Wiadomości › Komunikacja

Kolejne awarie taboru i odwołane pociągi

2 września 2019, 14:21
Nie mają szczęścia mieszkańcy północnej części naszego regionu do połączeń kolejowych. Dziś rano odwołano pociąg na trasie z Gorzowa w kierunku Kostrzyna. Nasi czytelnicy skarżyli się na brak informacji.

Gorzów: Podwójny rocznik i więcej kursów autobusów MZK

30 sierpnia 2019, 15:20
We wrześniu naukę w gorzowskich szkołach naukę rozpocznie prawie 22 tys. uczniów, z czego blisko 8 tys. w szkołach średnich. Dlatego też Miejski Zakład Komunikacji w związku z podwójnym rocznikiem w szkołach ponadpodstawowych będzie analizował potrzebę wprowadzenia dodatkowych kursów i dostosowania godzin odjazdów pod uczniów.

Z Gorzowa bardziej komfortowo

16 sierpnia 2019, 13:29
Nowa jakość wkracza na gorzowskie tory kolejowe. Składy TLK Kociewie oraz TLK Bory Tucholskie wzmocnione zostały ostatnio świeżo zmodernizowanymi wagonami. Co prawda wagony do składu podczepiane są w ramach testów, ale jest światełko nadziei w tunelu.

Od stycznia więcej pociągów do Kostrzyna

6 sierpnia 2019, 13:31
Znamy już wstępny zarys nowego rozkładu jazdy pociągów regionalnych, kursujących na trasie Kostrzyn – Gorzów – Krzyż – Poznań. Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, od stycznia 2020 roku uruchomione zostanie jedno nowe połączenie do Kostrzyna nad Odrą.

Małe szynobusy pójdą w odstawkę

8 lipca 2019, 12:40
Jedni mówią na to pudło, inni… jeżdżąca szafa. Chodzi o najstarsze i najmniejsze szynobusy w „stajni” województwa lubuskiego. Wyprodukowanych w 2003 roku Regio Trampów nasze województwo ma cztery.

Intercity chce zamontować biletomat w Gorzowie

3 lipca 2019, 18:40
Nie lubicie stać w kolejce do kasy? Już niebawem PKP Intercity zamontuje w Gorzowie swój biletomat. Podróżni odjeżdżający z Gorzowa mogę teraz w automacie kupić bilety jedynie na przewozy kolejami regionalnymi. Wkrótce ma to się zmienić.

Mniej autobusów w wakacje

18 czerwca 2019, 14:35
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o. o. informuje, iż w związku z końcem roku szkolnego od dnia 21 czerwca 2019r. (piątek) na czas wakacji zawieszone zostaną kursy szkolne oznaczone w rozkładzie literą „s”.

Pod prądem do Zbąszynia?

15 czerwca 2019, 18:20
Jeszcze przed wyborami do parlamentu europejskiego głośno było o modernizacji wielu linii kolejowych, które w bardzo krótkim czasie miałyby przewieźć wielu pasażerów do Centralnego Portu Komunikacyjnego. W planach znalazł się także Gorzów. Nasz miasto połączy dziewiąta szprycha. Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Pociągi wracają na swoje trasy

14 czerwca 2019, 13:14
Od jutra wszystkie połączenia z Gorzowa w kierunku Zbąszynka realizowane będą zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Przez kilka dni, ze względu na konieczność przebudowy przejazdów kolejowych na tej trasie funkcjonowała autobusowa komunikacja zastępcza.

Pociągi już odjeżdżają z dworca głównego

9 czerwca 2019, 06:08
W końcu mieszkańcy Gorzowa mogą odjechać w kierunku Krzyża i dodaje w głąb Polski ze świeżo wyremontowanego, pierwszego peronu na gorzowskim dworcu kolejowym. Z blisko rocznym poślizgiem do użytku zostaje oddana też estakada kolejowa.


Fotoreportaże