Wiadomości

W pożarze stracili dom. Gmina apeluje o pomoc [zdjęcia]

27 września 2020, 17:30, red
fot. OSP Krasowiec
Władze gminy Deszczno proszą ludzi dobrej woli o pomoc dla mieszkańców Krasowca, którym w wyniku uderzenia pioruna spłonął dom. Potrzebne są m.in. materiały budowlane czy środki czystości.

W środowy wieczór 23 września nad północną częścią województwa lubuskiego przeszła burza z piorunami i intensywnymi opadami deszczu. Jeden z piorunów uderzył w dom w miejscowości Krasowiec koło Gorzowa o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Piorun uderzył w dom pod Gorzowem”. W wyniku uderzenia pioruna, zaczął się palić dach budynku.

Mieszkańcy zostali w porę ewakuowani i na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak pożar dom został zniszczony. Dach oraz poddasze budynku zostało całkowicie spalone, natomiast wnętrze domu zostało zalane. Wszystko przez to, że opady były tak obfite, że rynny nie nadążały odbierać wody.

W związku z tą sytuacją, władze gminy Deszczno apelują do ludzi dobrego woli o pomoc dla państwa Migdał, którzy w wyniku pożaru stracili swój dorobek życia. Rodzina jest obecnie pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej w Deszcznie. Pracownicy OPS już w dniu pożaru zapewnili im podstawową pomoc, a sąsiedzi dali zastępczy, tymczasowy dach nad głową.

- Rodzina Państwa Migdał jest bardzo lubiana i szanowana w swoim otoczeniu. Zawsze służą pomocą innym, udzielają się we wszelkich akacjach i pomocy bliźnim. Niestety teraz nastał czas, że to oni potrzebują naszego wsparcia – podkreśla Paweł Tymszan, wójt gminy Deszczno.

Jak można pomóc?

1. Dokonując dobrowolnej wpłaty, w formie darowizny na rzecz państwa Migdał na specjalnie utworzone konto bankowe przez Ochotniczą Straż Pożarną w Krasowcu nr konta: 46 1940 1076 2. 2. Przekazując potrzebne materiały:

- płyta OSB 25,

- wełna skalna,

- regipsy,

- kafelki do łazienki i kuchni

- panele podłogowe i folia pod nie,

- rama do łóżka 160/200

- biała farba sufitowa

- farba ścienna najlepiej jasny szary

- wanna łazienkowa

- umywalka łazienkowa

- meble łazienkowe

- chemia do czyszczenia

- płyny do płukania ubrań

- proszki, żel, kapsułki do prania

Potrzebna jest również pomoc stolarza, który podjąłby się zrobienia nowych schodów na poddasze. Kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Deszcznie pod nr telefonu: 95 7 287 659 lub 733 955 800

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/7 Pożar domu w Krasowcu

1/7 Pożar domu w Krasowcu

2/7 Pożar domu w Krasowcu

2/7 Pożar domu w Krasowcu

3/7 Pożar domu w Krasowcu

3/7 Pożar domu w Krasowcu

4/7 Pożar domu w Krasowcu

4/7 Pożar domu w Krasowcu

5/7 Pożar domu w Krasowcu

5/7 Pożar domu w Krasowcu

6/7 Pożar domu w Krasowcu

6/7 Pożar domu w Krasowcu

7/7 Pożar domu w Krasowcu

7/7 Pożar domu w Krasowcu

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości