Komunikacja

Pociągiem do Pszczewa. Polregio zaprasza na niezapomnianą przejażdżkę

19 czerwca 2021, 20:37
Uwaga podróżnicy! Lubuskie Polregio zaprasza na niezapomnianą przygodę pociągiem. Po raz czwarty uruchomione zostaną jednorazowe połączenia do najpiękniejszych zakątków województwa. W tym roku trzy wyjazdy odbędą się z Gorzowa.

Flixbus przenosi się na dworzec PKS

18 czerwca 2021, 10:40
Zielone autobusy już nie będą zatrzymywać się na przystanku przy byłym Tesco (obecnie Leroy Merlin). Od 27 czerwca Flixbusem z Gorzowa odjedziemy z dworca autobusowego przy Dworcowej.

Autobusy i tramwaje MZK bez „strefy bezpieczeństwa” i limitów

15 czerwca 2021, 10:14
W sobotę 26 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej w Gorzowie. Przede wszystkim zostanie zlikwidowana „strefa bezpieczeństwa” w autobusach i tramwajach, a pasażerowie będą mogli wchodzić do pojazdów pierwszymi drzwiami. Poza tym zostaną zniesione limity dotyczące dopuszczalnej liczby pasażerów. Natomiast MZK Gorzów wprowadzi „ciepły guzik”, czyli otwieranie drzwi w pojazdach przez samych pasażerów.

Pociągiem nad morze (prawie) bez przesiadek

14 czerwca 2021, 10:21
Nasz regionalny przewoźnik uruchamia od soboty 26 czerwca bezpośrednie połączenie nad morze. Będzie można dojechać do Międzyzdrojów i Świnoujścia bez przesiadki z… Zielonej Góry. Dla gorzowian też jest alternatywa – skomunikowanie z nowym pociągiem do Kostrzyna.

Gorzów Wielkopolski Zachód, czyli pociągiem na... Słoneczną!

26 maja 2021, 15:16
Mieszkańcy osiedla Słoneczne i całej zachodniej części miasta będą mieli swój przystanek kolejowy. Na 299 km linii kolejowej 203, czyli w sąsiedztwie Placu Słonecznego, wybudowany zostanie nowy przystanek. Ma on wyglądem przypominać stację Gorzów Wielkopolski Wschód. Na razie nie ma terminu realizacji inwestycji.

Dojedziemy pociągiem do Strefy Ekonomicznej w Gorzowie?

25 maja 2021, 10:59
Miasto Gorzów wspólnie z przedstawicielami powiatu międzychodzkiego i międzyrzeckiego starają się o odbudowę linii kolejowej nr 363 oraz 364 w ramach programu Kolej Plus. Jak się okazuje, władze Gorzowa w ramach reaktywacji linii kolejowej nr 363 Gorzów – Międzychód – Poznań, chcą również wybudować tory do węzła przesiadkowego Gorzów Wielkopolski Strefa Ekonomiczna.

Wykluczone kolejowo miasto i niechęć kasjerek na dworcu

24 maja 2021, 09:36
Powracamy do tematu wciąż odwoływanych połączeń dalekobieżnych z Gorzowa. Zupełnie niedawno informowaliśmy o poselskiej interwencji w tej sprawie, dziś opisujemy problemy pasażerów, którzy chcieli wystać się z Gorzowa w kierunku Olsztyna. Przez odwołany pociąg REGIO, stracili oni skomunikowanie.

Poselska interwencja w sprawie odwoływanych pociągów

23 maja 2021, 13:48
Poseł Sibińska pisze po raz kolejny do ministra infrastruktury z interwencją w sprawie stabilności połączeń kolejowych w naszym regionie. Pociągi dalekobieżne odjeżdżające z Gorzowa są notorycznie opóźnione lub odwoływane.

Pociągiem z Gorzowa do Poznania przez Międzychód?

21 maja 2021, 10:25
W Międzychodzie odbyło się spotkanie przedstawicieli władz samorządów położonych wzdłuż odcinku linii kolejowej nr 363 Międzychód - Skwierzyna - Gorzów zgłoszonej do Rządowego Programu Kolej Plus. W planach jest obudowa linii kolejowej, o co starają się również władze Gorzowa.

Elektryczne Solarisy przyjadą do Gorzowa latem 2022 roku

11 maja 2021, 19:14
Pod koniec kwietnia władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na zakup 8 elektrycznych autobusów wraz ze stacjami ładowania. Przetarg wygrała firma Solaris Bus & Coach, która jako jedyna złożyła ofertę. W środę miasto podpisze umowę z wykonawcą. Tym samym pierwsze elektryczne autobusy zostaną dostarczone do Gorzowa do lipca 2022 roku. Koszt inwestycji to 31 mln 94 tys. zł.


Fotoreportaże