Live

Koronawirus - informacje na bieżąco. Gorzów i okolice

16.03.2020, 12:30

Relacja

11:50 Maksymalna liczba zakażeń koronawirusem w Polsce nie przekroczy 9 tys. i zostanie osiągnięta ok. 20 kwietnia; potem powinna spadać. W ciągu doby najwięcej może być ok. 500 nowych przypadków. Specjaliści przewidują, że kumulacja zachorowań nastąpi około20 kwietnia br., a potem powinno przyjść wyraźne zahamowanie nowych zakażeń.
09:23 Mieszkańcy województwa lubuskiego złamali zakaz podróżowania i pojechali w góry w celach wypoczynkowych. Policjanci zostali wezwani do jednego z hoteli w Białce Tatrzańskiej, gdzie zakwaterowali się dwaj mieszkańcy Zielonej Góry. Za podróżowanie w celach turystycznych zostali ukarani mandatem w wysokości 500 zł.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

08:35 We wtorkowy poranek 31 marca ministerstwo zdrowia poinformowało o 77 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego. Nie ma mieszkańców województwa lubuskiego. Na ten moment liczba zakażonych osób w całej Polsce wynosi 2131. Natomiast zmarło 31 osób.
20:52 Niestety liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 31. Ministerstwo zdrowia poinformowało o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.
20:29 W poniedziałkowy wieczór ministerstwo zdrowia poinformowało o 71 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To oznacza, że liczba osób zakażonych w całej Polsce wynosi aż 2055. Wśród nowych przypadków nie ma osób z województwa lubuskiego.
18:37
16:09 Po ostatnim weekendzie widać, że należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji w walce z koronawirusem - oświadczył szef KPRM Michał Dworczyk. Zapowiedział, że premier ogłosi je we wtorkowym komunikacie.
09:35 Jak podaje ministerstwo zdrowia, niestety zmarły cztery kolejne osoby zakażone koronawirusem. Są to 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby.
09:12 Obecnie w całej Polsce jest 1905 osób zakażonych koronawirusem, a 26 osób zmarło. Natomiast w województwie lubuskim jest obecnie 35 osób zakażonych koronawirusem, a jedna osoba wyzdrowiała - to pacjent "zero" z Cybinki.
08:51 W poniedziałkowy poranek 30 marca ministerstwo zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia korowawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Wśród tych osób są również 3 osoby z województwa lubuskiego. Są to mieszkańcy powiatu wschowskiego.
20:17
15:03 Niestety w szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Obecnie liczba zakażonych osób koronawirusem w Polsce wynosi 1771. Natomiast 20 osób zmarło.
14:24 W niedzielę po godz. 14 ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach. Tym razem są to 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego. Nie ma mieszkańców województwa lubuskiego.
11:50 Niestety w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Tym samym liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1717. Natomiast 19 osób zmarło.
09:30 W niedzielę 29 marca po godz. 9 rano ministerstwo zdrowia poinformowało, że o nowych 79 przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego. Nie ma nikogo z województwa lubuskiego.
08:45
20:05 W sobotni wieczór 28 marca ministerstwo zdrowia podało, że jest 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest nowy pacjent z województwa lubuskiego. To mieszkaniec powiatu sulęcińskiego. Tym samym w województwie lubuskim są 32 osoby zakażone koronawirusem, a 1 wyzdrowiała.
13:46 Jak podaje Lubuski Urząd Wojewódzki w województwie lubuskim jest 20 osób hospitalizowanych, 778 osób przebywa na kwarantannie, a 807 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym.
10:02 W sobotę potwierdzono jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem w województwie lubuskim. Nowy pacjent pochodzi z powiatu nowosolskiego. Tym samym na terenie województwa mamy 31 zakażonych osób oraz 1 osobę, która wyzdrowiała - to pacjent "zero".
23:00 W całym kraju kolejne 49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Na szczęście tym razem bez województwa lubuskiego.
18:17 Jeżeli chodzi o województwo lubuskie, to obecnie mamy 30 osób zakażonych koronawirusem oraz 1 osobę, która wyzdrowiała i opuściła szpital - to pacjent "zero" z Cybinki. Na ten moment w naszym regionie 679 osób jest objętych kwarantanną, a 1108 objętych nadzorem epidemiologicznym.
17:58 Mamy 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. małopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Jest również jedna zakażona osoba z województwa lubuskiego - to mieszkaniec Zielonej Góry. Obecnie na terenie Polski jest 1340 osób zakażonych koronawirusem, natomiast 16 osób zmarło.
13:34 Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez miejskich do końca czerwca. To oznacza, że nie odbędą się zaplanowane na 20-21 czerwca Dni Gorzowa. Oprócz tego, miasto zamierza zrezygnować z niektórych inwestycji, aby przeznaczyć pieniądze na ratowanie lokalnej gospodarki.
12:48 Od piątku 27 marca w autobusach MZK została wyłączona z użytku połowa siedzeń, które zostały specjalnie oznaczone. To oznacza, że pasażerowie mają bezwzględny zakaz siadania na miejscach wyłączonych z użytkowania. Takie oznaczenia mają również ułatwić kierowcom rozeznanie w którym momencie zostało osiągnięte dopuszczalne napełnienie pojazdu. Ponadto na drzwiach wejściowych autobusów pojawiły się kartki informujące o tym, ile miejsc jest w danym autobusie.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

