Komunikacja

Lubuska kolej na trytytkach. Czy długo tak pociągnie?

7 maja 2022, 14:54
Mijają kolejne dni i tygodnie, a poprawy sytuacji pasażerów w północnej części województwa lubuskiego nie widać. Mimo zapewnień zgrabnie ułożony słów, bicia się w pierś - nic się nie zmieniło. Papier przyjmie wszystko - w tym przypadku serwer. Ale pasażer już nie. To on - po raz kolejny został pozostawiony sam sobie.

Nad morze z Gorzowa za 19 złotych?

6 maja 2022, 08:44
PKP Intercity wprowadziło ciekawy system sprzedaży biletów. Dzięki temu już za 19 złotych możemy dojechać do Trójmiasta. Warunek jest jeden - musimy upolować okazję i zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem.

Koniec marzeń o elektryfikacji linii kolejowej do Gorzowa

4 maja 2022, 13:47
Po raz kolejny nasze miasto zostało zepchnięte na sam koniec kolejowych planów. Jak wynika z najnowszej wersji Krajowego Planu Kolejowego, nie ma nawet mowy o tej szumnie zapowiadanej inwestycji. Ratunkiem dla Gorzowa może być przebudowa linii do Zbąszynka.

Ilu mieszkańców i w jaki sposób korzysta z komunikacji miejskiej? Ruszają badania

25 kwietnia 2022, 11:20
Do końca maja potrwają badania w autobusach i tramwajach w Gorzowie. Ankieterzy będą sprawdzać ile osób i w jaki sposób korzysta z komunikacji miejskiej, a także jakie linie są najbardziej oblegane. Wyniki mają posłużyć do zmian w siatce połączeń.

Lubuskie Polregio bije się w pierś: to splot nadzwyczajnych wydarzeń

21 kwietnia 2022, 14:02
Jeżeli podróżowaliście koleją regionalną 5, 7 lub 8 kwietnia to mieliście ogromnego pecha. Właśnie w te dni, na linii kolejowej 203 w naszym regionie doszło do splotu niespodziewanych wydarzeń. Awarie, usterki, opóźnienia - to mogło zirytować pasażerów.

Nie będzie rządowych pieniędzy na kolej w lubuskim

20 kwietnia 2022, 12:55
Rządowe pieniądze znów ominą Gorzów i północną część regionu. Były szumne zapowiedzi, konferencje prasowe, plany i zapewnienia. Skończył się jak zwykle na niczym, bo według ostatnich informacji, rządowy program Kolej Plus skutecznie ominie nasze województwo.

Kolej kuleje, ale komunikacja autobusowa leży całkowicie

20 kwietnia 2022, 10:12
Zamknięty na cztery spusty dworzec w Gorzowie straszy już od dawna. O siatce dalekobieżnych połączeń kolejowych do wielu miast w Polsce możemy tylko pomarzyć. Mamy za to dogodne połączenia drogowe, ale nawet ten atut nie jest wykorzystywany przy przewozach pasażerskich. Na palcach jednej ręki można policzyć autobusy, którymi możemy wyjechać z Gorzowa.

Źle się dzieje na kolei. Czytelnicy chcą sprawnej komunikacji publicznej!

19 kwietnia 2022, 11:40
Temat powraca jak bumerang. Kolejne dni i kolejne opóźnienia na kolei. Jeszcze przed świętami, jeden z naszych czytelników zwrócił się do naszej redakcji z prośbą o interwencję. Chodzi o wręcz tragiczną sytuację na linii Kostrzyn - Krzyż. Jego zapytania kierowane do przewoźnika, pozostają bez odpowiedzi.

Koniec z objazdami. Ważne zmiany w trasach autobusów MZK

13 kwietnia 2022, 09:37
Od piątku 15 kwietnia w związku z otwarciem skrzyżowania ul. Chrobrego, Jagiełły i Chrobrego zmianie ulegną trasy kilkunastu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. Zlikwidowany zostanie tymczasowy przystanek koło katedry, natomiast autobusy będą ponownie zatrzymywać się koło Arsenału.

Pasażer z Gorzowa - człowiek gorszego sortu?

5 kwietnia 2022, 17:22
Nie ma dnia, żeby na lubuskich, a bardziej gorzowskich torach, nie było jakichś opóźnień - większych, lub mniejszych. Z reguły, jeżeli nie dzieje się nic nadzwyczajnego na trasie z Poznania przez Krzyż i Gorzów do Kostrzyna opóźnienia sięgają kilku, kilkunastu minut. I to biorąc pod uwagę prace remontowe prowadzone pomiędzy Krzyżem a Poznaniem - nie jest niczym nadzwyczajnym.


Fotoreportaże