Wiadomości › Komunikacja

Mieszkańcy chcieli zmian. Linia 764 pojedzie inaczej

5 sierpnia 2021, 15:03
Przed mieszkańcami Gorzowa dwie ostatnie soboty – 14 i 28 sierpnia, kiedy będzie można wybrać w wycieczkę wiekowym Jelczem po Gorzowie. Na wniosek gorzowian, linia 764 zmieni nie tylko godziny kursowania, ale również trasę przejazdu.

Gorzów czeka transportowa rewolucja. Karta „gorzowianina” coraz bliżej

30 lipca 2021, 14:19
Władze Gorzowa planują wprowadzić w pierwszej połowie 2022 roku zintegrowany system mobilnych usług w komunikacji miejskiej. A chodzi o możliwości płatności kartą i za pomocą BLIKa za bilety w autobusach i tramwajach w elektronicznych kasownikach, a także wprowadzenie karty miejskiej z funkcjonalnością e-portmonetki. Właśnie szukają firmy, która pomoże im przygotować postępowanie przetargowe w tej sprawie.

Jelcz wraca na ulice Gorzowa. Będzie można wybrać się na wycieczkę linią 764 [zdjęcia]

10 lipca 2021, 10:46
Tłumy zainteresowanych historią miasta i komunikacji miejskiej skorzystały z wycieczki Jelczem po Gorzowie, która została przygotowana na urodziny miasta. Z racji tego, że przejazd Jelczem wzbudził tak duże zainteresowanie, władze Gorzowa wspólnie z MZK postanowiły ponownie uruchomić linię 764, która będzie kursowała w co drugą sobotę do końca wakacji. Jednak tym razem, aby skorzystać z przejazdu trzeba będzie posiadać bilet.

Wróci linia 128 łącząca os. Górczyn, Piaski i Staszica?

5 lipca 2021, 11:39
Radna Marta Bejnar-Bejnarowicz chce, aby miasto przywróciło linię 128, która była testowana przez kilka miesięcy i została zlikwidowana w czerwcu 2016 roku. Radna tłumaczy, że testy były za krótkie, a kursy odbywały się w godzinach, które nie odpowiadały mieszkańcom. Wiceprezydent Jacek Szymankiewicz nie mówi „nie” i zapewnia, że miasto podejdzie do próby przywrócenia linii łączącej os. Górczyn, Piaski i Staszica.

Jelcz zabrał gorzowian w podróż do przeszłości [film i zdjęcia]

2 lipca 2021, 13:54
Przejazd zabytkowym już Jelczem PR110, który jeszcze kilkanaście lat temu regularnie woził gorzowian, wzbudził ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców miasta. Na każdy z przejazdów zorganizowanych przez magistrat wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji stawił się komplet pasażerów.

Powrót do przeszłości, czyli podróż Jelczem po Gorzowie

30 czerwca 2021, 10:02
Miejski Zakład Komunikacji wspólnie z Urzędem Miasta Gorzowa przygotował urodzinową niespodziankę dla mieszkańców. W piątek 2 lipca na gorzowskie ulice wyjedzie autobus linii specjalnej 764. Linię będzie obsługiwał autobus typu Jelcz, zwany też pieszczotliwe „migiem”. A wszystko w ramach 764 urodzin miasta.

Flixbus już jeździ z dworca PKS w Gorzowie [zdjęcia]

29 czerwca 2021, 10:43
Od niedzieli 27 czerwca Flixbus nie zatrzymuje się już na przystanku przy ul. Słowiańskiej obok Leroy Merlin, a na dworcu PKS przy ul. Dworcowej. Z takiego rozwiązania zadowoleni są mieszkańcy Gorzowa, którzy podkreślają, że do centrum Gorzowa łatwiej się dostać.

Plany PKP IC dla Gorzowa

23 czerwca 2021, 12:38
Jest odpowiedź Ministra Infrastruktury na interpelację poseł Krystyny Sibińskiej, która pyta o działania PKP IC podejmowane celem przywrócenia stabilności połączeń kolejowych w subregionie gorzowskim, a także o plany związane z nowym rozkładem jazdy 2021/22.

Pociągiem do Pszczewa. Polregio zaprasza na niezapomnianą przejażdżkę

19 czerwca 2021, 20:37
Uwaga podróżnicy! Lubuskie Polregio zaprasza na niezapomnianą przygodę pociągiem. Po raz czwarty uruchomione zostaną jednorazowe połączenia do najpiękniejszych zakątków województwa. W tym roku trzy wyjazdy odbędą się z Gorzowa.

Flixbus przenosi się na dworzec PKS

18 czerwca 2021, 10:40
Zielone autobusy już nie będą zatrzymywać się na przystanku przy byłym Tesco (obecnie Leroy Merlin). Od 27 czerwca Flixbusem z Gorzowa odjedziemy z dworca autobusowego przy Dworcowej.


Fotoreportaże