Wiadomości

Czujniki ruchu i lampy ostrzegawcze na pasach przy Górczyńskiej

28 sierpnia 2018, 14:02, ak
fot. istotne.pl
Jeszcze jesienią przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Górczyńskiej i Wróblewskiego w Gorzowie będzie bezpieczniejsze. Wszystko przez montaż czujników ruchu, specjalnych lamp ostrzegawczych i aktywnych elementów odblaskowych, tak aby osoba przechodząca przez pasy była bezpieczna.

Magistrat szuka firmy, która zajmie się wykonaniem bezpiecznego, aktywnego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Górczyńskiej i Wróblewskiego. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ramach programu "Bezpieczny Gorzów - modernizacja infrastruktury drogowej".

Na czym będzie polegało aktywne przejście? Specjalne czujniki ruchu będą wykrywały pieszego zbliżającego się do pasów, wówczas lampy wczesnego ostrzegania z elementami błyskowymi zawieszone na wysięgniku włączą się i poinformują kierowców o osobie pieszej. System będzie zasilany przez lampy solarne.

Oprócz tego, lampy wczesnego ostrzegania będą zsynchronizowanie z aktywnymi punktami odblaskowymi i zostaną wyposażone w dwa tryby natężenia światła - w tryb dzienny i nocny. Aktywne elementy odblaskowe pojawią się w jezdni przy pasach ruchu dla pieszych. Od strony nadjeżdżających pojazdów będzie to światło żółte pulsujące. Natomiast od strony pieszego będzie to światło białe pulsujące.

- Aktywne przejście dla pieszych ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych na przejściu przy ul. Górczyńskiej poprzez informowanie kierowców o zbliżaniu się przechodnia do przejścia dla pieszych, co spowoduje zmniejszenie prędkości i wyhamowanie pojazdu przed przejściem, a pieszy będzie mógł w sposób bezpieczny i komfortowy przejść przez jezdnię - tłumaczy Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Magistrat czeka na zgłoszenia firm do wtorku 4 września. Z kolei wykonawca od momentu podpisania umowy będzie miał 35 dni na zrealizowanie inwestycji.

To gorzowskie przejście dla pieszych będzie wyglądało tak samo, jak to które zostało wybudowane w Bolesławcu. 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości