Policjanci zbierali materiał dowodowy, by przedstawić im zarzuty kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze ustalili, że 25- i 33-latek mają na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. Mężczyźni są odpowiedzialni za włamanie do magazynu, skąd ukradli rowery i sprzęt budowlany. Kolejny rower został skradziony po włamaniu na ulicy Olimpijskiej. W tym przypadku jednoślad gorzowscy policjanci odnaleźli w Świebodzinie. Podejrzani kradli także metalowe elementy, które następnie sprzedawali.

W sumie zatrzymani mężczyźni usłyszeli trzy zarzuty kradzieży z włamaniem i kolejny dotyczący kradzieży. Przestępczemu duetowi grozi do 10 lat więzienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości