Komunikacja

Nowoczesne wagony także dla gorzowian

30 kwietnia 2021, 09:40
Z nowoczesnych, wielofunkcyjnych wagonów typu COMBO od PKP Intercity będą mogli skorzystać też gorzowianie. Jak informuje nasz narodowy przewoźnik, wagony trafią do składów jadących do i z Warszawy.

Po Gorzowie będą jeździć elektryczne Solarisy

24 kwietnia 2021, 14:07
Firma Solaris Bus & Coach jako jedyna złożyła ofertę na dostawę autobusów elektrycznych i budowę stacji ładowania. Miasto wezwało firmę do uzupełnienia braków formalnych i po ponownej analizie dokumentów zdecydowało, że przetarg zostanie pozytywnie rozstrzygnięty. Tym samym firma Solaris będzie miała 14 miesięcy od dnia podpisania umowy na dostarczenie 8 elektrycznym autobusów oraz budowę stacji ładowania.

MZK szuka kierowców autobusów. Gwarantuje zatrudnienie przez trzy lata

21 kwietnia 2021, 11:17
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wystartował po raz kolejny z projektem, w których zachęca zarówno mężczyzn, jak i kobiety do zrobienia prawa jazdy kategorii D i pracy jako kierowca autobusu. Co istotne, chętne osoby muszą mieć co najmniej 24 lata. Nabór trwa do 28 kwietnia.

Chcesz kupić autobus? MZK sprzedaje używane Solarisy

18 kwietnia 2021, 10:48
Miejski Zakład Komunikacji wystawił właśnie na sprzedaż cztery autobusy marki Solaris Urbino 12, które zostały wycofane z użytkowania. Wszystkie pojazdy mają na liczniku ponad 1 mln kilometrów oraz ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Cena wywoławcza najtańszego autobusu wynosi 7134 zł brutto.

Stacjonarne biletomaty z nową funkcją

18 kwietnia 2021, 10:00
Od poniedziałku 19 kwietnia mieszkańcy Gorzowa będą mogli kupić w trzech stacjonarnych biletomatach oprócz biletów jednorazowych, również bilety okresowe m.in. 7-dniowe czy miesięczne. Co istotne, w biletomatach można płacić tylko za pomocą karty lub BLIK-a.

Komunikacja miejska zamiast auta? Gorzowska radna ma na to pomysł

17 kwietnia 2021, 17:45
W Gorzowie jest więcej samochodów, niż zameldowanych mieszkańców. To jest jeden z powodów braku parkingów zarówno w centrum miasta, jak i na osiedlach. Radna Paulina Szymotowicz chciałaby, aby zmotoryzowani gorzowianie przesiedli się z samochodów do komunikacji miejskiej. Dlatego też proponuje zmiany, które byłyby atrakcyjne pod tym względem dla mieszkańców. A chodzi o możliwość kupienia całorocznej przejazdówki na autobusy i tramwaje za zaledwie 356 zł.

Co z dostawą autobusów elektrycznych od firmy Solaris dla Gorzowa?

14 kwietnia 2021, 16:10
Firma Solaris Bus & Coach jako jedyna złożyła ofertę na dostawę autobusów elektrycznych i budowę stacji ładowania. Chociaż mijają dwa miesiąca od otwarcia oferty, to wciąż nie ma rozstrzygnięcia przetargu. Jak się okazuje, miasto czeka na uzupełnienie wymogów formalnych przez firmę Solaris. Kiedy urzędnicy dostaną wszystkie dokumenty, będą podejmować decyzję rozstrzygnięciu postępowania.

Sprawdź, jakimi objazdami będą jeździły autobusy MZK po zamknięciu Chrobrego

1 kwietnia 2021, 10:31
Tuż po Wielkanocy ruszają prace na skrzyżowaniu ul. Chrobrego, Łokietka i Wybickiego. W pierwszym etapie prac zamknięta zostanie ul. Chrobrego na wysokości Arsenału. To oznacza spore utrudnia w centrum miasta, objazdy i korki. Objazdami będą kursować również autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Solaris dostarczy nowe autobusy hybrydowe do Gorzowa

30 marca 2021, 10:46
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie właśnie rozstrzygnął przetarg na dostawę dwóch autobusów hybrydowych dla Gorzowa. Swoje oferty złożyły trzy firmy, Solaris, MAN i Mercedes. Natomiast przetarg wygrała firma Solaris, które jeszcze w tym roku dostarczy do Gorzowa dwa autobusy hybrydowe.

Pod koniec marca w Gorzowie pojawią się stacjonarne biletomaty

22 marca 2021, 12:20
Kolejny milowy krok robi miasto Gorzów wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji, jeżeli chodzi o udogodnienia dla osób podróżujących komunikacją miejską. Od 30 marca na terenie Gorzowa będą działały trzy stacjonarne biletomaty, które będą miały możliwość płatności elektronicznych.


Fotoreportaże