Wiadomości › Komunikacja

Bezpośrednim pociągiem z Gorzowa do Szczecina? To możliwe

27 listopada 2020, 11:03
15 września 1912 roku oficjalnie uruchomiono połączenie kolejowe na linii 415 łączącą Gorzów Wielkopolski z Myśliborzem. Przez 79 lat po tym szlaku wożono pasażerów, natomiast towary wożono przez 87 lat – do 1999 roku. Ostatni raz odcinek tej linii wykorzystano do budowy drogi ekspresowej S3. Później odeszła w zapomnienie.

MAN czy Solaris? Wpłynęły dwie oferty na leasing autobusów

23 listopada 2020, 10:15
Miejski Zakład Komunikacji chce kupić sześć nowych autobusów niskopodłogowych, które miałyby wzmocnić flotę pojazdów i być może zastąpić wysłużone i bardzo awaryjne Solarisy. DO przetargu tradycyjnie już stanęły dwie firmy – MAN i Solaris.

Gorzowianka wywalczyła dodatkowe kursy autobusów

17 listopada 2020, 18:06
Mieszkanka Gorzowa postanowiła się zwrócić do Urzędu Miasta z prośbą o rozwiązanie problemów komunikacyjnych mieszkańców os. Górczyn i Manhattan, którzy po likwidacji pętli tramwajowej na Silwanie mają problem z dostaniem się do pracy na ul. Podmiejską. Okazało się, że interwencja pani Julity poskutkowała i od poniedziałku zostaną uruchomione dodatkowe kursy autobusów linii nr 114.

Polregio zawiesza pociąg do Berlina

10 listopada 2020, 16:49
Mimo że nie wprowadzono twardego lockdownu, nie ma też ogłoszonej narodowej kwarantanny, przewoźnicy kolejowi „kasują” z siatki kolejne połączenia. PKP Intercity jeszcze nie zdecydowało się zawiesić żadnego z czterech dalekobieżnych połączeń do i z Gorzowa. Polregio za to czasowo zawiesza bezpośredni pociąg do Berlina.

W stronę Zbąszynka tylko Autobusową Komunikacją Zastępczą

6 listopada 2020, 10:17
Ważna informacja dla pasażerów POLREGIO i PKP Intercity korzystających z połączeń kolejowych w kierunku Zielonej Góry lub Poznania przez Zbąszynek. Od 9 listopada, przez kolejne 2 tygodnie z Gorzowa wyjedziemy tylko autobusem. Ma to związek z remontami na LK367.

Awaria zasilania. Nie jeżdżą tramwaje

2 listopada 2020, 11:59
W poniedziałkowe przedpołudnie doszło do awarii zasilania sieci trakcyjnej. W związku z tym ruch tramwajów linii nr 1 został wstrzymany. Na trasie Wieprzyce – Dowgielewiczowej zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

Organizacja ruchu w Gorzowie na Wszystkich Świętych

26 października 2020, 14:44
Pierwszeństwo dla autobusów wyjeżdżających z pętli przy bramie B cmentarza w Gorzowie, zakaz wjazdu od strony Kosynierów Gdyńskich w dniu 1 listopada i dojazd do cmentarza jedynie od Chwalęcic. Pierwsze zmiany w rejonie cmentarza przy Żwirowej już od najbliższej środy.

"Jedynka" kursuje tylko do Dowgielewiczowej

26 października 2020, 10:34
Filozofii wielkiej nie ma. Tramwaj linii 1 pomiędzy przystankami Walczaka-Szpital, a Dowgielewiczowej zjeżdża na lewy tor i tam kontynuuje jazdę przez kilkadziesiąt metrów. Nowość jest taka, że pasażerowie muszą wysiadać po lewej stronie pojazdu.

Tramwajem tylko do Dowgielewiczowej

23 października 2020, 11:00
W poniedziałek 26 października ruszają prace przy przebudowie ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do granic miasta. W związku z tym tramwaj linii nr 1 będzie kursował tylko do przystanku Dowgielewiczowej, który będzie równocześnie przystankiem początkowym i końcowym.

"Gorzowianin" niebawem pojawi się na torach

15 października 2020, 13:37
Nowe Spalinowe Zespoły Trakcyjne, to światełko w tunelu na dość nieciekawej mapie kolejowej naszego regionu. Pojazdy produkowane przez nowosądecki Newag mają pojawić się na naszych torach do końca listopada tego roku. Będą nosić nazwy: Gorzowianin i Papusza.


Fotoreportaże