11:02 W piątek 27 marca ministerstwo zdrowia przekazało, że w Polsce mamy 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego. Nie ma nowych pacjentów z województwa lubuskiego. Na ten moment liczba osób zakażonych wynosi 1244, a ofiar śmiertelnych 16.
10:23 Ministerstwo zdrowia poinformowało o śmierci dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 16.
09:00
20:09

Od północy z 26 na 27 marca, wszystkie osoby przekraczające granice państwową są objęte obowiązkową, 14-dniową kwarantanną. Z obowiązku kwarantanny zwolnieni są:
- kierowcy wykonujący przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego (w tym międzynarodowego transportu kombinowanego).
- kierowcy wykonujący przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego (w tym międzynarodowego transportu kombinowanego) powracający innymi środkami transportu w celu odbycia odpoczynku.
- kierowcy wykonujący przewóz drogowy pojazdami samochodowymi lub zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony w transporcie drogowym rzeczy oraz niezarobkowym przewozie drogowym rzeczy. 

18:30 W czwartkowy wieczór ministerstwo zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest 7 mieszkańców województwa lubuskiego, w tym mężczyzna z powiatu gorzowskiego, który był diagnozowany w szpitalu w Gorzowie. Przebywa obecnie w izolacji domowej, jego stan jest dobry.
14:55

W czwartek do stacji pogotowia przy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie trafiły kartony pełne środków ochrony osobistej i środków dezynfekujących. To wszystko w ramach odpowiedzi ludzi dobrej woli na apel ratowników medycznych, którzy prosili o pomoc w obliczu walki z koronawirusem. Więcej na temat niezwykłej akcji pomocowej przeczytasz TUTAJ.

13:49 Jak informuje biskup Tadeusz Lityński, jeżeli po Wielkanocy stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, zostaną odwołane wszystkie I Komunie św. do czasu ustania epidemii. Jeżeli natomiast po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii św.należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości. Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię św. swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę. Gdyby zaś rodzice nie zdecydowali się na I Komunię św. swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.
12:17
10:30 Niestety w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19. Obecnie w Polsce jest 1085 osób zakażonych koronawirusem, a 14 zmarło.
10:12 W czwartek 26 marca ministerstwo zdrowia poinformowało o 34 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego. Wśród tych osób nie ma mieszkańca województwa lubuskiego.
09:45 Wśród osób, które złamały obowiązek kwarantanny było dwóch mężczyzn, którzy w środę 25 marca postanowili umyć i posprzątać swoje auto.

Więcej na temat zachowania mieszkańców Gorzowa i tego jak się tłumaczyli przeczytasz TUTAJ.

09:01 Prezydent Jacek Wójcicki wspólnie z gorzowskimi radnymi podjął decyzję o potrzebie pomocy przedsiębiorcom w Gorzowie, którzy w drastyczny sposób odczuwają skutki pandemii koronawirusa. Dlatego też został stworzony pakiet pomocowy "gorzowska dycha" na łączną kwotę 10 mln zł.

Więcej na temat pomocy dla przedsiębiorców przeczytasz TUTAJ.

19:55 Od środy 25 marca obowiązują kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Dlatego też prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki postanowiła zaapelować do mieszkańców, aby zostali w domach i przede wszystkim nie okłamywali medyków, tak jak miało to miejsce w Zielonej Górze. ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY
19:00 Dzienny raport dotyczący koronawirusa w województwie:
25 osoby hospitalizowane;
508 osób w kwarantannie;
922 osób objętych nadzorem epidemiologicznym;
1 osoba wyleczona z COVID-19.
12:00
11:41 Mieszkańcy Gorzowa, którzy dojeżdżają autobusami do pracy w strefie ekonomicznej przy ul. Złotego Smoka i Szczecińskiej będą mogli korzystać z kursów, które będą bisowane. Natomiast w godzinach szczytu zostaną wprowadzone dodatkowe kursy.

