Wiadomości › Komunikacja

Będą kontrole maseczek w autobusach i tramwajach

31 sierpnia 2020, 21:00
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wraz ze strażą miejską, policją i sanepidem apelują do dzieci i młodzieży, które w drodze do szkoły korzystają z komunikacji miejskiej, aby w autobusie czy tramwaju zawsze zakrywały usta i nos. Dlatego też straż miejska zapowiada kontrole w pojazdach komunikacji miejskiej.

Co widział kierowca MZK, kiedy doszło do potrącenia? [film]

25 sierpnia 2020, 18:17
Miejski Zakład Komunikacji wysłał do Urzędu Miasta pismo z wnioskiem o przesunięcie przejścia dla pieszych na którym ostatnio doszło do potrącenia mężczyzny przez kierowcę autobusu MZK. Na nagraniu z kamery monitoringu znajdującej się z przodu autobusu widać, że kierowca mógł zauważyć pieszego dopiero w ostatniej chwili.

Jazda tramwajem okiem osoby niepełnosprawnej [film]

3 sierpnia 2020, 11:17
Niepełnosprawny mieszkaniec Gorzowa nagrał film, w którym pokazuje jak poruszać się wózkiem inwalidzkim w tramwaju. Pan Michał opowiada jak podejść do osób niepełnosprawnych w komunikacji miejskiej i jak taka osoba radzi sobie z podróżowaniem.

MZK planuje zakup 6 nowych autobusów

25 lipca 2020, 12:02
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie planuje kupić w najbliższej przyszłości nowe autobusy. Miałoby to być 6 pojazdów z silnikiem diesla spełniających normę EURO 6. Póki co, miejski przewoźnik szacuje cenę zakupu takich autobusów.

Zderzenie tramwaju z samochodem w centrum Gorzowa

16 lipca 2020, 10:21
Zdarzenie drogowe z udziałem tramwaju przy ulicy Sikorskiego w Gorzowie. Są osoby poszkodowane, ruch tramwajów został wstrzymany.

Tłumy gorzowian na uroczystym przejeździe tramwajów [zdjęcia]

2 lipca 2020, 12:23
W czwartkowe południe na deptaku przy ul. Sikorskiego zebrały się dosłownie tłumy mieszkańców Gorzowa, aby powitać nowe tramwaje Twist, które od 2 lipca wracają do kursowania. Deptak wokół torowiska był szczelnie wypełniony gorzowianami, którzy na widok tramwajów bili brawo i robili zdjęcia. Nowością jest to, że torowisko na deptaku przy ul. Sikorskiego jest podświetlane ledami. Kiedy nadjeżdża tramwaj zapala się czerwone światło, a kiedy torowisko jest puste, świeci się zielone.

Torowisko to nie parking!

29 czerwca 2020, 10:56
Za trzy dni tramwaje wracają na ulice Gorzowa. Zanim jednak Twisty zaczną regularnie kursować, odbywają się jazdy testowe po mieście. Niestety przejazd tramwaju jest często blokowany przez samochody, które parkują na torowisku. Tak stało się również w poniedziałkowy poranek przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Dzieci Wrzesińskich.

Pierwszy dzień jazdy tramwajami za darmo

24 czerwca 2020, 12:03
Po 32 miesiącach zawieszenia, na ulice Gorzowa wrócą tramwaje. W czwartek 2 lipca odbędzie się oficjalne uruchomienie linii tramwajowej nr 1. Z okazji powrotu tramwajów i urodzin miasta, przejazd nowymi tramwajami Twist będzie przez cały dzień darmowy.

To już pewne! W urodziny miasta tramwaje wrócą do kursowania

22 czerwca 2020, 15:09
Z poślizgiem, ale w końcu – na ulice Gorzowa wrócą tramwaje, które będą kursowały na linii nr 1 od Wieprzyc do pętli na Silwanie. Uroczyste wznowienie kursowania tramwajów odbędzie się w samo południe 2 lipca, czyli w 763 urodziny miasta Gorzowa.

MZK włączy klimatyzację w autobusach

18 czerwca 2020, 17:19
W piątek 19 czerwca Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie planuje włączyć klimatyzację w autobusach wożących pasażerów po mieście. Ta nie była włączana w pojazdach pomimo wysokich temperatur z powodu pandemii koronawirusa.


Fotoreportaże