Wiadomości › Komunikacja

Kiedy w Gorzowie będą wszystkie tramwaje od Pesy?

28 maja 2019, 15:05
Chociaż pierwszy tramwaj Twist od Pesy trafił do zajezdni MZK w kwietniu, to wciąż nie wiadomo było kiedy pozostałe pojazdy przyjadą do Gorzowa. Według najnowszych zapowiedzi Pesy, wszystkie tramwaje mają trafić do naszego miasta do końca sierpnia. Kolejny transport zaplanowany jest na czerwiec.

Elektryfikacja pod znakiem zapytania

12 maja 2019, 14:54
Niemiecki portal Deutsche Welle informuje, że strona niemiecka zainteresowana jest elektryfikacją odcinka z Berlina do granicy państwa. W planach jest też dobudowanie drugiego toru. Czy to przyspieszy prace nad elektryfikacją po stronie polskiej?

Dworzec jeszcze w rozsypce, estakada prawie gotowa

10 maja 2019, 13:58
Został niecały miesiąc do uruchomienia ruchu kolejowego na gorzowskiej estakadzie kolejowej. W piątek, 10 maja odwiedziliśmy z aparatem sam dworzec kolejowy oraz estakadę.

Za miesiąc pociągi pojadą estakadą

8 maja 2019, 15:52
Jeżeli wierzyć w to, co możemy znaleźć w internetowych rozkładach jazdy pociągów, w sobotę 8 czerwca pożegnamy komunikację zastępczą na trasie Gorzów-Gorzów Wielkopolski Wschodni. W siną dal odjedzie też ostatni pociąg kategorii IC. Dzień później nasz narodowy przewoźnik zawiezie nas do… Białegostoku.

Majówka w komunikacji miejskiej

30 kwietnia 2019, 19:08
Komunikacja miejska w Gorzowie i okolicach w świątecznych dniach kursować będzie zgodnie z rozkładem jazdy. Zakłócenia w kursowaniu autobusów mogą wystąpić 3 maja.

Co z nowymi tramwajami od Pesy? [film i zdjęcia]

27 kwietnia 2019, 17:05
Trwają testy pierwszego tramwaju Twist dla Gorzowa. Kiedy te zakończą się pomyślnie, do naszego miasta trafią kolejne tramwaje. Według wstępnych zapowiedzi, Pesa ma dostarczyć trzy tramwaje w maju. Natomiast pod koniec lipca w Gorzowie powinny być już wszystkich 14 zamówionych pojazdów. Natomiast od 1 października ma zostać wznowione kursowanie linii nr 1.

Opóźniony, zatłoczony, odwołany...

23 kwietnia 2019, 16:14
O podróżach na trasie Poznań-Krzyż-Gorzów można byłoby napisać już książkę. Niestety, większość opowieści zaczynałaby się od słów: opóźniony, zatłoczony, czy nawet odwołany.

Testowy przejazd nowego Twista [film i zdjęcia]

16 kwietnia 2019, 18:24
W poniedziałkowe popołudnie rozpoczęły się pierwsze przejazdy testowe nowego tramwaju Pesy, który trafił do Gorzowa. Twist będzie miał do przejechania po gorzowskim torowisku 100 kilometrów, aby uzyskać homologację.

Pierwszy tramwaj od Pesy jest już w Gorzowie! [film i zdjęcia]

16 kwietnia 2019, 06:00
W nocy z poniedziałku na wtorek specjalnym transportem został przywieziony pierwszy tramwaj Twist od Pesy. Tramwaj jeszcze we wtorek wyjeździe na testy na torowisko przy ul. Kostrzyńskiej i Al. 11 Listopada.

Modernizacja jeszcze bez elektryfikacji

5 kwietnia 2019, 12:26
PKP PLK przygotowuje się do modernizacji linii kolejowej z Gorzowa do Krzyża. Po remoncie prędkość pociągów jeżdżących na tej trasie ma wzrosnąć do 120 km/h. Przebudowane będą niektóre przystanki. O elektryfikacji nie ma słowa.


Fotoreportaże


x