Komunikacja

Koniec z darmową komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy

2 czerwca 2022, 17:30
Do końca czerwca uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Gorzowie będą mogli korzystać z darmowych przejazdów autobusami i tramwajami. Miasto nie zamierza przedłużać tej formy pomocy. Uchwała w sprawie pozostałego zakresu pomocy ma zostać podjęta podczas czerwcowej sesji.

Armagedon na torach. Pociągi dalekobieżne skapitulowały

31 maja 2022, 12:07
To był kolejny, niezbyt przyjemny dzień dla wszystkich tych, którzy wybrali się w dalszą, lub krótsza podróż z naszym narodowym przewoźnikiem. PKP Intercity przygotowało dla wszystkich chętnych niezłe atrakcje. Zamiast klimatyzowanych wagonów i bezpośrednich połączeń - w najlepszym przypadku była podróż z wieloma przesiadkami składami polregio, lub zwiedzanie okolicznych miejscowości autobusami komunikacji zastępczej.

Droższe bilety MZK jeszcze w wakacje

27 maja 2022, 15:46
Podczas czerwcowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni mają zająć się uchwałą w sprawie podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Bilet normalny będzie kosztował 4 zł zamiast 3 zł, a ulgowy 2 zł zamiast 1,5 zł. Jeżeli radni podejmą uchwałę, wówczas nowe ceny będą obowiązywały od 1 sierpnia.

Pech lubuskiej kolei. Doszło do wykolejenia się szynobusu

27 maja 2022, 06:11
W czwartkowe popołudnie w Kostrzynie nad Odrą doszło do wykolejenia szynobusu z województwa zachodniopomorskiego, który został ściągnięty przez Polregio, aby wspomóc flotę pojazdów na trasie Kostrzyn – Gorzów – Krzyż. Niestety to już kolejne zdarzenie z udziałem tego szynobusu.

Kolej w Lubuskiem: miało być lepiej, wyszło jak zwykle

23 maja 2022, 09:21
To już chyba jakieś fatum. Do Gorzowa i północnej części lubuskiego, Polregio sprawdziło dodatkowy szynobus, który miał wspomóc dość awaryjną flotę pojazdów. Kłopot w tym, że jak informuje jeden z naszych czytelników, ten pojazd również uległ awarii.

Torowisko pilnie do naprawy. Tramwaje będą kursować na skróconej trasie

20 maja 2022, 09:53
W sobotę przez kilka godzin tramwaje linii nr 1 będą kursowały na skróconej trasie na odcinku Wieprzyce-Zakład Energetyczny. Wszystko przez to, że torowisko przy ul. Podmiejskiej wymaga pilnej naprawy. MZK uruchomi zastępczą komunikację autobusową T1.

Helmuty będą jeździć na Piaski. Miasto: To tymczasowe

16 maja 2022, 13:28
Po prawie pięciu latach przerwy na osiedle Piaski w końcu wrócą tramwaje. Termin uruchomienia linii nr 2 i 3 został przełożony i aktualnie mówi się o sierpniu. Jak się okazuje, na początek na Piaski będą kursowały „Helmuty”. Jednak miasto tłumaczy, że to tymczasowe rozwiązanie, dopóki do Gorzowa nie przyjedzie 6 nowych tramwajów od Pesy.

"Elektryki" dla Gorzowa z opóźnieniem

16 maja 2022, 10:43
Pierwsze autobusy elektryczne miały jeździć po Gorzowie w lipcu 2022 roku. Okazuje się, że termin dostawy nie zostanie dotrzymany. Całkowicie elektryczne autobusy zobaczymy w Gorzowie najwcześniej w październiku.

To już pewne. Będzie podwyżka cen biletów MZK!

12 maja 2022, 16:12
Cięcia kursów komunikacji miejskiej nie pomogły i mieszkańców Gorzowa czeka podwyżka cen za bilety MZK. Bilet normalny będzie droższy o 1 zł. Uchwała w tej sprawie pojawi się na czerwcowej Sesji Rady Miasta Gorzowa.

Gorzów: Nie unikniemy podwyżek cen za bilety MZK?

10 maja 2022, 10:48
Cięcia kursów komunikacji nie pomogły i wiele wskazuje na to, że nie unikniemy podwyżek cen za bilety MZK. O wzroście opłat mówił wprost prezydent Jacek Wójcicki podczas kwietniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa. O ile droższe będą bilety? Tego póki co nie wiadomo.


Fotoreportaże