Wiadomości

Zabili łopatą i zakopali. Rusza proces zabójców Marka

16 października 2018, 13:07, ak
fot. archiwum
W środę w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces zabójców 42-letniego Marka R., który został zabity łopatą, zakopany i zalany betonem w Deszcznie koło Gorzowa. Na ławie oskarżonych jest partnerka mężczyzny Iwona S., jej syn Dawid S. i jego dwaj koledzy.

Według ustaleń śledczych Marek R. miał zostać zabity podczas jednej z imprez suto zakrapianych alkoholem, które były często organizowane w domu w podgorzowskim Deszcznie.

- Podczas jednej z takich imprez doszło do awantury, w trakcie której Iwona S. zaczęła namawiać do zabójstwa swojego partnera. Wówczas wszyscy zaczęli uderzać i kopać 42-latka po całym ciele. Następnie zostawili nieprzytomnego mężczyznę w jednym z pomieszczeń. Po jakimś czasie Dawid S. i Kamil E. wrócili i przy użyciu łopaty zabili Marka M. Zwłoki mężczyzny zostały wyniesione z domu i zakopane w przydomowym garażu, a cały teren został następnie zalany betonem – mówi portalowi gorzowianin.com Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

W środę 17 października w Sądzie Okręgowym rozpocznie się proces oprawców Marka. Na ławie oskarżonych zasiądzie konkubina zabitego mężczyzny Iwona S., która usłyszała zarzut pobicia oraz podżegania do zabójstwa. Kobiecie grozi do 3 lat więzienia. Natomiast jej syn Dawid S. i jego kolega Kamil E. usłyszeli zarzut pobicia oraz zabójstwa 42-latka za co grozi im 25 lat więzienia lub nawet dożywocie. Z kolei Marcin M. odpowie tylko za pobicie mężczyzny, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

Tragedia podczas libacji alkoholowej

Wszystko działo się 6 lat temu w podgorzowskim Deszcznie. 42-letni wówczas Marek R. miał wyjechać do pracy za granicę. Taka była oficjalna wersja podawana przez rodzinę – jego partnerkę Iwonę S. i jej syna Dawida S. Jednak prawda okazała się bardziej okrutna. Dzięki intensywnej pracy gorzowskich kryminalnych udało się ustalić, że mężczyzna został zabity i zakopany na terenie posesji na której mieszkał. Do zabójstwa miało dojść na przełomie sierpnia i września 2012 roku podczas libacji alkoholowej, która została urządzona w domu w którym mieszkał Marek razem ze swoją partnerką i jej synem. W grudniu 2017 roku do sprawy została zatrzymana partnerka mężczyzny Iwona S., jej syn Dawid S. oraz dwaj koledzy Kamil E. oraz Marcin M.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości