Komunikacja

Totalny chaos w lubuskiej kolei. Popsute lokomotywy i odwoływane pociągi

10 maja 2021, 20:00
Trudne czasy nastały dla pasażerów komunikacji publicznej w północnej części lubuskiego. Od kilka dni notorycznie psują się tzw. kioski, czyli zmodernizowane lokomotywy spalinowe, które na trasie z Gorzowa do Zbąszynka ciągną wagony do łączników z Polską. Nie lepiej z pociągami regionalnymi. Tu opóźnienia są na porządku dziennym.

Gorzów chce kupić kolejne niskopodłogowe tramwaje

7 maja 2021, 12:14
Władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji planują zakup kolejnych, nowych tramwajów. Tym razem w planach jest zakup 8 niskopodłogowych pojazdów. Miasto stara się obecnie o dofinansowanie na ten cel

Czytelnik skarżył się na tłok w autobusie. MZK zabiera głos

4 maja 2021, 12:52
W sobotni poranek 1 maja autobus linii nr 104 ze strefy ekonomicznej w kierunku Ustronia był wypełniony po brzegi, tak że niektóre osoby ledwo mieściły się w pojeździe. Na tą całą sytuację skarżył się czytelnik Patryk, który wracał po nocnej zmianie do domu. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie właśnie odpowiedział na zarzuty mieszkańca Gorzowa.

Czytelnik: Pasażerowie autobusu MZK ściśnięci jak sardynki

1 maja 2021, 14:45
Pomimo luzowania obostrzeń, w komunikacji miejskiej wciąż obowiązują limity pasażerów. Jednak limity to tylko teoria, bo w rzeczywistości przepełnione są zwłaszcza autobusy. Tak też było w sobotni poranek 1 maja, kiedy mieszkańcy Gorzowa wracali z nocnej zmiany z fabryk w strefie ekonomicznej. Autobus linii 104 był wypełniony po brzegi, tak że niektóre osoby ledwo mieściły się w pojeździe.

Za ile odjedzie autobus lub tramwaj? Sprawdzisz na tablicy na przystanku

30 kwietnia 2021, 15:38
Jesienią 2021 roku w Gorzowie ma rozpocząć funkcjonowanie system dynamicznej informacji pasażerskiej oraz nowy monitoring. Tablice led mówiące o tym za ile przyjedzie dany tramwaj czy autobus zostaną ustawione w 23 różnych lokalizacjach w całym mieście. Natomiast kamery monitoringu w 21 miejscach na terenie Gorzowa.

Nowoczesne wagony także dla gorzowian

30 kwietnia 2021, 09:40
Z nowoczesnych, wielofunkcyjnych wagonów typu COMBO od PKP Intercity będą mogli skorzystać też gorzowianie. Jak informuje nasz narodowy przewoźnik, wagony trafią do składów jadących do i z Warszawy.

Po Gorzowie będą jeździć elektryczne Solarisy

24 kwietnia 2021, 14:07
Firma Solaris Bus & Coach jako jedyna złożyła ofertę na dostawę autobusów elektrycznych i budowę stacji ładowania. Miasto wezwało firmę do uzupełnienia braków formalnych i po ponownej analizie dokumentów zdecydowało, że przetarg zostanie pozytywnie rozstrzygnięty. Tym samym firma Solaris będzie miała 14 miesięcy od dnia podpisania umowy na dostarczenie 8 elektrycznym autobusów oraz budowę stacji ładowania.

MZK szuka kierowców autobusów. Gwarantuje zatrudnienie przez trzy lata

21 kwietnia 2021, 11:17
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wystartował po raz kolejny z projektem, w których zachęca zarówno mężczyzn, jak i kobiety do zrobienia prawa jazdy kategorii D i pracy jako kierowca autobusu. Co istotne, chętne osoby muszą mieć co najmniej 24 lata. Nabór trwa do 28 kwietnia.

Chcesz kupić autobus? MZK sprzedaje używane Solarisy

18 kwietnia 2021, 10:48
Miejski Zakład Komunikacji wystawił właśnie na sprzedaż cztery autobusy marki Solaris Urbino 12, które zostały wycofane z użytkowania. Wszystkie pojazdy mają na liczniku ponad 1 mln kilometrów oraz ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Cena wywoławcza najtańszego autobusu wynosi 7134 zł brutto.

Stacjonarne biletomaty z nową funkcją

18 kwietnia 2021, 10:00
Od poniedziałku 19 kwietnia mieszkańcy Gorzowa będą mogli kupić w trzech stacjonarnych biletomatach oprócz biletów jednorazowych, również bilety okresowe m.in. 7-dniowe czy miesięczne. Co istotne, w biletomatach można płacić tylko za pomocą karty lub BLIK-a.


Fotoreportaże