Więcej na temat zmian w funkcjoniwaniu komunikacji miejskiej przeczytasz TUTAJ,

10:28 W środę frekwencja na ryneczku przy ul. Jerzego była niewielka. Większość handlowców i klientów poważnie podeszła do zakazu opuszczania domu. Podczas narady, miejski sztab kryzysowy wyraził zgodę na dalsze funkcjonowanie ryneczku przy ul. Jerzego.
09:17 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przedłuża kontrole na granicy do 13 kwietnia 2020 roku.
08:55 Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP. Dotyczy to więc naszych rodaków, którzy pracują np. Niemczech.
19:32 We wtorkowy wieczór 24 marca ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 40 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród osób u których testy laboratoryjne dały wynik pozytywny są dwie osoby z województwa lubuskiego. Jedna nich to mieszkaniec Zielonej Góry, a druga to osoba pochodząca z powiatu radomskiego, która przebywała na terenie naszego województwa. Obie przebywają na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze.
17:30 Co z pierwszą komunią świętą? Decyzja w sprawie ewentualnego odwołania bądź przesunięcia terminu tych uroczystości zależy przede wszystkim od zarządzeń władz państwowych i wynikać będzie z troski o dobro i bezpieczeństwo dzieci oraz ich rodzin. - Wydaje się zasadnym, aby z decyzją poczekać do powrotu dzieci do szkół. Sytuacja jest nadzwyczajna, stąd wymaga od nas wszystkich roztropnego podejścia, cierpliwości a zarazem gotowości na każdy scenariusz", pisze ks. W. Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej, odpowiedzialny za nauczanie religii i katechezę w diecezji.
16:19 Pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie apelują o zgłaszanie się do szpitala tylko i wyłącznie osób wymagających konsultacji medycznej. Wszystkie inne osoby bezwzględnie powinny zostać w domu.
14:22 We wtorek 24 marca po godz. 14 ministerstwo zdrowia przekazało informację o 25 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jest to 10 osób z województwa małopolskiego, 8 osób z województwa dolnośląskiego, 6 osób z województwa lubelskiego i 1 osoba z wojewóztwa kujawsko-pomorskiego. Nie ma wśród nich osób z województwa lubuskiego. Na ten moment w całej Polsce jest 799 osób zakażonych koronawirusem, a 9 osób zmarło. Ostatnia ofiara śmiertelna to 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.
13:42 Zmiany dotyczą również uczestnictwa w mszach świętych i pogrzebach. Będzie mogło w nich uczestniczyć maksymalnie 5 osób.
13:31 - Tam gdzie jest to koniecznie, to zakłady pracy mogą być otwarte. Jeżeli jest możliwość zorganizowania pracy, aby zachować zasadę, aby dwie osoby nie musiały stać obok siebie to jest to dopuszczalne - mówi premier Morawiecki.
13:20 Od środy 25 marca zostają wprowadzone kolejne ograniczenia się m.in. w przemieszczaniu się, a także w zgromadzeniach które będą mogły wynosić maksymalnie dwie osoby. Przemieszczać się będą mogły tylko osoby, które idą do pracy, działają jako wolontariusze w walce z koronawirusem oraz muszą załatwić niezbędne sprawy życia codziennego.Te obostrzenia będą obowiązywały do soboty 11 kwietnia.
10:00
08:56 Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Gorzowski uruchomił akcję pomocy seniorom zamieszkującym na terenie naszego miasta. Pełnoletni harcerze pomogą w zrobieniu zakupów żywności i leków oraz wyprowadzą na spacer zwierzęta domowe.
Aby uzyskać pomoc należy skontaktować się telefonicznie z Wydziałem Spraw Społecznych, od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 13.00, pod numerem 95 7355 846 lub bezpośrednio z ZHR pod numerem telefonu 667 060 994.
08:48 Mamy 3 nowe osoby zarażone koronawirusem w województwie lubuskim. Nowi pacjenci pochodzą z powiatu żagańskiego i z Zielonej Góry.
Łącznie, na terenie województwa mamy 19 zarażonych osób (w tym pacjent “zero”):
1 powiat żagański
3 osoby z powiatu świebodzińskiego,
1 osoba z powiatu wschowskiego,
2 osoby z powiatu żarskiego,
1 osoba z miasta Gorzów Wielkopolski
1 osoby z powiatu zielonogórskiego,
4 osoba z miasta Zielonej Góry,
2 osoby z powiatu sulęcińskiego,
1 osoba z powiatu słubickiego,
2 osoby z województwa wielkopolskiego,
1 osoba z województwa mazowieckiego.
19:43 Zanim spotkasz się z kimkolwiek służbowo lub prywatnie zadaj mu kilka pytań. To znacznie zwiększy twoje bezpieczeństwo. O co pytać?
- czy ktoś z bliskiego otoczenia tej osoby w ostatnich 14 dniach wrócił z zagranicy?
- czy ta osoba w ciągu ostatnich 14 dni miała kontakt z osobą, u której podejrzewano zakażenie/rozpoznano zakażenie/przebywa lub przebywała na kwarantannie?
- czy ta osoba miała kontakt z cudzoziemcem dłużej niż 15 minut?
- czy masz: gorączkę, katar, kaszel, ból gardła, trudności z oddychaniem, bóle stawowo-mięśniowe, czy jesteś osłabiony?
Nie bój się - pytaj!
19:13

Poczta Polska wprowadza zmiany. W urzędach stworzono specjalne strefy bezpieczeństwa. Zakupiono też środki dezynfekujące, maseczki i jednorazowe rękawiczek dla pracowników. W celu ochrony listonoszy, wprowadzono nowe procedury przy potwierdzaniu obioru listów poleconych i paczek zastępując tradycyjny podpis 4 ostatnimi cyframi z dokumentu tożsamości. Więcej informacji ===> http://www.poczta-polska.pl/koronawirus-informacje-dla-klientow/

18:27 Jak podaje Lubuski Urząd Wojewódzki na poniedziałek 23 marca w naszym województwie jest 18 osób hospitalizowanych, 362 osoby objęte kwarantanną oraz 781 osób objętych nadzorem epidemiologicznym. 1 osoba została wyleczona i wróciła do domu.
18:10 Od wtorku 24 marca według planu będzie pracować Poradnia Chirurgii Naczyniowej (gab. 00.13 w budynku Ośrodka Radioterapii ul. Dekerta 1). Do poradni można się rejestrować pod numerem telefonu 95 7331 890. Według planu działa też Program badań prenatalnych przy Wojewódzkiej Poradni Ginekologiczno-Położniczej i Patologii Sutka. Rejestracja telefoniczna: wtorki, czwartki godz. 09.00 - 12.00
17:30

Tesco wprowadza specjalne godziny na zakupy dla seniorów ===> https://gorzowianin.com/wiadomosc/14725-specjalne-godziny-na-zakupy-dla-seniorow-w-tesco.html

16:49 Ministerstwo zdrowia podało, że mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 2 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. łódzkiego i 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego. Wśród nowych przypadków nie ma nikogo w województwa lubuskiego. Na ten moment w całej Polsce są 692 osoby zakażone koronawirusem, a 8 zmarło.
15:30
14:15

Polregio wprowadza kolejne ograniczenia w kursowaniu pociągów regionalnych. Więcej informacji: https://polregio.pl/pl/dla-podroznych/informacje/ograniczenia-w-kursowaniu-pociagow-w-wojewodztwie-lubuskim/

13:06 - Pacjent, który znajduje się w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka, to młody mężczyzna, który miał kontakt z osobą, która przebywała za granicą i niedawno wróciła do kraju – mówi Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.
12:57

W poniedziałkowe południe ministerstwo zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 5 w województwie lubuskim. Wśród tych osób jest jeden przypadek zakażenia w Gorzowie. WIĘCEJ INFORMACJI. Osoba leży w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka. Pozostałe 4 osoby przebywają na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze.

11:37
11:13 Na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego jest 311 osób objętych kwarantanną. Jak podaje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie - do tej pory 4 osoby złamały nakaz kwarantanny. Będą musiały liczyć się z wysokimi karami od 5 tys. zł do 30 tys. zł.
10:45 Ogromną nieodpowiedzialnością i głupotą wykazał się mieszkaniec Międzyrzecza, który za nic miał decyzję o objęciu go kwarantanną. Mężczyzna wyszedł z domu, bo musiał się napić alkoholu. Pijany mężczyzna zasnął na ławce przed blokiem. Teraz będzie musiał się liczyć z karą w wysokości 30 tys. zł.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

09:30 Ministerstwo zdrowia poinformowało w poniedziałkowy poranek 23 marca o 15 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Tym razem nie ma żadnego mieszkańca województwa lubuskiego. Jest to 8 osób z województwa śląskiego, 3 osoby z województwa małpolskiego, 2 osoby z województwa kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z województwa lubelskiego i świętokrzystkiego. Na ten moment liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 649.
18:02 Ministerstwo zdrowia przekazało w niedzielę przed godz. 18, że pojawiły się 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród tych osób 2 są z województwa lubuskiego. Są to mieszkańcy Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego, które przebywają na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze. Obecnie w wojewódzkie lubuskim jest 10 osób zakażonych koronawirusem. Do tej pory 1 osoba wyzdrowiała i opuściła szpital w Zielonej Górze. Natomiast w całej Polsce jest 627 osób zakażonych, a 7 osób zmarło.
15:42
15:40 W poszukiwaniu płynu do dezynfekcji rąk odwiedziliśmy wszystkie gorzowskie stacje sieci Orlen. Niestety mamy złą wiadomość - na żadnej z tych stacji w niedzielne przedpołudnie tego płynu kupić nie można. Orlen produkuje płyn w butelkach 5 i 1-litrowych. Cena mniejszej butelki to 15 złotych.
14:36
14:02 Jak informuje Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, prace na nowym oddziale intensywnej terapii w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka dobiegają końca. Powstanie tam łącznie 20 miejsc dla osób zakażonych koronawirusem, które będą potrzebowały intensywnej opieki medycznej.
13:19 Do 30 kwietnia powinniśmy rozliczyć PIT z urzędem skarbowym. Termin ten ulegnie jednak wydłużeniu w związku z koronawirusem. Jak poinformowało ministerstwo finansów, czas na złożenie deklaracji podatkowej zostanie wydłużony przynajmniej o miesiąc. To oznacza, że swój PIT będziemy mogli rozliczyć najprawdopodobniej do końca maja.
13:00
12:47 W niedzielne południe ministerstwo zdrowia poinformowało o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem - wśród tych osób nie ma mieszkańców województwa lubuskiego. Zakażone są łącznie 563 osoby. Niestety zmarła kolejna osoba. To 43-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Radomiu - jest siódmą ofiarą zakażenia koronawirusem w Polsce.
12:10 Panie z gminy Deszczno wzięły sprawy w swoje ręce i zaczęły szyć maseczki dla osób potrzebujących. Jak przyznaje wójt, maseczki nie mają atestów, dlatego też nie będą mogły zostać przekazane do szpitala, ale za to posłużą mieszkańcom. Uszytych ma być aż 5 tys. sztuk maseczek, które będą następnie rozdawane mieszkańcom gminy Deszczno.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ i obejrzysz materiał wideo.

11:39 Lasy Państwowe wydały zalecenie dotyczące bezpieczeństwa podczas wypraw do lasu. Apelują, by w trakcie spacerów nie tworzyć skupisk ludzi, które mogą stanowić zagrożenie epidemiologiczne. Leśnicy radzą, by na spacer wybrać lepiej duży kompleks leśny, a unikać popularnych turystycznie miejsc.
10:57 - Jeśli jesteś Honorowym Dawcą Krwi, albo po prostu jesteś zdrową osobą, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów i nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, prosimy o zgłaszanie się do centrum krwiodawstwa w celu oddania krwi - apeluje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Dekerta 1 w Gorzowie do wszystkich ludzi dobrej woli.
10:15
09:39 W niedzielę 22 marca zostało potwierdzonych kolejnych 11 przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród tych osób nie ma żadnego mieszkańca województwa lubuskiego. Tym samym w całym kraju jest 547 osób zakażonych koronawirusem, w tym 8 w województwie lubuskim - 1 osoba wyzdrowiała i opuściła szpital w Zielonej Górze. Zmarł 6 osoba wskutek zakażenia koronawirusem. To 37-letnia kobieta, która do szpitala w Poznaniu w stanie ciężkim ze współistniejacymi chorobami.
19:27 Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja w województwie lubuskim w sobotę 21 marca. Na godz. 19 w naszym regionie jest 8 osób zakażonych koronawirusem, które przebywają na oddziale zakaźnym w Zielonej Górze oraz 1 osoba wyleczona która w piątek wróciła do domu. Ponadto jest 15 osób hospitalizowanych, 281 osób objętych kwarantanną i 699 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.
17:35 Ważne zmiany w działaniach pomocowych dla pracodawców i pracowników w związku z pandemią koronawirusa. Wszystkie osoby samozatrudnione i mikroprzedsiębiorcy, których przychody spadły w stosunku do lutego o więcej niż 50% będą zwolnione z płacenia składek na ZUS przez 3 miesiące. Natomiast wszystkie firmy, które utrzymają miejsca pracy i nie zwolnią pracowników, państwo dopłaci do pensji pracowników do 40% średniego wynagrodzenia.
15:20 Od 23 marca, w celu poprawy komfortu podróżowania do i z K-SSSE, wybrane kursy na liniach obsługujących Strefę będą bisowane. - Linia 135 od przystanku TPV 22:15 do przystanku końcowego (Dekerta-Szpital). - Linia 103 od przystanku TPV 22:16 do przystanku końcowego (Strażacka), - Linia 101 od przystanku TPV o 22:21 do przystanku końcowego (Śląska-Pole Golfowe), - Linia 113 od przystanku Stilonowa godz. 21:11 kier. TPV, - Linia 123 od przystanku R. Górczyńskie o godz. 5:08 kier TPV, - Linia 103 od przystanku Owcza godz. 5:05 kier. TPV,
14:04 Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce zanotowano kolejnych 13 przypadków zachorowania. Nie ma żadnego nowego zachorowania w województwie lubuskim. Na ten moment według informacji Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego - 9 osób jest hospitalizowanych, 255 osób jest w kwarantannie, 712 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym. 1 osoba wyleczona z COVID-19.
13:04 Marszałek Województwa Lubuskiego informuje: szpital w Gorzowie otrzyma na zakup sprzętu ochrony osobistej oraz urządzeń do intensywnej terapii i testów na kwotę 22 milionów złotych.
19:15 W związku z wprowadzeniem stanu epidemii, zapadła decyzja o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i świąt Wielkanocnych. Wcześniej wszystkie szkoły i uczelnie w kraju miały być zamknięte do 25 marca. Teraz szkoły będą zamknięte do co najmniej do 13 kwietnia.
19:00 Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w piątkowy wieczór 20 marca stan epidemii. Zaostrzone zostaną kary za złamanie kwarantanny. Grzywna wzrośnie z 5 tys. zł do 30 tys. zł. Wprowadzone zostaną również "dodatkowe mechanizmy śledzenia tego, czy ludzie przebywają pod adresem, który zadeklarowali".
15:48 Na początku tygodnia prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki prosił mieszkańców Gorzowa, aby unikać placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Wszystko w trosce o zdrowie. Niestety gorzowianie nie wzięli sobie tych słów do serca i w słoneczne dni miejsca rekreacji były pełne rodzin z dziećmi. Dlatego też w piątek prezydent Wójcicki postanowił całkowicie zamknąć miejskie place zabaw.

Więcej na temat zamkniętych placów zabaw przeczytasz TUTAJ.

15:02 Pacjent "0" z Cybinki opuścił w końcu zielonogórski szpital. Pan Mieczysław jest już zdrowy i czuje się dobrze, wróci do domu. Mężczyzna spędził w szpitalu 16 dni.
13:10 Gorzów nie wyłączy dotykowych przycisków na przejściach dla pieszych w związku z pandemią koronawirusa. O rezygnację z używania przycisków pytali sami mieszkańcy. Miasto uważa, że wyłączenie przycisków mogłoby zagrażać bezpieczeństwu na gorzowskich drogach, więc tego nie zrobi.
12:49 W Polsce zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. Natomiast w województwie lubuskim jest obecnie dziewięć osób zakażonych - wszystkie przebywają na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze.
11:01 Miasto przygotowało dla przedsiębiorców „Gorzowski Pakiet Pomocowy”, który wprowadza ulgi w spłacie podatków lokalnych. Chodzi przede wszystkim o podatek od nieruchomości oraz podatek od środków transportowych.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule „Gorzów: Pakiet pomocowy dla przedsiębiorców”.

10:35 W piątkowy poranek Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie poinformował o tym, że pacjent który przebywał w szpitalu, ma potwierdzony wynik na obecność koronawirusa. Z kolei Lubuski Urząd Wojewódzki podaje, że mężczyzna w Gorzowie został tylko przebadany, a przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

19:30 Ministerstwo zdrowia poinformowało w czwartkowy wieczór o 5 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie lubuskim. Wszystkie osoby przebywają w szpitalu w Zielonej Górze. To oznacza, że w naszym województwie jest obecnie 9 osób zakażonych.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

18:22 Dzisiejsze (czwartek) dane dotyczące koronawirusa w naszym regionie: 11 osób hospitalizowanych; 181 osób w kwarantannie; 685 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.
16:21 Jak informuje WOŚP, przygotowania do Pol'and'Rock 2020 idą zgodnie z planem, chociaż fundacja pracuje zdalnie przy organizacji festiwalu. Jednak podkreśla, że priorytetem jest bezpieczeństwo uczestników imprezy, więc jeśli zapewnienie bezpieczeństwa będzie wymagało podjęcia trudnych decyzji – to tak się stanie i Pol'and'Rock zostanie odwołany. Obecnie jest jednak na to zdecydowanie za wcześnie.
16:03

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy przebierają się w kombinezony i oferują dezynfekcję mieszkań, a następnie je plądrują i okradają. To już kolejna sytuacja w której złodzieje wykorzystują pandemię koronawirusa. Wcześniej oszuści oferowali cudowne herbatki, amulety czy sprzedaż szczepionek na koronawirusa.

Więcej informacji na ten temat przeczytasz TUTAJ.


15:33 Jeżeli masz wyznaczoną datę wizyty w Powiatowym Urzędzie Pracy, to zostanie ona przełożona. Urzędnicy kontaktują się telefonicznie z mieszkańcami i odwołują wizyty. O terminie wizyty każdy będzie powiadomiony listownie.
15:26 Szpital osiągnął gotowość i dziś jest w stanie przyjąć 200 pacjentów. Obecnie siedem osób jest pod obserwacją, dwie osoby mają ujemny wynik testu, a pięć oczekuje na wynik.
15:18 Polska Agencja Prasowa poinformowała, że 65-letni pacjent "zero" z Cybinki opuścił szpital w Zielonej Górze. Informacja okazała się nieprawdziwa. Rzeczniczka szpitala podkreśla, że mężczyzna cały czas przebywa na oddziale zakaźnym.
13:15 Ryneczek przy Jerzego funkcjonuje bez żadnych zmian. Gorzowski Rynek Hurtowy uznał, że nie ma potrzeby zamykania targowiska na którym seniorzy kupują produkty rolno-spożywcze. Apelują jednak o zachowanie wszelkich zasad higieny i ostrożności podczas dokonywania zakupów.
12:29 W województwie lubuskim jest potwierdzony czwarty przypadek zakażenia koronawiursem. To mężczyzna z południa województwa lubuskiego, który trafił na oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze. W Gorzowie wciąż nie ma osoby, która byłaby zakażona wirusem.
11:30 Czy osoba zdrowa powinna nosić maseczkę? Jak podkreśla ministerstwo zdrowia - nie.
11:18

W naszym regionie odwoływane są niektóre pociągi. Od środy (18.03) nie kursuje pociąg TLK Kociewie, natomiast od piątku (20.03) wprowadzone zostają ograniczenia w kursowaniu pociągów regionalnych. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.

10:31 Kobieta z gminy Sanotok, która jest zarażona koronawirusem i przebywa obecnie w szpitalu w Zielonej Górze wróciła 10 marca do Polski z Londynu. Jak podaje poznańska Gazeta Wyborcza w samolocie linii Ryanair, który leciał na trasie Londyn-Stansted - Poznań, znajdowało się łącznie 87 osób. Teraz sanepid szuka pozostałych pasażerów samolotu, ponieważ na lotnisku w Poznaniu nie zbierano kart lokalizacyjnych i nie mierzono temperatury.
09:23 Wszyscy czterej pacjenci, którzy przebywali w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka mają wynik ujemny, co oznacza, że nie są zakażeni koronawirusem.
19:32 ZUS przygotował udogodnienia dla przedsiębiorców, którzy będą mogli skorzystać z uproszczonego wniosku o odroczenie o 3 miesiące terminu płatności składek i zawieszenie lub wydłużenie spłaty należności odroczonych bądź spłacanych w ratach.
17:00 W związku z pandemią koronawiura rząd przygotował pakiet pomocowy dla firm, który przewiduje m.in. czasowe przywrócenie zaopatrzenia sklepów w niedziele. Co istotne sklepy nadal nie będą otwarte dla klientów w niedziele.
15:20 W środę 18 marca został potwierdzony trzeci przypadek zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubuskiego. To młody mężczyzna, który niedawno wrócił ze Szwajcarii. Według relacji lekarzy – mężczyzna czuje się bardzo dobrze. Jest mieszkańcem południowej części województwa lubuskiego.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

13:09 Obecnie w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka przebywa czterech nowych pacjentów z podejrzeniem koronawiursa, którzy czekają na wyniki badań.
12:30 Władze Gorzowa apelują do mieszkańców, aby unikać placów zabaw, siłowni zewnętrznych i placów aktywnej rekreacji do odwołania. Metalowe i drewniane elementy placów zabaw i siłowni są niestety pasem transmisyjnym dla brudu, bakterii i wirusów, które mogą utrzymywać się na przedmiotach długo po kontakcie z chorą osobą.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ. 


