Wiadomości › Komunikacja

Kierowca autobusu MZK wymusił pierwszeństwo [film]

14 października 2019, 12:45
Do portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik, któremu w piątkowy poranek kierowca autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w samochodzie pana Radosława. MZK zapewnia, że wyciągnie konsekwencje wobec kierowcy.

Startuje „ciepły guzik” w autobusach MZK

1 października 2019, 08:05
Od wtorku 1 października we wszystkich autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie obowiązuje funkcja tzw. „ciepłego guzika”, czyli otwierania drzwi przez samych pasażerów. Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania, wnętrze pojazdu ma się nie wychładzać w okresie jesienno-zimowym.

Ruszają testy i szkolenia na nowych Twistach

30 września 2019, 08:00
W poniedziałek 30 września na tory przy ul. Kostrzyńskiej i Al. 11 Listopada wyjadą nowe tramwaje od Pesy. Wszystkie tramwaje, które do tej pory dotarły do Gorzowa będą przechodziły testy, a motorniczowie przez najbliższe dwa miesiące będą odbywali jazdy szkoleniowe z obsługi nowych Twistów. Dlatego też kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności.

Impulsy dla lubuskiego

25 września 2019, 17:15
Newag pokazał, jak wyglądać będą nowe pojazdy, które zamówił Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Dwa trójczłonowe pojazdy pojawią się na naszych torach za rok. Wozić będą pasażerów na trasie Kostrzyn - Gorzów - Poznań.

Tramwaje wrócą na tory, ale tylko na testy

23 września 2019, 09:36
Od poniedziałku 30 września na tory przy ul. Kostrzyńskiej i Al. 11 Listopada wyjadą wszystkie nowe tramwaje od Pesy, które do tej pory dotarły do Gorzowa. Motorniczowie będą odbywali jazdy szkoleniowe z obsługi nowych tramwajów, natomiast same pojazdy będą przechodziły testy. To wszystko potrwa dwa miesiące.

Gorzów: Autobusem MZK pod prąd

20 września 2019, 10:33
Do nietypowego i niebezpiecznego zdarzenia z udziałem autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji doszło w piątkowy poranek w Gorzowie. Kierowca autobusu linii 113 pojechał pod prąd na rondzie, a następnie kontynuował jazdę pod prąd dwupasmową drogą. Władze MZK podkreślają, że wyciągną konsekwencję wobec kierowcy.

Mewą i Gałczyńskim z Gorzowa do Warszawy

19 września 2019, 07:45
TLK Mewa i IC Gałczyński do Warszawy oraz wydłużenie TLK Bory Tucholskie do Kostrzyna. To nowości, jakie pojawią się w rozkładzie jazdy od grudnia 2019 roku.

„Ciepły guzik” w gorzowskich autobusach MZK

6 września 2019, 10:28
Od 1 października Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wprowadza funkcję otwierania drzwi autobusów przez pasażerów czyli tzw. „ciepłego guzika”. Wszystko po to, aby jesienią i zimą nie wychładzało się wnętrze pojazdu, a pasażerowie mogli podróżować w komfortowych warunkach.

Filxbusem z Gorzowa prosto na lotnisko

4 września 2019, 13:22
FlixBus wydłuża trasę linii 1388, dzięki czemu mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego zyskają bezpośrednie połączenie do Berlina i Frankfurtu. Inauguracyjny kurs odbędzie się 5 września.

Kolejne awarie taboru i odwołane pociągi

2 września 2019, 14:21
Nie mają szczęścia mieszkańcy północnej części naszego regionu do połączeń kolejowych. Dziś rano odwołano pociąg na trasie z Gorzowa w kierunku Kostrzyna. Nasi czytelnicy skarżyli się na brak informacji.


Fotoreportaże