Wiadomości › Komunikacja

Estakadą pierwsze pociągi pojadą w niedzielę [zdjęcia]

7 czerwca 2019, 12:40
Od niedzieli 9 czerwca podróżni z Gorzowa w kierunku Krzyża przejadą przez kolejową estakadę obok Warty. Historyczny obiekt zachował niepowtarzalny charakter, został wzmocniony i przygotowany do kursowania pociągów. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 126 mln zł, współfinansowana w ramach POIiŚ ułatwi obsługę podróżnych także na stacji Gorzów Wielkopolski.

Tramwaj numer 302 przyjechał do Gorzowa

5 czerwca 2019, 08:30
Do Gorzowa przyjechał kolejny tramwaj z bydgoskiej fabryki PESA. Pojazd oznaczony numer bocznym 302 stoi już w gorzowskiej zajezdni tramwajowej. To 2 z 14 zamówionych przez miasto nowoczesnych, niskopodłogowych pojazdów.

Pasażerowie pozostawieni w Krzyżu

3 czerwca 2019, 08:10
- Zachowanie przewoźnika w stosunku do swoich klientów jest skandaliczne – tak opisuje sytuację, która miała miejsce w niedzielne przedpołudnie na dworcu kolejowym w Krzyżu jeden z naszych czytelników. Chodzi oczywiście o komunikację zastępczą na odcinku do Gorzowa.

Pociągi do Krzyża znów odwołane

31 maja 2019, 13:26
Kolejne problemy na linii Gorzów – Krzyż. Nasi czytelnicy alarmują, że pociągi regionalne na tej trasie są regularnie odwoływane, a jeżeli już jedzie to jest opóźniony o blisko 2 godziny. Faktycznie od trzech dni pomiędzy Krzyżem a Gorzowem kursuje autobusowa komunikacja zastępcza.

Tramwaj Twist znów na torach

29 maja 2019, 15:11
W czwartek 30 maja na tory ponownie wyjeździe nowy tramwaj Twist od Pesy. Tym razem to Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie będzie testował tramwaj, bo musi nim przejechać po torowisku aż 100 kilometrów. Wszystko po to, aby móc podpisać świadectwo odbioru.

Kiedy w Gorzowie będą wszystkie tramwaje od Pesy?

28 maja 2019, 15:05
Chociaż pierwszy tramwaj Twist od Pesy trafił do zajezdni MZK w kwietniu, to wciąż nie wiadomo było kiedy pozostałe pojazdy przyjadą do Gorzowa. Według najnowszych zapowiedzi Pesy, wszystkie tramwaje mają trafić do naszego miasta do końca sierpnia. Kolejny transport zaplanowany jest na czerwiec.

Elektryfikacja pod znakiem zapytania

12 maja 2019, 14:54
Niemiecki portal Deutsche Welle informuje, że strona niemiecka zainteresowana jest elektryfikacją odcinka z Berlina do granicy państwa. W planach jest też dobudowanie drugiego toru. Czy to przyspieszy prace nad elektryfikacją po stronie polskiej?

Dworzec jeszcze w rozsypce, estakada prawie gotowa

10 maja 2019, 13:58
Został niecały miesiąc do uruchomienia ruchu kolejowego na gorzowskiej estakadzie kolejowej. W piątek, 10 maja odwiedziliśmy z aparatem sam dworzec kolejowy oraz estakadę.

Za miesiąc pociągi pojadą estakadą

8 maja 2019, 15:52
Jeżeli wierzyć w to, co możemy znaleźć w internetowych rozkładach jazdy pociągów, w sobotę 8 czerwca pożegnamy komunikację zastępczą na trasie Gorzów-Gorzów Wielkopolski Wschodni. W siną dal odjedzie też ostatni pociąg kategorii IC. Dzień później nasz narodowy przewoźnik zawiezie nas do… Białegostoku.

Majówka w komunikacji miejskiej

30 kwietnia 2019, 19:08
Komunikacja miejska w Gorzowie i okolicach w świątecznych dniach kursować będzie zgodnie z rozkładem jazdy. Zakłócenia w kursowaniu autobusów mogą wystąpić 3 maja.


Fotoreportaże