11:16 Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki zmienił numer infolinii dla pacjentów. Od dzisiaj (18.03) wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania szpitala w okresie stanu zagrożenia epidemicznego będą udzielane pod numerem telefonu 95 7331 890
10:44 Pacjenci Wojewódzkiej Poradni Anestezjologicznej i Zwalczania Bólu wg dotychczasowego harmonogramu pracy (poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30 do 12.00) mogą telefonicznie zgłosić dyżurującej pielęgniarce potrzebę wypisania recepty na leki. Telefon do poradni 95 7331 135
10:09 Wszystkie cztery osoby, które trafiły do szpitala zakaźnego przy ul. Walczaka nie mają koronawirusa. Trzy kobiety oraz mężczyzna opuścili szpital i wrócili do domu.
08:04 W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie stopniowo ogranicza funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Od czwartku (19 marca) do odwołania zawieszone zostanie funkcjonowanie linii nr 102, 105, 132, 114 i 137.
07:50 Na granicy polsko-niemieckiej rozszerzony zostaje zakres ruchu na czterech drogowych przejściach granicznych: Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz, Gubin – Guben i Zgorzelec. Do tej pory był tam możliwy jedynie ruch pieszy. Teraz na trzech przejściach będzie możliwy ruch pieszy, osobowy i towarowy.
23:15 Badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u kolejnych 17 osób - podało Ministerstwo Zdrowia. Bilans na chwilę obecną to 238 osób, z których pięć zmarło. Wśrod tych 17 osób nie ma żadnej osoby z naszego województwa.
23:09 Wtorkowy wieczór. - Na razie wszystkie oznaczenia negatywne. Czekamy na trzy wyniki - informuje wiceprezes gorzowskiego szpitala - Robert Surowiec.
21:39 Jak podaje Lubuski Urząd Wojewódzki na ten moment 10 osób jest hospitalizowanych, 203 osoby przebywają na kwarantannie, a 577 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.
21:00 W związku z pandemią koronawirusa przywódcy państw unijnych zdecydowali o zamknięciu zewnętrznych granic Unii Europejskiej na 30 dni. Poszczególne państwa mają wprowadzić ograniczenia natychmiastowo.
20:35 Strażacy z OSP Santocko oferują pomoc seniorom, którzy są w grupie ryzyka i powinni zostać w tym czasie w domu. Strażacy pomogą przy zrobieniu zakupów lub w innych czynnościach. W razie potrzeby proszą o kontakt pod numerem telefonu 698-383-803 lub 516-575-067.
20:11 - Podczas spotkania prezydium rządowego zespołu zarządzania kryzysowego zapadła decyzja, że w najbliższym czasie będą otwarte kolejne przejścia graniczne, by udrożnić ruch - poinformował we wtorek Piotr Müller, rzecznik rządu. Kolejne przejścia graniczne mają zostać otwarte dla ruchu kołowego jeszcze w tym tygodniu
19:50 Dobra informacja z Zielonej Góry. Pacjent "zero" nie ma już koronawirusa. Szpital poinformował, że wyniki 65-latka które otrzymali we wtorek 17 marca są negatywne. - A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu - informuje lek. Jacek Smykał, szef klinicznego oddziału zakaźnego w zielonogróskim szpitalu.
16:59 Szpital zakaźny, który powstał przy ul. Walczaka w Gorzowie już pierwszego dnia funkcjonowania przyjął pierwszych czterech pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. To trzy kobiety i jeden mężczyzna. Zostali zakwalifikowani do procedury wyjaśniającej. Od wszystkich zostały pobrane próbki do badań w kierunku zakażenia koronawirusem, ale ich ogólny stan zdrowia jest określany jako dobry.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ

15:40 Zarząd Województwa Lubuskiego podjął działania w celu przekierowania środków unijnych na specjalny projekt doposażający lubuskie szpitale walczące z pandemią koronawirusa na pierwszym froncie. Samorząd może przekierować na ten cel w pierwszej transzy 50 mln zł. Obecnie uzależnione jest to od uzgodnień z wojewodą i konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 jako projekt własny Samorządu Województwa Lubuskiego.
15:28 KOMUNIKACJA MIEJSKA. Od 16 do 25 marca MZK zawiesiły kursy szkolne oznaczone w rozkładzie literką S (kursuje w dni nauki w szkole). Jeżdżą autobusy oznaczone w rozkładzie jazdy literką H (kursuje w okresie ferii letnich i zimowych oraz szkolnych przerw świątecznych). W związku z zamknięciem giełdy przy ul. Szczecińskiej, w niedziele zawieszono kursowanie linii 121.
14:08 Obecnie w całej Polsce 221 osób jest zakażonych koronawiurusem, natomiast 5 osób zmarło. W województwie lubuskim są zakażone 2 osoby, które przebywają obecnie na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze. W Gorzowie wciąż nie ma potwierdzone przypadku koronawiursa.
12:37 Ograniczenia także podczas pogrzebów. Do odwołania obowiązuje rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie stanu zagrożenia epidemicznego. Zakłada ono „konieczność zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego na danym terenie lub w danym obiekcie nie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny”. Administracja Cmentarza Komunalnego w Gorzowie Wielkopolskim informuje o konieczności bezwzględnego stosowania się do powyższych wytycznych.
12:05 Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. informuje, że Konsultacyjna Poradnia Patologii Noworodka (Neonatologiczna) oraz Wojewódzka Poradnia Chirurgii Onkologicznej pracują bez zmian.
09:44 Tak wygląda szpital zakaźny przy ul. Walczaka, który funkcjonuje od wczoraj od godz. 19. Szpital może przyjąć na początek 100 osób z podejrzeniem lub zakażonych koronawirusem. Przygotowanych jest również 10 miejsc intensywnej opieki medycznej.

