Od niedzieli pociągiem na Gorzów Wschodni

7 grudnia 2018, 11:37, Marcin Klementowski
fot. archiwum
Już w niedzielę zmienia się rozkład jazdy pociągów. Po kilkumiesięcznej przerwie do Gorzowa – od strony Poznania znowu będzie można dojechać pociągiem. Składy dojeżdżać będą do stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni.

Od dnia 9 grudnia mieszkańcy nie pojadą już bezpośrednim pociągiem IC Mehoffer do Wrocławia oraz Krakowa czy Rzeszowa. W zamian z Gorzowa o godzinie 6:24 z peronu 4 pojedzie TLK Warta do stacji Lublin przez stacje Skwierzyna, Międzyrzecz, Poznań i Warszawa. Dzięki temu połączeniu mieszkańcy Skwierzyny czy Międzyrzecza, po wielu latach otrzymają bezpośrednie połączenie z Poznaniem, Warszawą, a także Lublinem. Dodatkowo na trasie Gorzów Wielkopolski Poznań Główny będzie obowiązywać specjalna promocja na bilet 25 zł.

 

Kolejnym pociągiem Intercity będzie pociąg TLK Kociewie do stacji Gdynia. Pociąg ten pojedzie przez Strzelce Krajeńskie Wschód, Krzyż, Piłę, Bydgoszcz Gł i Gdańsk. Skład ten wyruszy z dworca Gorzów Wielkopolski Wschodni o godzinie.6:43. Pociąg będzie miał wagon przystosowany do przewozu rowerów.

Kolejną nowością będzie pociąg IC Gałczyński, zastąpi obecny skład TLK Warta do stacji Warszawa Wschodnia. Gałczyński wyruszy z dworca Gorzów Wielkopolski o godzinie 15:40. Pociąg do stolicy pojedzie przez stację Skwierzyna, Międzyrzecz, oraz Poznań. Nowością będą nowe zmodernizowane wagony – bezprzedziałowe oraz przedziałowe. Wagony będą też wyposażone w gniazdka elektryczne, oraz będą przystosowane do przewozu rowerów.

Na trasie Gorzów Wielkopolski Poznań, będzie również obowiązywać promocja na bilet taniomiastowy, dzięki temu będziemy mogli podróżować w pociągu o wysokim standardzie w cenie 25 zł. Do pociągu w Poznaniu będzie dołączona szczecińska część składu, dzięki temu od stacji Poznań Gł., do stacji Warszawa Wschodnia będzie wagon Wars.

Znika nocny pociąg TLK Uznam, pociągiem z Gorzowa Wielkopolskiego, prawie nikt nie jeździł, dlatego Intercity postanowiło, że z Gorzowa skład nie wyruszy. Jeżeli ktoś będzie chciał jechać nocnym pociągiem do stolicy, to będzie to możliwe dzięki skomunikowaniu ostatniego szynobusu, który dotrze do Kostrzyna kilkanaście minut przed odjazdem TLK Uznam do stolicy


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości