Komunikacja

Lodowisko na drogach pod Gorzowem. Autobusy MZK wpadły w poślizg

29 grudnia 2021, 12:01
Marznące opady mżawki spowodowały gołoledź na drogach i chodnikach na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego. To spowodowało wiele niebezpiecznych sytuacji. W poślizg wpadły dwa autobusy MZK, które zatrzymały się na poboczu i nie mogły wyjechać.

Będą kolejne tablice ledowe w Gorzowie

28 grudnia 2021, 10:17
Trwają właśnie odbiory systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, czyli tablic ledowych, które pokazują o której odjedzie autobus lub tramwaj. Władze Gorzowa planują montaż kolejnych 13 tablic, w tym przy węźle przesiadkowym.

Ślisko na drogach pod Gorzowem. Autobusy MZK nie wszędzie dotrą

27 grudnia 2021, 16:12
Mamy złą wiadomość dla pasażerów autobusów MZK. Linie 129, 130, 131 oraz 122 nie dotrą do swoich końcowych przystanków i będą kursować na skróconych trasach. Wszystko przez oblodzenie dróg pod Gorzowem.

Gorzów: Jak będą jeździć autobusy i tramwaje w Wigilię?

22 grudnia 2021, 09:57
W piątek 24 grudnia ograniczone zostanie kursowanie linii autobusowych, a niektóre będą nawet zawieszone. Z mniejszą częstotliwością w wigilijny wieczór będą również kursować tramwaje.

Do Gorzowa dotarły nowe hybrydy od Solarisa

18 grudnia 2021, 20:55
W sobotni wieczór do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie dotarły dwa nowe autobusy hybrydowe marki Solaris. Nowe hybrydy wyjadą na ulice miasta prawdopodobnie po Nowym Roku.

Brudne autobusy MZK? Trwa ich ręczne mycie [zdjęcia]

14 grudnia 2021, 11:28
W zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie trwają prace remontowe. Wyłączona z użytkowania jest automatyczna myjnia autobusów. Dlatego też pojazdy są myte ręcznie za pomocą myjek ciśnieniowych.

Rozbity pod Gorzowem Impuls za szybko nie wróci na tory

14 grudnia 2021, 11:03
Co najmniej do końca marca ma potrwać naprawa pociągu, który uległ wypadkowi w Motylewie we wrześniu tego roku. Zniszczenia okazały się poważne i skład wrócił do producenta.

Nowe połączenia z Gorzowa. Zmienił się rozkład jazdy

13 grudnia 2021, 07:23
12 grudnia zmienił się rozkład jazdy pociągów. Gorzowianie zyskali jedno połączenie do Lublina przez Piłę i Warszawę, oraz prawie bezpośredni pociąg na południe Polski.

Kolejne nowe tramwaje od Pesy trafią do Gorzowa

3 grudnia 2021, 11:38
Władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji od ubiegłego roku planowały poszerzenie taboru tramwajowego o kolejne nowe pojazdy. Celem był zakup kolejnych sześciu niskopodłogowych tramwajów. W końcu to będzie możliwe, bo miasto właśnie otrzymało dofinansowanie na ten cel. Sześć niskopodłogowych tramwajów dostarczy Gorzowa do czerwca 2023 roku bydgoska Pesa.

Wychodek pod dworcem w Gorzowie zostanie z nami jeszcze długo

1 grudnia 2021, 17:31
Gorzów Wielkopolski, jedna ze stolic województwa lubuskiego. W centralnym punkcie pomiędzy Berlinem, Szczecinem, Poznaniem a Zieloną Górą. I na stacji kolejowej nie ma toalety. Był kontener, do którego podłączony był prąd, można więc sądzić, że z kranu popłynie ciepła woda, a w zimniejszych miesiącach może i trafi się jakiś grzejnik. Był. Zupełnie niedawno zniknął i przy głównej stacji Gorzowa pojawiły się… toi-toie.


Fotoreportaże