Mechanik naprawiał auta, ale psuł środowisko

13 lutego 2019, 08:27, mk/inf.prasowa UM
fot. Straż Miejska w Gorzowie
Współpraca mieszkańców z gorzowską Strażą Miejską przynosi wymierne efekty. Usunięto kolejne dzikie wysypisko śmieci, tym razem przy ulicy Wyszyńskiego. Strażnicy odnaleźli i ukarali „śmieciarza” wysokim mandatem.

Gorzowska Straż Miejska została poinformowana o dzikim wysypisku śmieci przy ulicy Wyszyńskiego. W czasie kontroli, strażnicy zastali stertę odpadów, a w niej między innymi butelki po olejach samochodowych, płynach eksploatacyjnych, opakowania po częściach samochodowych, zużyte części oraz elementy pojazdów.

Przy okazji wyszło na jaw, że sprawca – właściciel warsztatu samochodowego - nie płaci za wywóz śmieci. Teraz o opłaty, w tym zaległe, od „przedsiębiorczego mechanika” ściągnie biuro Związku Celowego Gmin MG-6.

Sprawcą okazał się właściciel jednego z okolicznych warsztatów samochodowych. Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że nie złożył deklaracji na wywóz śmieci, ani nie posiada innych dokumentów potwierdzających fakt pozbywania się odpadów.  Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem karnym. Został też zobowiązany do uprzątnięcia terenu i złożenia deklaracji na wywóz odpadów.

Straż Miejska ponownie przypomina, że za zaśmiecanie terenów publicznych oraz usuwanie odpadów z terenu swojej nieruchomości w sposób niezgodny z Regulaminem o utrzymaniu czystości i porządku na terenie Gorzowa Wlkp. grozi grzywna do pięciu tysięcy złotych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->