Wiadomości

Oszuści wykorzystują koronawirusa

12 marca 2020, 10:19, red
fot. Newslubuski.pl
Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują pandemię koronawirusa i oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują m.in. cudowne herbatki czy amulety.

W środę 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię koronawirusa. Na ten moment w Polsce zakażonych koronawirusem jest 47 osób, a sanepid czeka na wyniki kolejnych badań osób u których jest podejrzenie zakażenia – w tym mieszkańców Gorzowa. Niestety tę sytuację wykorzystują oszuści.

W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie. Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale i podszywania się pod służby sanitarne i ministerstwo zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa.

- Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy policję – apeluje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości