Wiadomości

Pętla autobusowa na Śląskiej gotowa

29 października 2019, 09:25, ak
fot. gorzowianin.com
Przebudowa ul. Śląskiej w Gorzowie trwa w najlepsze. Wykonawca prowadzi obecnie prace na kilku odcinkach, natomiast gotowa jest już pętla autobusowa. Prace mają potrwać do połowy grudnia 2019 roku.

Prace przy przebudowie ul. Śląskiej w Gorzowie mają potrwać do 15 grudnia 2019 roku. Firma Infrakom, która zajmuje się remontem musiała wnioskować o wydłużenie terminu o miesiąc z uwagi na problemy z instalacjami pod ziemią.

Jak wyglądają zatem obecnie prace na Zawarciu? Jak się okazało, jest już gotowa pętla autobusowa na Śląskiej. Co istotne, na pętli autobusowej pojawi się tablica systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, która będzie pokazywała w czasie rzeczywistym odjazd poszczególnych autobusów. Zostanie również ustawiony maszt na którym znajdzie się kamera monitoringu.

Wykonawca zakończył również prace brukarskie na odcinku od ul. Wał Poprzeczny do ul. Jasnej oraz prace sanitarne do ul. Kwiatowej wraz z włączeniem nowego wodociągu do istniejącej sieci w ul. Kwiatowej.

Wykonano również odcinek kanalizacji teletechnicznej dla potrzeb Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w ulicy Kwiatowej. Obecnie prowadzone są prace nad budową ciągu pieszo- rowerowego, kontynuowane prace brukarskie, sanitarne oraz ułożenie kabla oświetleniowego na pozostałym odcinku drogi. Trwa też montaż wysięgników i opraw na zamontowanych słupach oświetleniowych.

Przebudowę ul. Śląskiej na odcinku od ul. Wał Poprzeczny do skrzyżowania z ul. Towarową firma Infrakom realizuje za kwotę 10,8 mln zł. 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości