Komunikacja

Elektryfikacja. Nadzieja umiera ostatnia…

29 marca 2022, 13:08
Już nic nie jest takie, jak było przed 24 lutego br. Znany nam świat drży w posadach, ostrzeliwany na wschodzie Iskanderami przez mroczny "Mordor" Putina. Widmo rozlania się konfliktu na Europę wisi w powietrzu. Zmieniają się priorytety. Dla polityków dziś to czołgi, a nie kolejowe szlaki, są najważniejsze.

Nie będzie pętli autobusowej na os. Europejskim, ta na Słowiańskiej zostaje

28 marca 2022, 13:40
Władze Gorzowa podjęły decyzję, że nie wybudują pętli autobusowej na os. Europejskim. Rozwiązanie z przystankiem początkowym i końcowym na Londyńskiej wystarczy. Dlatego też pętla na Słowiańskiej koło Leroy Merlin nie zostanie zlikwidowana.

Samoloty wożą muchy, a pociągi "ledwo dyszą"

23 marca 2022, 11:31
Prawie trzy godziny - tyle zajmuje pokonanie krótkiego odcinka przez pociąg na trasie z Gorzowa do Zielonej Góry. To - uwaga - o dwie godziny dłużej, niż samolot leci z Zielonej Góry do Warszawy. Kolejowe wykluczenie postępuje, podczas gdy władze lubuskiego wciąż inwestują pieniądze w podrzędne lotnisko.

Linia 101 wjedzie na osiedle Europejskie!

23 marca 2022, 11:27
Władze Gorzowa decydowały, że od 1 września 2022 roku na osiedle Europejskie wjadą na stałe autobusy komunikacji miejskiej. Osiedle będzie obsługiwała linia 101. Jednak zanim autobusy będą kursować przez osiedle, trzeba dostosować do tego infrastrukturę drogową.

Czytelnicy: nie zabierajcie biletomatów, ustawcie je w lepszych miejscach!

23 marca 2022, 10:04
Po opublikowaniu tekstu dotyczącego zakończenia pilotażowego programu dotyczącego biletomatów w Gorzowie, do naszej redakcji odezwali się czytelnicy, którzy są przeciwni likwidacji tych urządzeń. Przytaczają przykłady pobliskich miast, gdzie biletomaty z powodzeniem funkcjonują.

Biletomaty stacjonarne w Gorzowie nie wypaliły

22 marca 2022, 10:10
Pasażerowie nie chcą korzystać ze stacjonarnych biletomatów. Tak wynika z pilotażowego programu sprzedaży biletów, który trwał rok. Okazało się, że taką formą zakupu biletów zainteresowanych jest tylko 2% pasażerów. Bilety stacjonarne znikną do końca marca.

Ważne zmiany w kursowaniu autobusów w Gorzowie

21 marca 2022, 14:15
Jeżeli podróżujecie codziennie komunikacją miejską, koniecznie zapoznajcie się ze zmianami, jakie zostaną wprowadzone od 23 marca w Gorzowie. Chodzi głównie o linię T2 oraz trasy autobusów przejeżdżających przez centrum miasta.

MZK likwiduje linie autobusowe do Lubiszyna. Gmina uruchamia własną komunikację

18 marca 2022, 10:39
Od 1 kwietnia pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie, którzy jeździli autobusami do Lubiszyna czekają zmiany. Zlikwidowana zostanie linii 129 i 131. Wszystko przez to, że gmina Lubiszyn uruchamia własną komunikację autobusową.

Gorzów: Czy czeka nas podwyżka cen biletów MZK?

17 marca 2022, 19:14
Mieszkańcy Gorzowa dopytują się czy w związku ze wzrostem cen paliwa, a zwłaszcza oleju napędowego dojdzie do podwyżki cen biletów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. Miasto przyznaje, że na ten moment nie będzie ma takich planów, ale ta sytuacja może się zmienić.

Weź udział w ankiecie na temat komunikacji

7 marca 2022, 09:26
Skąd i dokąd podróżujesz i z jakiego środka transportu korzystasz? To tylko niektóre z pytań badania ankietowego, które jest prowadzone w ramach prac nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego.


Fotoreportaże