Wiadomości › Komunikacja

Zielone światło dla Polregio?

27 października 2021, 19:54
Szukając odpowiedzi na pytanie "co dolega lubuskim kolejom", na zaproszenie dyrektor zielonogórskiego zakładu Polregio Marzeny Skubiszyńskiej udałem się z wizytą na południe.

Zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa na cmentarz w Gorzowie

26 października 2021, 14:29
Zbliża się 1 Listopada, więc Miejski Zakład Komunikacji uruchomia dodatkowe autobusy w kierunku cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Oprócz specjalnej linii „C” zostanie uruchomiona również nowa linia „D”, która będzie prowadziła przez ul. Słowiańską i os. Staszica. Ponadto zmianie rozkład jazdy linii 105, 111 i 132.

Centrum przesiadkowe w Gorzowie. Czy ktoś będzie z niego korzystał?

22 października 2021, 17:35
Kto i na co ma przesiadać się w centrum przesiadkowym w Gorzowie? To pytanie za każdym razem zadają sobie mieszkańcy naszego miasta, gdy tylko słyszą o problemach komunikacyjnych. Czy to z pociągami, czy zawieszanymi kursami autobusów. Stojący nieopodal dworzec PKS od dawna świeci pustkami, a z dworca kolejowego korzystają już tylko nieliczni, czyli ci, którzy muszą.

Wichura dała się we znaki MZK. Tramwaj nie mógł podjechać pod górkę [film i zdjęcia]

21 października 2021, 16:01
W czwartkowe popołudnie doszło do niecodziennego zdarzenia związanego z silnym wiatrem. Tramwaj linii nr 1 nie mógł podjechać pod górkę przy ul. Pomorskiej. Jak się okazało, podjazd utrudniały nie tylko podmuchy wiatru, ale również liście leżące na szynach.

Co mnie podkusiło, żeby jechać pociągiem?

20 października 2021, 13:16
Kolejny dzień i kolejne problemy pasażerów naszego regionalnego przewoźnika. Tym razem padło na trasę z Gorzowa do Zbąszynka. Z niewiadomych przyczyn torach nie pojawiły się „świeżo wypożyczone”, ponad 40-letnie pojazdy.

Sylwia i Weronika zawiozą nas do Zbąszynka

7 października 2021, 12:55
Kolejna „rewolucja” na gorzowskich torach kolejowych. Spółka Polregio sprowadza do naszego regionu dwa niemieckie składy Düwag Wadloper. Spalinowe zespoły trakcyjne mają obsługiwać połączenie Gorzów Wielkopolski - Zbąszynek.

Nie będzie zmian w trasie linii 128, bo „uczniowie mogą się przesiadać”

7 października 2021, 11:53
Radna Marta Bejnar-Bejnarowicz i radny Robert Surowiec zwrócili się do prezydenta Gorzowa z interpelacją w sprawie wydłużenia trasy linii 128. Obecnie autobus kursuje od pętli na Piaskach do przystanku Górczyńska. Natomiast radni chcieliby, aby autobus rozpoczynał kurs na pętli Ustronie, następnie jechał na os. Piaski, dalej przez os. Staszica do pętli przy ul. Słowiańskiej. Miasto tłumaczy natomiast, że póki co nie zamierza wprowadzać żadnych zmian, a uczniowie mogą się przesiadać korzystając z biletu 45-minutowego.

Radni chcą zmian w kursowaniu autobusu linii 128

4 października 2021, 18:21
Pod koniec września do kursowania wróciła linia 128, ale na skróconej trasie, niż miało to miejsce w 2016 rok. Autobus kursuje od przystanku Górczyńska do pętli na Piaskach. Jednak radna Marta Bejnar-Bejnarowicz i radny Robert Surowiec apelują do prezydenta Jacka Wójcickiego, aby trasa autobusu została wydłużona.

Gorzów na podium w rankingu elektromobilnych miast

24 września 2021, 12:12
Polityka Insight we współpracy z Fundacją Promocji Pojazdów Elektrycznych opublikowała drugą edycję raportu „Ranking elektromobilnych miast”. Jak się okazało, Gorzów znalazł się na podium w kategorii ułatwienia dla elektromobilności, gdzie zajął trzecie miejsce tuż za Poznaniem i Szczecinem.

W jeden dzień nie porzucimy samochodów. W Gorzowie potrzebne są duże zmiany

23 września 2021, 14:49
Czym miasto zachęca gorzowian, aby przesiedli się do bardziej ekologicznej komunikacji miejskiej? Zdezelowanym Jelczem oraz Helmutem którego ponoć oficjalnie pożegnaliśmy mniej więcej cztery lata temu. Argumentów za pozostawieniem w domu swoich czterech kółek szukać możemy ze świecą. Jednodniowa akcja nie zmieni w żaden sposób mentalności gorzowian.


Fotoreportaże