Komunikacja

Pasażerowie z Gorzowa zostali "na lodzie". Zadziałały procedury, zabrakło tylko empatii

8 listopada 2021, 10:01
Można byłoby pomyśleć, że jesteśmy pasażerami drugiej kategorii. Znikoma ilość połączeń dalekobieżnych zmusza mieszkańców Gorzowa do podróży z przesiadkami. I można by to było zaakceptować, gdyby nie to, że wybierając przesiadkę w Krzyżu, czy Zbąszynku, nigdy nie wiemy, czy zdążymy na kolejny pociąg.

Gorzów: Elektryczny autobus na testach. Obsługuje linie na cmentarz

1 listopada 2021, 12:50
Do Gorzowa przyjechał elektryczny autobus firmy MAN, który w poniedziałek 1 listopada kursuje na liniach obsługujących cmentarz komunalny przy ul. Żwirowej. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie chce sprawdzić, jak sprawuje się elektryk w sytuacji, kiedy ciągle jest w trasie i obsługuje najbardziej oblegane linie.

Awaria dwóch szynobusów sparaliżowała ruch na trasie Kostrzyn - Krzyż. Ogromne opóźnienia

29 października 2021, 14:48
O dzisiejszych podróżach pasażerowie Polregio woleliby chyba zapomnieć. Od samego rana na linii kolejowej 203 łączącej Kostrzyn z Krzyżem wszystkie pociągi notują ogromne opóźnienia.

Zielone światło dla Polregio?

27 października 2021, 19:54
Szukając odpowiedzi na pytanie "co dolega lubuskim kolejom", na zaproszenie dyrektor zielonogórskiego zakładu Polregio Marzeny Skubiszyńskiej udałem się z wizytą na południe.

Rozkład jazdy MZK na Wszystkich Świętych. Na cmentarz dojedziesz nową linią "D"

26 października 2021, 14:29
Zbliża się 1 Listopada, więc Miejski Zakład Komunikacji uruchomia dodatkowe autobusy w kierunku cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Oprócz specjalnej linii „C” zostanie uruchomiona również nowa linia „D”, która będzie prowadziła przez ul. Słowiańską i os. Staszica. Ponadto zmianie rozkład jazdy linii 105, 111 i 132.

Centrum przesiadkowe w Gorzowie. Czy ktoś będzie z niego korzystał?

22 października 2021, 17:35
Kto i na co ma przesiadać się w centrum przesiadkowym w Gorzowie? To pytanie za każdym razem zadają sobie mieszkańcy naszego miasta, gdy tylko słyszą o problemach komunikacyjnych. Czy to z pociągami, czy zawieszanymi kursami autobusów. Stojący nieopodal dworzec PKS od dawna świeci pustkami, a z dworca kolejowego korzystają już tylko nieliczni, czyli ci, którzy muszą.

Wichura dała się we znaki MZK. Tramwaj nie mógł podjechać pod górkę [film i zdjęcia]

21 października 2021, 16:01
W czwartkowe popołudnie doszło do niecodziennego zdarzenia związanego z silnym wiatrem. Tramwaj linii nr 1 nie mógł podjechać pod górkę przy ul. Pomorskiej. Jak się okazało, podjazd utrudniały nie tylko podmuchy wiatru, ale również liście leżące na szynach.

Co mnie podkusiło, żeby jechać pociągiem?

20 października 2021, 13:16
Kolejny dzień i kolejne problemy pasażerów naszego regionalnego przewoźnika. Tym razem padło na trasę z Gorzowa do Zbąszynka. Z niewiadomych przyczyn torach nie pojawiły się „świeżo wypożyczone”, ponad 40-letnie pojazdy.

Sylwia i Weronika zawiozą nas do Zbąszynka

7 października 2021, 12:55
Kolejna „rewolucja” na gorzowskich torach kolejowych. Spółka Polregio sprowadza do naszego regionu dwa niemieckie składy Düwag Wadloper. Spalinowe zespoły trakcyjne mają obsługiwać połączenie Gorzów Wielkopolski - Zbąszynek.

Nie będzie zmian w trasie linii 128, bo „uczniowie mogą się przesiadać”

7 października 2021, 11:53
Radna Marta Bejnar-Bejnarowicz i radny Robert Surowiec zwrócili się do prezydenta Gorzowa z interpelacją w sprawie wydłużenia trasy linii 128. Obecnie autobus kursuje od pętli na Piaskach do przystanku Górczyńska. Natomiast radni chcieliby, aby autobus rozpoczynał kurs na pętli Ustronie, następnie jechał na os. Piaski, dalej przez os. Staszica do pętli przy ul. Słowiańskiej. Miasto tłumaczy natomiast, że póki co nie zamierza wprowadzać żadnych zmian, a uczniowie mogą się przesiadać korzystając z biletu 45-minutowego.


Fotoreportaże