Wiadomości › Komunikacja

Problemy pasażerów na trasie z Kostrzyna do Gorzowa

8 stycznia 2021, 11:44
Nadeszły mroźniejsze dni i tabor używany przez naszych kolejowych przewoźników psuje się na potęgę. Tylko w czwartek na trasie Kostrzyn – Gorzów na części trasy odwołano trzy pociągi, wiele składów notowało opóźnienia.

Czytelniczka: Wydostanie się z Gorzowa transportem publicznym to dramat

6 stycznia 2021, 18:36
Mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę na likwidację połączeń autobusowych pomiędzy Gorzowem, a Szczecinem i problem z wydostaniem się z miasta transportem publicznym. Jak się okazuje, alternatywa jaką jest pociąg, nie jest też najlepszym rozwiązaniem.

Sprawdź, jak będzie funkcjonować komunikacja miejska w Sylwestra

30 grudnia 2020, 12:10
Miejski Zakład Komunikacji postanowił ograniczyć kursowanie autobusów w Sylwestra. Wieczorem zostanie zawieszone kursowanie niektórych linii autobusowych, natomiast pozostałe będą jeździć z mniejszą częstotliwością.

MZK nie pojedzie już do Bogdańca

28 grudnia 2020, 14:06
Od 1 stycznia MZK w Gorzowie przestaje obsługiwać komunikacyjnie południową część gminy Bogdaniec. Z Nowym Rokiem znikają linie 106 i 115. Kursy w kierunku Kwiatkowic realizować będzie prywatna firma.

Gorzów w końcu kupuje autobusy elektryczne

22 grudnia 2020, 13:02
Miasto ogłosiło przetarg na zakup autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania. W ramach inwestycji zostanie kupionych 8 autobusów elektrycznych, pojawią się stacje ładowania w zajezdni MZK oraz na pętlach autobusowych. Natomiast pętla na Marcinkowskiego doczeka się przebudowy. Autobusy elektryczne mają obsługiwać linie 124, 125 i 126.

Sprawdź, jak będą kursować autobusy MZK w Wigilię

17 grudnia 2020, 11:04
Miejski Zakład Komunikacji wspólnie z Urzędem Miasta Gorzowa postanowił ograniczyć kursowanie autobusów w wigilijny wieczór. Późnym popołudniem zostanie zawieszone kursowanie niektórych linii autobusowych, natomiast pozostałe będą jeździć z mniejszą częstotliwością.

Do Kostrzyna pojedzie aż 15 par pociagów!

10 grudnia 2020, 15:29
Jeden pociąg więcej na trasie do Krzyża i dodatkowych 5 par na trasie do Kostrzyna. Do tej listy możemy dopisać też dwa nowoczesne i co najważniejsze – bardziej pojemne składy z Newagu. Przy mizernej ofercie PKP Intercity, regionalny przewoźnik prezentuje się znacznie lepiej.

Intercity: z Zielonej Góry 30 pociągów, z Gorzowa...4

10 grudnia 2020, 14:03
W nowym rozkładzie mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli korzystać z większej liczby pociągów PKP Intercity, będzie ich już 30 – informuje w informacji prasowej PKP Intercity. O Gorzowie nasz narodowy przewoźnik wspomina niewiele, bo nie ma czym się chwalić. Będziemy mieli aż 4 pary pociągów, w tym dwa łączone.

Brak prądu i skrócona trasa tramwaju

7 grudnia 2020, 17:55
W poniedziałkowe popołudnie doszło do awarii zasilania sieci trakcyjnej od skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Jancarza do pętli Wieprzyce. W związku z tym, tramwaje kursują tylko do przystanku Zakład Energetyczny, natomiast w kierunku Wieprzyc została uruchomiona komunikacja zastępcza.

Nowoczesne składy wjechały na lubuskie tory

3 grudnia 2020, 10:40
Na ten tabor czekaliśmy ponad 2 lata. 16 listopada 2018 roku Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego podpisał umowę na dostawę nowych, trójczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych. Dziś nowe pociągi zaprezentowano na peronie 2 stacji Gorzów Wielkopolski.


Fotoreportaże


x