Wiadomości

Procesje na ulicach Gorzowa i utrudnienia dla kierowców

31 maja 2018, 09:03, red
fot. Dawid Nowakowski
W czwartek w Gorzowie odbędą się dwie procesje Bożego Ciała. Pierwsza wystartuje z Zawarcia i zakończy się na Starym Rynku, natomiast druga odbędzie się przy ul. Kostrzyńskiej.

W czwartek 31 maja kościół katolicki obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Tego dnia przez Gorzów przejdą dwie procesje, więc kierowcy będą musieli liczyć się z zamkniętymi ulicami, objazdami i utrudnieniami w ruchu.

- Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach regulacji ruchu drogowego oraz zwracanie uwagi na komunikaty policji oraz osób odpowiedzialnych z ramienia organizatora za przebieg procesji – apeluje Krzysztof Kropiński z wydziału dróg Urzędu Miasta.

Największe utrudnienia w ruchu spowoduje procesja Bożego Ciała zorganizowana przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Wniebowzięcia N.M.P. przy ul. Obotryckiej. Procesja wyruszy o godz. 11 spod kościoła pw. Chrystusa Króla na ul. Woskowej i przejdzie następującymi ulicami – Woskową, Przemysłową (pierwszy i drugi ołtarz), rondem św. Jerzego, mostem Staromiejskim, ul. Chrobrego (trzeci ołtarz), Sikorskiego i około godz. 13 zakończy się na Starym Rynku (czwarty ołtarz).

Z kolei druga tego dnia procesja organizowana przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Trójcy Świętej przy ul. Kostrzyńskiej wyruszy o godz. 12 spod kościoła p.w. Trójcy Świętej przy ul. Kostrzyńskiej, przejście ul. Kostrzyńską do bramy Miejskiego Zakładu Komunikacji i wróci tą samą trasą pod kościół. Przewidywane zakończenie około godz. 13.

Kolejne procesje w Gorzowie odbędą się 3 i 7 czerwca. Na niedzielę 3 czerwca w godz. 13-14.30 zaplanowana jest procesja Bożego Ciała zorganizowana przez Parafię pw. Pierwszych Męczenników Polski przy ul. Pluty. Trasa procesji: Plac Jana Pawła II - ul. KEN – Janockiego – Dekerta – Ogińskiego – Maczka – zakończenie na Placu Jana Pawła II. Natomiast w czwartek 7 czerwca w godz. 19.15-21 odbędzie się procesja eucharystyczna zorganizowana przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Niemcewicza. Trasa procesji: rozpoczęcie na terenie Parafii Najświętszego Zbawiciela – ul. Broniewskiego – Marcinkowskiego – Matejki – Żeromskiego – zakończenie przy parafii NMP Królowej Polski.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości