Komunikacja

Pod koniec marca w Gorzowie pojawią się stacjonarne biletomaty

22 marca 2021, 12:20
Kolejny milowy krok robi miasto Gorzów wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji, jeżeli chodzi o udogodnienia dla osób podróżujących komunikacją miejską. Od 30 marca na terenie Gorzowa będą działały trzy stacjonarne biletomaty, które będą miały możliwość płatności elektronicznych.

MZK wyłącza „ciepły guzik”

22 marca 2021, 09:19
Po niewiele ponad miesiącu, w gorzowskich autobusach i tramwajach zostanie wyłączona funkcja „ciepłego guzika”, czyli otwierania drzwi przez samych pasażerów. Jak tłumaczy Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie, o wyłączenie tej funkcji apelował sanepid.

Wracają połączenia do Krakowa. Samolotem ze Szczecina

8 marca 2021, 14:47
Remont linii kolejowej pomiędzy Szczecinem a Poznaniem negatywnie wpływa też na komunikacyjne połączenia Gorzowa z resztą kraju. Od maja połączenia lotnicze pomiędzy Szczecinem a Krakowem wznawia irlandzki Ryanair. To zapewne lepsza alternatywa, niż podróż z przesiadką w Krzyżu i Poznaniu.

Marka Gorzowa. Czas na działanie…

8 marca 2021, 10:42
Miejscy urzędnicy coraz bardziej uświadamiają sobie potrzebę promocji Gorzowa. Pytanie tylko, czy czują klimat tego specyficznego miasta. Warto mieć wizje, by nie działać "po omacku".

Trzy firmy chcą dostarczyć autobusy hybrydowe dla Gorzowa

24 lutego 2021, 11:47
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie otworzył właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na dostawę dwóch autobusów hybrydowych dla Gorzowa. Jak się okazało, swoje oferty złożyły aż trzy firmy – Solaris, MAN i Mercedes. Nowe autobusy hybrydowe pojawią się w mieście jeszcze w tym roku.

Zielone światło dla kolei: Kierunek Kostrzyn…

22 lutego 2021, 12:04
Wiele dobrego dzieje się w temacie kolejowego połączenia Gorzowa ze Szczecinem. Przez Kostrzyn właśnie.W grudniowym felietonie proponowałem bajpas z wykorzystaniem układu torowego stacji Kostrzyn, który pozwoliłby zjechać pociągom z Ostbahn'u (LK203) na Odrzankę (LK273) w kierunku Szczecina.

Węzeł przesiadkowy przy dworcu coraz bliżej. Miasto otrzymało dofinansowanie

17 lutego 2021, 11:47
Gorzów Wielkopolski otrzyma prawie 13,3 mln unijnego dofinansowania na budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP – informuje magistrat. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku. Zintegrowane Centrum Przesiadkowe ma powstać do 2023 roku.

Solaris dostarczy do Gorzowa elektryczne autobusy?

15 lutego 2021, 18:43
Władze Gorzowa otworzyły właśnie ofertę, która wpłynęła do przetargu na zakup elektrycznych autobusów wraz ze stacjami ładowania. Jedyną ofertę złożyła firma Solaris Bus & Coach na kwotę 31 mln 94 tys. zł. Jeżeli miasto rozstrzygnie pozytywnie przetarg, wówczas 8 elektrycznych autobusów zostanie dostarczonych do Gorzowa w połowie 2022 roku.

Podwójna awaria autobusów jadących na „strefę”. Ludzie stali i marzli

15 lutego 2021, 11:18
Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałkowy poranek, kiedy mieszkańcy Gorzowa jechali do pracy na „strefę”. Autobus, który miał zawieźć pasażerów w kierunku KSSSE uległ awarii, jak się również okazało, drugi zastępczy autobus również miał awarię. Dopiero trzeci autobus, który wyjechał na trasę zawiózł gorzowian do pracy.

Wraca „ciepły guzik” w gorzowskich autobusach

10 lutego 2021, 13:11
Od 17 lutego Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wprowadza ponownie funkcję otwierania drzwi autobusów przez pasażerów czyli tzw. „ciepłego guzika”. Wszystko po to, aby przy obecnych minusowych temperaturach nie wychładzało się wnętrze pojazdu, a pasażerowie mogli podróżować w komfortowych warunkach.


Fotoreportaże