Komunikacja

Kolej w Lubuskiem: miało być lepiej, wyszło jak zwykle

23 maja 2022, 09:21
To już chyba jakieś fatum. Do Gorzowa i północnej części lubuskiego, Polregio sprawdziło dodatkowy szynobus, który miał wspomóc dość awaryjną flotę pojazdów. Kłopot w tym, że jak informuje jeden z naszych czytelników, ten pojazd również uległ awarii.

Torowisko pilnie do naprawy. Tramwaje będą kursować na skróconej trasie

20 maja 2022, 09:53
W sobotę przez kilka godzin tramwaje linii nr 1 będą kursowały na skróconej trasie na odcinku Wieprzyce-Zakład Energetyczny. Wszystko przez to, że torowisko przy ul. Podmiejskiej wymaga pilnej naprawy. MZK uruchomi zastępczą komunikację autobusową T1.

Helmuty będą jeździć na Piaski. Miasto: To tymczasowe

16 maja 2022, 13:28
Po prawie pięciu latach przerwy na osiedle Piaski w końcu wrócą tramwaje. Termin uruchomienia linii nr 2 i 3 został przełożony i aktualnie mówi się o sierpniu. Jak się okazuje, na początek na Piaski będą kursowały „Helmuty”. Jednak miasto tłumaczy, że to tymczasowe rozwiązanie, dopóki do Gorzowa nie przyjedzie 6 nowych tramwajów od Pesy.

"Elektryki" dla Gorzowa z opóźnieniem

16 maja 2022, 10:43
Pierwsze autobusy elektryczne miały jeździć po Gorzowie w lipcu 2022 roku. Okazuje się, że termin dostawy nie zostanie dotrzymany. Całkowicie elektryczne autobusy zobaczymy w Gorzowie najwcześniej w październiku.

To już pewne. Będzie podwyżka cen biletów MZK!

12 maja 2022, 16:12
Cięcia kursów komunikacji miejskiej nie pomogły i mieszkańców Gorzowa czeka podwyżka cen za bilety MZK. Bilet normalny będzie droższy o 1 zł. Uchwała w tej sprawie pojawi się na czerwcowej Sesji Rady Miasta Gorzowa.

Gorzów: Nie unikniemy podwyżek cen za bilety MZK?

10 maja 2022, 10:48
Cięcia kursów komunikacji nie pomogły i wiele wskazuje na to, że nie unikniemy podwyżek cen za bilety MZK. O wzroście opłat mówił wprost prezydent Jacek Wójcicki podczas kwietniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa. O ile droższe będą bilety? Tego póki co nie wiadomo.

Autobus bez szyby wiózł pasażerów do Zbąszynka

9 maja 2022, 08:41
Psujące się szynobusy, awaryjne lokomotywy - do tego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Jednak do takich sytuacji dochodzić nie powinno. Jak informuje jeden z naszych czytelników, kierowca autobusu, który został podstawiony zamiast pociągu, pojechał w trasę bez tylnej szyby!

Lubuska kolej na trytytkach. Czy długo tak pociągnie?

7 maja 2022, 14:54
Mijają kolejne dni i tygodnie, a poprawy sytuacji pasażerów w północnej części województwa lubuskiego nie widać. Mimo zapewnień zgrabnie ułożony słów, bicia się w pierś - nic się nie zmieniło. Papier przyjmie wszystko - w tym przypadku serwer. Ale pasażer już nie. To on - po raz kolejny został pozostawiony sam sobie.

Nad morze z Gorzowa za 19 złotych?

6 maja 2022, 08:44
PKP Intercity wprowadziło ciekawy system sprzedaży biletów. Dzięki temu już za 19 złotych możemy dojechać do Trójmiasta. Warunek jest jeden - musimy upolować okazję i zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem.

Koniec marzeń o elektryfikacji linii kolejowej do Gorzowa

4 maja 2022, 13:47
Po raz kolejny nasze miasto zostało zepchnięte na sam koniec kolejowych planów. Jak wynika z najnowszej wersji Krajowego Planu Kolejowego, nie ma nawet mowy o tej szumnie zapowiadanej inwestycji. Ratunkiem dla Gorzowa może być przebudowa linii do Zbąszynka.


Fotoreportaże