Wiadomości

Nowy przypadek zakażenia koronawirusem w Lubuskiem

18 marca 2020, 15:36, red
fot. Newslubuski.pl
Mamy kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w województwie lubuskim. Na oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze trafił młody mężczyzna, który niedawno wrócił ze Szwajcarii. To już trzecia zakażona osoba, która przebywa w zielonogórskim szpitalu.

Jak informuje ministerstwo zdrowia, w środę 18 marca został potwierdzony trzeci przypadek zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubuskiego. Do tej pory na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze przebywały dwie zakażone osoby – pacjent „0” z Cybinki, który jeszcze dzisiaj ma opuścić szpital, ponieważ ma już negatywne wyniki oraz kobieta z powiatu gorzowskiego.

Nowy pacjent zakażonym koronawirusem to młody mężczyzna, który niedawno wrócił ze Szwajcarii. Według relacji lekarzy – mężczyzna czuje się bardzo dobrze. Jest mieszkańcem południowej części województwa lubuskiego. Jak informuje Lubuski Urząd Wojewódzki, osoby mające kontakt z osobą chorą na terenie naszego województwa zostały objęte właściwą procedurą. Służby nie chcą zdradzać nawet powiatu z którego pochodzi pacjent, aby nie wywoływać paniki.

Z kolei jeżeli chodzi o Gorzów, to tutaj wciąż nie ma osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Obecnie w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka przebywa czterech nowych pacjentów z podejrzeniem koronawiursa, którzy czekają na wyniki badań. Osoby, które do tej pory trafiły do szpitala miały negatywny wynik badań.

Łącznie w Polsce jest 251 osób zakażonych koronawirusem, natomiast pięć zmarło. Tym samym nie ma już żadnego województwa w kraju, w którym nie byłoby osoby chorej.

BIEŻĄCĄ RELACJĘ NA TEMAT SYTUACJI W GORZOWIE I OKOLICACH ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości