Komunikacja

Komunikacja miejska zamiast auta? Gorzowska radna ma na to pomysł

17 kwietnia 2021, 17:45
W Gorzowie jest więcej samochodów, niż zameldowanych mieszkańców. To jest jeden z powodów braku parkingów zarówno w centrum miasta, jak i na osiedlach. Radna Paulina Szymotowicz chciałaby, aby zmotoryzowani gorzowianie przesiedli się z samochodów do komunikacji miejskiej. Dlatego też proponuje zmiany, które byłyby atrakcyjne pod tym względem dla mieszkańców. A chodzi o możliwość kupienia całorocznej przejazdówki na autobusy i tramwaje za zaledwie 356 zł.

Co z dostawą autobusów elektrycznych od firmy Solaris dla Gorzowa?

14 kwietnia 2021, 16:10
Firma Solaris Bus & Coach jako jedyna złożyła ofertę na dostawę autobusów elektrycznych i budowę stacji ładowania. Chociaż mijają dwa miesiąca od otwarcia oferty, to wciąż nie ma rozstrzygnięcia przetargu. Jak się okazuje, miasto czeka na uzupełnienie wymogów formalnych przez firmę Solaris. Kiedy urzędnicy dostaną wszystkie dokumenty, będą podejmować decyzję rozstrzygnięciu postępowania.

Sprawdź, jakimi objazdami będą jeździły autobusy MZK po zamknięciu Chrobrego

1 kwietnia 2021, 10:31
Tuż po Wielkanocy ruszają prace na skrzyżowaniu ul. Chrobrego, Łokietka i Wybickiego. W pierwszym etapie prac zamknięta zostanie ul. Chrobrego na wysokości Arsenału. To oznacza spore utrudnia w centrum miasta, objazdy i korki. Objazdami będą kursować również autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Solaris dostarczy nowe autobusy hybrydowe do Gorzowa

30 marca 2021, 10:46
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie właśnie rozstrzygnął przetarg na dostawę dwóch autobusów hybrydowych dla Gorzowa. Swoje oferty złożyły trzy firmy, Solaris, MAN i Mercedes. Natomiast przetarg wygrała firma Solaris, które jeszcze w tym roku dostarczy do Gorzowa dwa autobusy hybrydowe.

Pod koniec marca w Gorzowie pojawią się stacjonarne biletomaty

22 marca 2021, 12:20
Kolejny milowy krok robi miasto Gorzów wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji, jeżeli chodzi o udogodnienia dla osób podróżujących komunikacją miejską. Od 30 marca na terenie Gorzowa będą działały trzy stacjonarne biletomaty, które będą miały możliwość płatności elektronicznych.

MZK wyłącza „ciepły guzik”

22 marca 2021, 09:19
Po niewiele ponad miesiącu, w gorzowskich autobusach i tramwajach zostanie wyłączona funkcja „ciepłego guzika”, czyli otwierania drzwi przez samych pasażerów. Jak tłumaczy Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie, o wyłączenie tej funkcji apelował sanepid.

Wracają połączenia do Krakowa. Samolotem ze Szczecina

8 marca 2021, 14:47
Remont linii kolejowej pomiędzy Szczecinem a Poznaniem negatywnie wpływa też na komunikacyjne połączenia Gorzowa z resztą kraju. Od maja połączenia lotnicze pomiędzy Szczecinem a Krakowem wznawia irlandzki Ryanair. To zapewne lepsza alternatywa, niż podróż z przesiadką w Krzyżu i Poznaniu.

Marka Gorzowa. Czas na działanie…

8 marca 2021, 10:42
Miejscy urzędnicy coraz bardziej uświadamiają sobie potrzebę promocji Gorzowa. Pytanie tylko, czy czują klimat tego specyficznego miasta. Warto mieć wizje, by nie działać "po omacku".

Trzy firmy chcą dostarczyć autobusy hybrydowe dla Gorzowa

24 lutego 2021, 11:47
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie otworzył właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na dostawę dwóch autobusów hybrydowych dla Gorzowa. Jak się okazało, swoje oferty złożyły aż trzy firmy – Solaris, MAN i Mercedes. Nowe autobusy hybrydowe pojawią się w mieście jeszcze w tym roku.

Zielone światło dla kolei: Kierunek Kostrzyn…

22 lutego 2021, 12:04
Wiele dobrego dzieje się w temacie kolejowego połączenia Gorzowa ze Szczecinem. Przez Kostrzyn właśnie.W grudniowym felietonie proponowałem bajpas z wykorzystaniem układu torowego stacji Kostrzyn, który pozwoliłby zjechać pociągom z Ostbahn'u (LK203) na Odrzankę (LK273) w kierunku Szczecina.


Fotoreportaże