Wiadomości

Niebezpiecznie niski lot nad S3 [film]

20 lutego 2019, 17:17, red
żródło: youtube.com/Kwiatano pl
Policjanci z Gorzowa szukają pilota ultralekkiego samolotu, który w niedzielę 17 lutego dokonywał niebezpiecznych manewrów nad trasą S3 w okolicach Trzebiszewa. Kierowcy jadący ekspresówką byli zdezorientowani zachowaniem pilota i zaczęli zwalniać oraz zjeżdżać na pobocze.

W niedzielę 17 lutego na odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy Gorzowem, a Skwierzyną - na wysokości miejscowości Trzebiszewo, 3 km przed węzłem Skwierzyna Zachód doszło do niebezpiecznego manewru pilota ulatralekkiego samolotu.

Pilot leciał bardzo nisko nad trasą S3, przez co kierowcy samochodów jadący ekspresówką nie wiedzieli jak się zachować - niektórzy z nich zwalniali i zjeżdżali na bok, bo myśleli, że pilot będzie lądował awaryjnie na S3. Jednak ultralekki samolot cały czas leciał nisko nad drogą i wznosił się wyżej, tylko przed wiaduktami.

- Zachowanie pilota było skrajnie nieodpowiedzialne, ponieważ jego niski lot sprawiał problemy kierowcom, którzy nie wiedzieli jak zachować się na ekspresówce. Jedni zwalniali, inni zjeżdżali na bok, aby zrobić miejsce awionetce do lądowania na trasie S3. Dlatego też ustalamy dane pilota. Mamy już wytypowanych kilka osób, które mogły siedzieć za sterami samolotu. Musimy dotrzeć do pilota, aby dowiedzieć się dlaczego leciał tak nisko nad samochodami jadącymi drogą ekspresową S3 – komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Ponadto policjanci poszukują świadków zdarzenia i osób, które posiadają nagrania z nieodpowiedzialnego lotu nad S3. Jak podkreślają policjanci, o prawnych konsekwencjach będzie można mówić dopiero po pierwszych przesłuchaniach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości