Wiadomości › Komunikacja

Wraca „ciepły guzik” w gorzowskich autobusach

10 lutego 2021, 13:11
Od 17 lutego Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wprowadza ponownie funkcję otwierania drzwi autobusów przez pasażerów czyli tzw. „ciepłego guzika”. Wszystko po to, aby przy obecnych minusowych temperaturach nie wychładzało się wnętrze pojazdu, a pasażerowie mogli podróżować w komfortowych warunkach.

W Gorzowie pojawią się stacjonarne biletomaty

5 lutego 2021, 11:46
Kolejny milowy krok robi miasto Gorzów wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji, jeżeli chodzi o udogodnienia dla osób podróżujących komunikacją miejską. Wiosną 2021 roku na terenie miasta zostaną ustawione trzy stacjonarne biletomaty, które będą miały możliwość płatności elektronicznych. Jak podkreślają urzędnicy będzie to program pilotażowy, który da odpowiedź na to czy mieszkańcy będą chętnie korzystali z takich rozwiązań.

Gorzów w końcu doczeka się karty miejskiej z prawdziwego zdarzenia!

1 lutego 2021, 12:35
Władze Gorzowa planują wprowadzić w 2022 roku zintegrowany system mobilnych usług w komunikacji miejskiej. A chodzi o możliwości płatności kartą za bilety w autobusach i tramwajach w elektronicznych kasownikach, a także wprowadzenie karty miejskiej z funkcjonalnością e-portmonetki.

Tak będą wyglądać nowoczesne MAN-y, które trafią do Gorzowa [zdjęcia]

13 stycznia 2021, 10:18
Jeszcze latem do Gorzowa zostanie dostarczonych sześć nowych autobusów firmy MAN. Pojazdy z całą pewnością będą się wyróżniać na ulicach miasta. Wszystko przez to, że będzie to zupełnie nowy model autobusów przeznaczonych do komunikacji miejskiej, w całkowicie nowej stylistyce.

Kolejnych sześć nowych autobusów dotrze do Gorzowa. Wszystkie będą wyposażone w AED

12 stycznia 2021, 11:41
Władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji podpisały umowę z firmą MAN na leasing i dostawę 6 autobusów. Firma ma 8 miesięcy na dostarczenie pojazdów do Gorzowa, ale jak zapowiada – nowe autobusy dotrą do Gorzowa jeszcze latem. Co istotne, wszystkie pojazdy będą wyposażone w defibrylatory.

Defibrylatory pojawią się w autobusach hybrydowych. Będą mogły uratować komuś życie

9 stycznia 2021, 13:59
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie ogłosił właśnie przetarg na zakup dwóch autobusów hybrydowych. Jak się okazało, w zamówieniu pojawił się zapis o montażu urządzeń AED, czyli defibrylatorów. Jak podkreśla jeden z naszych czytelników, takie urządzenie będzie mogło uratować komuś życie.

Problemy pasażerów na trasie z Kostrzyna do Gorzowa

8 stycznia 2021, 11:44
Nadeszły mroźniejsze dni i tabor używany przez naszych kolejowych przewoźników psuje się na potęgę. Tylko w czwartek na trasie Kostrzyn – Gorzów na części trasy odwołano trzy pociągi, wiele składów notowało opóźnienia.

Czytelniczka: Wydostanie się z Gorzowa transportem publicznym to dramat

6 stycznia 2021, 18:36
Mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę na likwidację połączeń autobusowych pomiędzy Gorzowem, a Szczecinem i problem z wydostaniem się z miasta transportem publicznym. Jak się okazuje, alternatywa jaką jest pociąg, nie jest też najlepszym rozwiązaniem.

Sprawdź, jak będzie funkcjonować komunikacja miejska w Sylwestra

30 grudnia 2020, 12:10
Miejski Zakład Komunikacji postanowił ograniczyć kursowanie autobusów w Sylwestra. Wieczorem zostanie zawieszone kursowanie niektórych linii autobusowych, natomiast pozostałe będą jeździć z mniejszą częstotliwością.

MZK nie pojedzie już do Bogdańca

28 grudnia 2020, 14:06
Od 1 stycznia MZK w Gorzowie przestaje obsługiwać komunikacyjnie południową część gminy Bogdaniec. Z Nowym Rokiem znikają linie 106 i 115. Kursy w kierunku Kwiatkowic realizować będzie prywatna firma.


Fotoreportaże


x