Advertisement

Wiadomości › Komunikacja

Od grudnia bez dziur w rozkładzie jazdy pociągów

7 października 2020, 08:30
Dziewięć par pociągów regionalnych w na trasie z Kostrzyna do Krzyża w tym trzy do Poznania. Od grudnia ostatni pociąg z Gorzowa w kierunku Krzyża wyjedzie o 20:40. Teraz odjeżdża o 21:52.

Gorzów kolejny rok będzie kolejową pustynią

1 października 2020, 10:48
Czy zawsze będziemy kolejową pustynią? - pyta w wiadomości do naszej redakcji jeden z czytelników. W sieci kilka tygodni temu opublikowano rozkład jazdy pociągów na kolejny rok. Brak elektryfikacji i trwające wciąż remonty na linii Szczecin – Poznań – to dwa czynniki, które sprawiają, że szybkie pociągi wciąż omijają nasze miasto szerokim łukiem.

Na Słoneczną i Wieprzyce znów tylko autobusem

23 września 2020, 17:37
Od najbliższego poniedziałku nie dojedziemy tramwajem na Wieprzyce. Linia numer 1 kończyć będzie swój bieg na przystanku Zakłady Energetyczne. W kierunku osiedla Słonecznego będziemy musieli znów jeździć komunikacją zastępczą.

Helmuty wrócą na jeden dzień do kursowania

17 września 2020, 10:00
We wtorek 22 września przypada Światowy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji przejazdy komunikacją miejską będą całkowicie darmowe. Władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji przygotowały dla mieszkańców niespodziankę. Na trasę linii nr 1 wyjedzie odnowiony helmut, który będzie woził pasażerów.

Awaria zasilania. Tramwaje nie jeżdżą na Silwanę

11 września 2020, 10:17
W piątkowy poranek doszło do awarii zasilania sieci trakcyjnej na odcinku od centrum do pętli na Silwanie. W związku z tym tramwaje jeżdżą tylko z Wieprzyc do przystanku Zakład Energetyczny. Natomiast w kierunku pętli na Silwanie została uruchomiona komunikacja zastępcza.

Lista kolejowych życzeń Gorzowa i okolic

1 września 2020, 11:08
Osiem projektów do programu Kolej Plus zgłosiło województwo lubuskie. Wśród nich są takie pomysły jak odbudowa linii kolejowej z Gorzowa do Myśliborza oraz rewitalizacja linii kolejowej do Strzelec Krajeńskich. Czy któreś z tych pomysłów ma szansę na realizację?

Będą kontrole maseczek w autobusach i tramwajach

31 sierpnia 2020, 21:00
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wraz ze strażą miejską, policją i sanepidem apelują do dzieci i młodzieży, które w drodze do szkoły korzystają z komunikacji miejskiej, aby w autobusie czy tramwaju zawsze zakrywały usta i nos. Dlatego też straż miejska zapowiada kontrole w pojazdach komunikacji miejskiej.

Co widział kierowca MZK, kiedy doszło do potrącenia? [film]

25 sierpnia 2020, 18:17
Miejski Zakład Komunikacji wysłał do Urzędu Miasta pismo z wnioskiem o przesunięcie przejścia dla pieszych na którym ostatnio doszło do potrącenia mężczyzny przez kierowcę autobusu MZK. Na nagraniu z kamery monitoringu znajdującej się z przodu autobusu widać, że kierowca mógł zauważyć pieszego dopiero w ostatniej chwili.

Jazda tramwajem okiem osoby niepełnosprawnej [film]

3 sierpnia 2020, 11:17
Niepełnosprawny mieszkaniec Gorzowa nagrał film, w którym pokazuje jak poruszać się wózkiem inwalidzkim w tramwaju. Pan Michał opowiada jak podejść do osób niepełnosprawnych w komunikacji miejskiej i jak taka osoba radzi sobie z podróżowaniem.

MZK planuje zakup 6 nowych autobusów

25 lipca 2020, 12:02
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie planuje kupić w najbliższej przyszłości nowe autobusy. Miałoby to być 6 pojazdów z silnikiem diesla spełniających normę EURO 6. Póki co, miejski przewoźnik szacuje cenę zakupu takich autobusów.


Fotoreportaże


x