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ
09:00 Funkcjonowanie POZ. Od poniedziałku do piątku w godz. 18-8 rano. W soboty, niedziele i święta - 24 godziny na dobę. Od dzisiaj punkt nocnej i świątecznej pomocy medycznej będzie pracował na zasadzie teleporady. Pacjenci powinni dzwonić pod numer 95 7331 240 lub 95 7331 238. Tam zostaną zarejestrowani i przełączeni do gabinetów lekarskich. Lekarz po rozmowie zadecyduje o dalszym postępowaniu (np. wypisze e-receptę, e-zwolnienie, i udzieli dalszych wskazówek). Nie będą realizowane świadczenia wyjazdowe.
07:30 W nocy przyszły wyniki pacjentów. Okazało się, że wszystkie są negatywne - nikt nie jest zakażony koronawirusem. Natomiast teraz szpital czeka jeszcze na wyniki trzech osób, które są również badane pod kątem koronawirusa.
22:30 Obecnie w gorzowskim szpitalu jest 5 osób z podejrzeniem zakażenia koronawiursem. Pierwsi pacjenci trafiają już do szpitala zakaźnego przy ul. Walczaka. Szpital czeka na wyniki badań. Obecnie nie ma żadnej zakażonej osoby w Gorzowie
19:03 Dyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że świadczenia w formie gotówkowej będą wypłacane 19 marca w godzinach od 10 do 14 w punkcie kasowym zlokalizowanym w siedzibie przy ul. Jagiełły. W tym w dniu zostaną również wypłacone świadczenia, których wypłata była wyznaczona na dni 20 i 30 marca. GCPR prosi o wchodzenie do budynku pojedynczo.
16:40 Druhowie z Gorzowa uruchomili Pogotowie Harcerskie ZHR z którego mogą skorzystać przede wszystkim osoby starsze i niepełnosprawne, które potrzebują pomocy i boją się wyjść z domu. Do harcerzy można zwracać się z prośbą o zrobie zakupienie produktów żywnościowych, leków. Wyprowadzenie psa na spacer. Wyniesienie śmieci. - Pamiętaj, że jeśli jesteś w stanie samemu poradzić sobie z takimi czynnościami, zrób je sam! Wokół Ciebie może być ktoś, kto bardziej potrzebuje pomocy! - podkreślają harcerze ZHR. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 667 060 994. Ważne, aby podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu i rodzaj pomocy jaką się potrzebuje.
15:50 Jak przekazał Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie - obecnie w naszym szpitalu przy ul. Dekerta przebywa 3 pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Lekarze czekają na wyniki badań.
15:27 Przejście graniczne w Kostrzynie nad Odrą oraz Słubicach jest zamknięte dla ruchu samochodowego. Przez te przejścia graniczne przejdziemy tylko na piechotę, bądź przejedziemy rowerem. Najbliższe czynne przejścia drogowe to Świecko - Frakfurt/Oder (82 km od Gorzowa), Krajnik Dolny - Schwedt (83 km od Gorzowa) oraz Kołbaskowo - Pomellen(98 km od Gorzowa)
15:23 Gorzowski WORD zawiesza egzaminy państwowe na prawo jazdy. Egzaminy nie będą odbywać się w terminach 17-27 marca 2020 roku.
14:40 Na różnych grupach pojawiły się nieprawdziwe informacje o pojawieniu się na stacjach Orlen płynu do dezynfekcji rąk. Dementujemy te informacje, o godzinie 14:00 w dniu 16 marca 2020 roku, na żadnej ze stacji ORLEN w Gorzowie Wielkopolskim ten płyn NIE BYŁ DOSTĘPNY.
13:08

Ograniczenia w handlu w Nova Park. Według informacji z 14 marca 2020 roku, otwarte będą supermarket Piotr i Paweł, apteka i drogeria Super-Pharm, drogeria Rossmann, a także salon Ziaja, oddział mBank, myjnia Eco-car oraz RUCH. Wszystkie pozostałe sklepy są nieczynne. Nie działa też strefa gastronomiczna. 

13:05

LUW pracuje w ograniczonym zakresie

Od 16.03.2020 zamknięta obsługa klientów w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.W związku z tym, do odwołania Lubuski Urząd Wojewódzki nie przyjmuje klientów (z wyłączeniem sytuacji nadzwyczajnych); wizyty umówione on-line i wezwania do osobistego stawienia się w Urzędzie zostają anulowane; Urzędnicy nie przerywają pracy, sprawy załatwiane są drogą telefoniczną, elektroniczną lub pocztową.

12:50

WAŻNE INFORMACJE DLA PACJENTÓW!

Szpital w Gorzowie wstrzymuje działalność poradni. Więcej na naszej stronie.

Szczegóły dostępne są TUTAJ

Każda osoba wchodząca do szpitala zostaje poddana obowiązkowemu mierzeniu temperatury ciała. Pod numerami telefonów 95 7331 223 i 95 7331 289 szpital uruchomił infolinię dla pacjentów.
12:36 Informacje z UM w Gorzowie: Wszystkie służby są w gotowości, uruchomiono szpital przy ulicy Walczaka, który jest przygotowany na przyjęcie 200 pacjentów z podejrzeniem choroby COVID – 19. Urząd Miasta pracuje w ograniczonym trybie, nie przyjmuje klientów. Obsługa odbywa się on-line lub telefonicznie.

Więcej informacji na temat pracy Urzędu Miasta w Gorzowie znajdziesz TUTAJ.


Imprezy