Wiadomości › Komunikacja

Elektroniczne wyświetlacze pojawiały się na dworcu w Gorzowie

14 kwietnia 2020, 21:15
Po 10 miesiącach od uruchomienia zmodernizowanego dworca kolejowego w Gorzowie, na peronach pojawił się system informacji pasażerskiej. Obecnie trwa montaż tablic w tunelu prowadzącym do peronu numer 1 i 2.

Specjalne autobusy MZK dla pracowników szpitala

27 marca 2020, 13:02
Od poniedziałku 30 marca zostaną uruchomione trzy linie autobusowe nr 25, 26 i 34, którymi będą mogli podróżować tylko i wyłącznie pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Wszystkie przystanki będą „na żądanie”. Specjalne autobusy mają na celu ograniczenie możliwości zarażenia koronawirusem pracowników szpitala podczas dojazdu do pracy lub powrotu z pracy.

Ważne zmiany w komunikacji miejskiej w Gorzowie

26 marca 2020, 22:26
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wprowadza nowe zasady przewozu. Od piątku (27 marca) w autobusach oznaczone będą miejsca wyłączone z użytkowania, a z głośników odtwarzane będą specjalne komunikaty. Ma to zapobiec sytuacji, gdy w pojazdach podróżuje większa niż dopuszczalna liczba osób.

Co z autobusami jadącymi na strefę?

25 marca 2020, 10:40
Mieszkańcy Gorzowa, którzy pracują w strefie ekonomicznej dopytują się, jak będzie wyglądał dojazd do i z pracy autobusem komunikacji miejskiej w obliczu nowych obostrzeń związanych z koronawirusem. Miejski Zakład Komunikacji póki co wprowadził bisowanie wybranych kursów i pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami.

Ograniczenia w kursowaniu pociągów do i z Gorzowa

19 marca 2020, 11:08
Koronawirus dziesiątkuje połączenia kolejowe w naszym kraju. Od środy, 18 marca 2020 roku PKP Intercity zawiesił kursowanie wielu pociągów. Z Gorzowa nie wyjeżdża TLK Kociewie. Z siatki połączeń zniknie też kilka połączeń regionalnych.

Gorzów: MZK jednak zrezygnuje z ciepłego guzika

6 marca 2020, 10:30
Władze Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie zmieniły zdanie w sprawie ciepłego guzika. Po analizie sytuacji i tego, że kolejne miasta rezygnują z samodzielnego otwierania drzwi przez pasażerów, również w Gorzowie postanowiono zrezygnować z ciepłego guzika od soboty 7 marca.

Nowy sposób na gapowiczów w Gorzowie?

5 marca 2020, 11:56
Czy to będzie skuteczniejszy bat na gapowiczów w autobusach MZK? Od 1 marca w Gorzowie działa poznańska firma CP Windykacja. Ich hasło przewodnie brzmi: Czas kupić bilet.

Gorzów: MZK nie zrezygnuje z ciepłego guzika

5 marca 2020, 10:52
Mieszkańcy Gorzowa dopytują się czy Miejski Zakład Komunikacji zrezygnuje z używania ciepłego guzika w autobusach. Takie rozwiązania wprowadzono m.in. w Poznaniu, Warszawie czy Lublinie. Władze spółki MZK stwierdziły, że otwieranie drzwi będzie realizowane zgodnie z dotychczasowymi zasadami, czyli za pomocą tzw. „ciepłego guzika”.

Kiedy w końcu wrócą tramwaje?

28 lutego 2020, 16:30
W niedzielę niepostrzeżenie minie 29 miesięcy bez tramwajów w Gorzowie. Kiedy więc możemy spodziewać się powrotu odnowionych helmutów i Twistów na tory? Władze miasta liczą, że stanie się to w maju 2020 roku. Chociaż ta data i tak jest niepewna z uwagi na wielokrotnie przekładanie terminów.

Są pieniądze na zakup elektrycznych autobusów dla Gorzowa

30 stycznia 2020, 13:21
Gorzów uzyskał dofinansowanie na zakup autobusów elektrycznych. Oznacza to, że w 2021 roku, na ulicach miasta pojawi się osiem nowych bezemisyjnych pojazdów. Będą one obsługiwały linie 124, 125 i 126. Wartość ich zakupu wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania to 30,5 mln zł.


Fotoreportaże


x