Wiadomości

Miejska spółka będzie zarządzać gorzowskim cmentarzem

29 sierpnia 2018, 09:31, red
fot. archiwum
Od 1 września nowa spółka - Inneko SPZ rozpocznie administrowanie cmentarzem. To już kolejny in-house, dzięki któremu grupa kapitałowa Inneko, realizuje zadania ważne i potrzebne miastu i mieszkańcom Gorzowa.

Biuro administracji cmentarza zmieni swoją lokalizację i znajdować się będzie na terenie nekropolii przy ul. Żwirowej 5 w budynku przylegającym do miejskiej kaplicy. To właśnie tam od września należy się udać, by załatwić sprawy związane m.in. z pochówkiem.

Godziny pracy biura cmentarza to: w poniedziałki oraz od środy do soboty w godz. 7-15, a we wtorki od godz. 7-16.30. Z nowym administratorem spółką Inneko SPZ można kontaktować się od 1 września pod numerem telefonu 609 222 343 lub mailowo cmentarz@inneko.pl. Zmienia się również numer konta bankowego, na które należy uiszczać opłaty za użytkowanie cmentarza. Nowy numer konta 07 1050 1911 1000 0090 8042 7371.

W Polsce znaczna większość cmentarzy jest już zarządzana przez zakłady budżetowe, czy spółki miejskie komunalne, bardzo rzadko są to spółki prywatne. Najnowsze trendy mówią też o powrocie usług związanych z zarządzaniem cmentarza do miasta. To pozwala na pełną kontrolę i współpracę.

Poprawa efektywności zarządzania ma doprowadzić m.in. do polepszenia estetyki tego miejsca, poprzez sukcesywną renowację nawierzchni alejek, poprawę wizualną miejsc pochówków przy głównych arteriach, czy powstanie stacjonarnej mapy elektronicznej pomagającej odszukać dany nagrobek. Jest też potrzeba remontu bramy cmentarnej, boksów śmietnikowych, swój dawny blask ma odzyskać też miejska kaplica. Konieczne jest też wdrożenie systemu lepszej ściągalności opłat.

- Do prawidłowego przeprowadzenia postępowania w ramach procedury in-house oraz prowadzenia dalej powierzonych zadań, po przeanalizowaniu możliwych rozwiązań, zdecydowaliśmy o powołaniu nowej spółki. Dzięki temu zyskujemy transparentność działań i większą efektywność – tłumaczy Artur Czyżewski, prezes spółki Inneko.

Prezesem nowej spółki został Piotr Nowak, a dyrektorem Karolina Rzepecka. Co istotne, cennik opłat cmentarnych ustalony Zarządzeniem nr 27/III/2010 Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 31 grudnia 2010 r. pozostają bez zmian.

Cmentarz dla odwiedzających otwarty jest codziennie:

- w okresie od 1 kwietnia do 31 października w godz. 7:00 – 21:00,

- w okresie od 1 do 2 listopada całą dobę,

- w okresie od 3 listopada do 31 marca w godz. 7:00 – 19:00.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości