Komunikacja

Helmut i Jelcz nie przekonały mieszkańców do zamiany auta na komunikację miejską [zdjęcia]

22 września 2021, 13:53
W środę 22 września przypada Światowy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji przejazdy komunikacją miejską w Gorzowie są całkowicie darmowe. Mieszkańcy, którzy zrezygnują z jazdy samochodem, mogą wybrać się w podróż Helmutem lub Jelczem M-11. Jednak obserwując od rana, to co się dzieje w Gorzowie, nie widać aby gorzowianie masowo wybrali komunikację miejską, zamiast auta.

Komunikacyjny powrót do przeszłości. Helmut i Jelcz będą wozić pasażerów po Gorzowie

20 września 2021, 10:53
W środę 22 września przypada Światowy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji przejazdy komunikacją miejską będą całkowicie darmowe. Władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji przygotowały dla mieszkańców niespodziankę. Na trasę linii tramwajowej nr 1 wyjedzie odnowiony helmut, który będzie woził pasażerów. Natomiast na linii autobusowej 101 będzie kursował autobus Jelcz M-11.

Wraca linia 128! Pojedzie z Górczyna na Piaski

16 września 2021, 08:42
20 września na ulice Gorzowa powróci linia 128. Autobus połączy osiedle Piaski z osiedlem Górczyn. To ukłon władz miasta w stronę uczniów, którzy muszą dojeżdżać do szkół w zlokalizowanych na Piaskach.

Podróż pociągiem do Gdyni jest jak loteria. Nigdy nie wiesz, czy dojedziesz do celu

11 września 2021, 11:36
Prawdziwą jazdę bez trzymanki zafundował pasażerom pociągu TLK Kociewie nasz narodowy przewoźnik. Ci, którzy chcieli dostać się bezpośrednim, porannym pociągiem do Trójmiasta czekało kilka przesiadek.

FlixBus zawiesza bezpośrednie połączenie ze stolicą. Był za niski popyt

9 września 2021, 11:24
Gorzów znów traci bezpośrednie połączenie autobusowe z Poznaniem, Warszawą, czy Łodzią. Tym razem linię obsługującą między innymi mieszkańców naszego miasta zawiesił Flixbus.

Kolejowa przygoda w Wędrzynie i Lubniewicach

2 września 2021, 14:06
Jeżeli jesteście fanami kolei, lub chcecie wyruszyć w podróż nieznaną linią po naszym regionie, to ta propozycja jest dla was. W sobotę na szlak wyruszy kolejny pociąg turystyczny. Tym razem Polregio zabierze nas do Lubniewic i Międzyrzecza.

IC Mewa zamiast Lubuszanina. Do stolicy pojedziemy godzinę później

28 sierpnia 2021, 23:37
Od niedzieli, 29 sierpnia wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Z rozkładu jazdy znika poranny IC Lubuszanin, którego ma zastąpić IC Mewa. Problem w tym, że w internetowych wyszukiwarkach, a także na stronie PKP Intercity, takie połączenie nie istnieje.

Czytelnik: Martwi mnie rozmieszczenie tablic systemu informacji pasażerskiej

27 sierpnia 2021, 11:02
Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik Kacper, który dopytuje się dlaczego tablice systemu informacji pasażerskiej nie zostały zainstalowane na najbardziej obleganych przystankach komunikacji miejskiej jak np. na przystanku "SP13" przy ul. Piłsudskiego czy przystanku „Czereśniowa”.

Pięć par pociągów dalekobieżnych z Gorzowa. Zobacz nowości!

25 sierpnia 2021, 19:20
Potwierdzają się nasze pierwsze informacje o zwiększeniu ilości pociągów dalekobieżnych odjeżdżających z Gorzowa. Od grudnia 2021 roku pasażerowie z naszego miasta zyskają dodatkowe połączenie z południem Polski. Zniknie niestety poranny pociąg do Gdyni.

Nowe "miejskie lwy" wjechały do Gorzowa. To pierwsze takie autobusy w Polsce [film i zdjęcia]

24 sierpnia 2021, 11:47
We wtorek 24 sierpnia do Gorzowa przyjechało sześć nowych autobusów MAN Lion’s City 12. Pojazdy z całą pewnością będą się wyróżniać na ulicach miasta, ponieważ mają całkowicie nową stylistykę. Jak podkreślają przedstawiciele firmy MAN, to pierwsze tego typu autobusy w Polsce. Nowe „miejskie lwy” zastąpią wysłużone autobusy, które nie spełniają już norm ekologicznych.


Fotoreportaże