Wiadomości › Komunikacja

Gorzów w końcu kupuje autobusy elektryczne

22 grudnia 2020, 13:02
Miasto ogłosiło przetarg na zakup autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania. W ramach inwestycji zostanie kupionych 8 autobusów elektrycznych, pojawią się stacje ładowania w zajezdni MZK oraz na pętlach autobusowych. Natomiast pętla na Marcinkowskiego doczeka się przebudowy. Autobusy elektryczne mają obsługiwać linie 124, 125 i 126.

Sprawdź, jak będą kursować autobusy MZK w Wigilię

17 grudnia 2020, 11:04
Miejski Zakład Komunikacji wspólnie z Urzędem Miasta Gorzowa postanowił ograniczyć kursowanie autobusów w wigilijny wieczór. Późnym popołudniem zostanie zawieszone kursowanie niektórych linii autobusowych, natomiast pozostałe będą jeździć z mniejszą częstotliwością.

Do Kostrzyna pojedzie aż 15 par pociagów!

10 grudnia 2020, 15:29
Jeden pociąg więcej na trasie do Krzyża i dodatkowych 5 par na trasie do Kostrzyna. Do tej listy możemy dopisać też dwa nowoczesne i co najważniejsze – bardziej pojemne składy z Newagu. Przy mizernej ofercie PKP Intercity, regionalny przewoźnik prezentuje się znacznie lepiej.

Intercity: z Zielonej Góry 30 pociągów, z Gorzowa...4

10 grudnia 2020, 14:03
W nowym rozkładzie mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli korzystać z większej liczby pociągów PKP Intercity, będzie ich już 30 – informuje w informacji prasowej PKP Intercity. O Gorzowie nasz narodowy przewoźnik wspomina niewiele, bo nie ma czym się chwalić. Będziemy mieli aż 4 pary pociągów, w tym dwa łączone.

Brak prądu i skrócona trasa tramwaju

7 grudnia 2020, 17:55
W poniedziałkowe popołudnie doszło do awarii zasilania sieci trakcyjnej od skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Jancarza do pętli Wieprzyce. W związku z tym, tramwaje kursują tylko do przystanku Zakład Energetyczny, natomiast w kierunku Wieprzyc została uruchomiona komunikacja zastępcza.

Nowoczesne składy wjechały na lubuskie tory

3 grudnia 2020, 10:40
Na ten tabor czekaliśmy ponad 2 lata. 16 listopada 2018 roku Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego podpisał umowę na dostawę nowych, trójczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych. Dziś nowe pociągi zaprezentowano na peronie 2 stacji Gorzów Wielkopolski.

Na ulice Gorzowa wyjeździe świąteczny tramwaj

27 listopada 2020, 12:00
W tym roku atrakcje związane ze świętami Bożego Narodzenia będą bardzo ograniczone. Nie będzie miejskiej Wigilii czy tradycyjnego jarmarku. Jednak władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji planują niespodziankę dla gorzowian. Już 6 grudnia na ulice miasta wyjedzie świąteczny tramwaj.

Bezpośrednim pociągiem z Gorzowa do Szczecina? To możliwe

27 listopada 2020, 11:03
15 września 1912 roku oficjalnie uruchomiono połączenie kolejowe na linii 415 łączącą Gorzów Wielkopolski z Myśliborzem. Przez 79 lat po tym szlaku wożono pasażerów, natomiast towary wożono przez 87 lat – do 1999 roku. Ostatni raz odcinek tej linii wykorzystano do budowy drogi ekspresowej S3. Później odeszła w zapomnienie.

MAN czy Solaris? Wpłynęły dwie oferty na leasing autobusów

23 listopada 2020, 10:15
Miejski Zakład Komunikacji chce kupić sześć nowych autobusów niskopodłogowych, które miałyby wzmocnić flotę pojazdów i być może zastąpić wysłużone i bardzo awaryjne Solarisy. DO przetargu tradycyjnie już stanęły dwie firmy – MAN i Solaris.

Gorzowianka wywalczyła dodatkowe kursy autobusów

17 listopada 2020, 18:06
Mieszkanka Gorzowa postanowiła się zwrócić do Urzędu Miasta z prośbą o rozwiązanie problemów komunikacyjnych mieszkańców os. Górczyn i Manhattan, którzy po likwidacji pętli tramwajowej na Silwanie mają problem z dostaniem się do pracy na ul. Podmiejską. Okazało się, że interwencja pani Julity poskutkowała i od poniedziałku zostaną uruchomione dodatkowe kursy autobusów linii nr 114.


Fotoreportaże


x
-->