Wiadomości › Komunikacja

Tak będą wyglądać nowoczesne MAN-y, które trafią do Gorzowa [zdjęcia]

13 stycznia 2021, 10:18
Jeszcze latem do Gorzowa zostanie dostarczonych sześć nowych autobusów firmy MAN. Pojazdy z całą pewnością będą się wyróżniać na ulicach miasta. Wszystko przez to, że będzie to zupełnie nowy model autobusów przeznaczonych do komunikacji miejskiej, w całkowicie nowej stylistyce.

Kolejnych sześć nowych autobusów dotrze do Gorzowa. Wszystkie będą wyposażone w AED

12 stycznia 2021, 11:41
Władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji podpisały umowę z firmą MAN na leasing i dostawę 6 autobusów. Firma ma 8 miesięcy na dostarczenie pojazdów do Gorzowa, ale jak zapowiada – nowe autobusy dotrą do Gorzowa jeszcze latem. Co istotne, wszystkie pojazdy będą wyposażone w defibrylatory.

Defibrylatory pojawią się w autobusach hybrydowych. Będą mogły uratować komuś życie

9 stycznia 2021, 13:59
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie ogłosił właśnie przetarg na zakup dwóch autobusów hybrydowych. Jak się okazało, w zamówieniu pojawił się zapis o montażu urządzeń AED, czyli defibrylatorów. Jak podkreśla jeden z naszych czytelników, takie urządzenie będzie mogło uratować komuś życie.

Problemy pasażerów na trasie z Kostrzyna do Gorzowa

8 stycznia 2021, 11:44
Nadeszły mroźniejsze dni i tabor używany przez naszych kolejowych przewoźników psuje się na potęgę. Tylko w czwartek na trasie Kostrzyn – Gorzów na części trasy odwołano trzy pociągi, wiele składów notowało opóźnienia.

Czytelniczka: Wydostanie się z Gorzowa transportem publicznym to dramat

6 stycznia 2021, 18:36
Mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę na likwidację połączeń autobusowych pomiędzy Gorzowem, a Szczecinem i problem z wydostaniem się z miasta transportem publicznym. Jak się okazuje, alternatywa jaką jest pociąg, nie jest też najlepszym rozwiązaniem.

Sprawdź, jak będzie funkcjonować komunikacja miejska w Sylwestra

30 grudnia 2020, 12:10
Miejski Zakład Komunikacji postanowił ograniczyć kursowanie autobusów w Sylwestra. Wieczorem zostanie zawieszone kursowanie niektórych linii autobusowych, natomiast pozostałe będą jeździć z mniejszą częstotliwością.

MZK nie pojedzie już do Bogdańca

28 grudnia 2020, 14:06
Od 1 stycznia MZK w Gorzowie przestaje obsługiwać komunikacyjnie południową część gminy Bogdaniec. Z Nowym Rokiem znikają linie 106 i 115. Kursy w kierunku Kwiatkowic realizować będzie prywatna firma.

Gorzów w końcu kupuje autobusy elektryczne

22 grudnia 2020, 13:02
Miasto ogłosiło przetarg na zakup autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania. W ramach inwestycji zostanie kupionych 8 autobusów elektrycznych, pojawią się stacje ładowania w zajezdni MZK oraz na pętlach autobusowych. Natomiast pętla na Marcinkowskiego doczeka się przebudowy. Autobusy elektryczne mają obsługiwać linie 124, 125 i 126.

Sprawdź, jak będą kursować autobusy MZK w Wigilię

17 grudnia 2020, 11:04
Miejski Zakład Komunikacji wspólnie z Urzędem Miasta Gorzowa postanowił ograniczyć kursowanie autobusów w wigilijny wieczór. Późnym popołudniem zostanie zawieszone kursowanie niektórych linii autobusowych, natomiast pozostałe będą jeździć z mniejszą częstotliwością.

Do Kostrzyna pojedzie aż 15 par pociagów!

10 grudnia 2020, 15:29
Jeden pociąg więcej na trasie do Krzyża i dodatkowych 5 par na trasie do Kostrzyna. Do tej listy możemy dopisać też dwa nowoczesne i co najważniejsze – bardziej pojemne składy z Newagu. Przy mizernej ofercie PKP Intercity, regionalny przewoźnik prezentuje się znacznie lepiej.


Fotoreportaże