Wiadomości › Komunikacja

Helmuty wrócą na jeden dzień do kursowania

17 września 2020, 10:00
We wtorek 22 września przypada Światowy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji przejazdy komunikacją miejską będą całkowicie darmowe. Władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji przygotowały dla mieszkańców niespodziankę. Na trasę linii nr 1 wyjedzie odnowiony helmut, który będzie woził pasażerów.

Awaria zasilania. Tramwaje nie jeżdżą na Silwanę

11 września 2020, 10:17
W piątkowy poranek doszło do awarii zasilania sieci trakcyjnej na odcinku od centrum do pętli na Silwanie. W związku z tym tramwaje jeżdżą tylko z Wieprzyc do przystanku Zakład Energetyczny. Natomiast w kierunku pętli na Silwanie została uruchomiona komunikacja zastępcza.

Lista kolejowych życzeń Gorzowa i okolic

1 września 2020, 11:08
Osiem projektów do programu Kolej Plus zgłosiło województwo lubuskie. Wśród nich są takie pomysły jak odbudowa linii kolejowej z Gorzowa do Myśliborza oraz rewitalizacja linii kolejowej do Strzelec Krajeńskich. Czy któreś z tych pomysłów ma szansę na realizację?

Będą kontrole maseczek w autobusach i tramwajach

31 sierpnia 2020, 21:00
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wraz ze strażą miejską, policją i sanepidem apelują do dzieci i młodzieży, które w drodze do szkoły korzystają z komunikacji miejskiej, aby w autobusie czy tramwaju zawsze zakrywały usta i nos. Dlatego też straż miejska zapowiada kontrole w pojazdach komunikacji miejskiej.

Co widział kierowca MZK, kiedy doszło do potrącenia? [film]

25 sierpnia 2020, 18:17
Miejski Zakład Komunikacji wysłał do Urzędu Miasta pismo z wnioskiem o przesunięcie przejścia dla pieszych na którym ostatnio doszło do potrącenia mężczyzny przez kierowcę autobusu MZK. Na nagraniu z kamery monitoringu znajdującej się z przodu autobusu widać, że kierowca mógł zauważyć pieszego dopiero w ostatniej chwili.

Jazda tramwajem okiem osoby niepełnosprawnej [film]

3 sierpnia 2020, 11:17
Niepełnosprawny mieszkaniec Gorzowa nagrał film, w którym pokazuje jak poruszać się wózkiem inwalidzkim w tramwaju. Pan Michał opowiada jak podejść do osób niepełnosprawnych w komunikacji miejskiej i jak taka osoba radzi sobie z podróżowaniem.

MZK planuje zakup 6 nowych autobusów

25 lipca 2020, 12:02
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie planuje kupić w najbliższej przyszłości nowe autobusy. Miałoby to być 6 pojazdów z silnikiem diesla spełniających normę EURO 6. Póki co, miejski przewoźnik szacuje cenę zakupu takich autobusów.

Zderzenie tramwaju z samochodem w centrum Gorzowa

16 lipca 2020, 10:21
Zdarzenie drogowe z udziałem tramwaju przy ulicy Sikorskiego w Gorzowie. Są osoby poszkodowane, ruch tramwajów został wstrzymany.

Tłumy gorzowian na uroczystym przejeździe tramwajów [zdjęcia]

2 lipca 2020, 12:23
W czwartkowe południe na deptaku przy ul. Sikorskiego zebrały się dosłownie tłumy mieszkańców Gorzowa, aby powitać nowe tramwaje Twist, które od 2 lipca wracają do kursowania. Deptak wokół torowiska był szczelnie wypełniony gorzowianami, którzy na widok tramwajów bili brawo i robili zdjęcia. Nowością jest to, że torowisko na deptaku przy ul. Sikorskiego jest podświetlane ledami. Kiedy nadjeżdża tramwaj zapala się czerwone światło, a kiedy torowisko jest puste, świeci się zielone.

Torowisko to nie parking!

29 czerwca 2020, 10:56
Za trzy dni tramwaje wracają na ulice Gorzowa. Zanim jednak Twisty zaczną regularnie kursować, odbywają się jazdy testowe po mieście. Niestety przejazd tramwaju jest często blokowany przez samochody, które parkują na torowisku. Tak stało się również w poniedziałkowy poranek przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Dzieci Wrzesińskich.


Fotoreportaże


x