Wiadomości › Felietony

Bagietka z zakalcem: Nieświęci i święci ze „Stali Gorzów”

19 maja 2019, 21:13
Niewiadomych wciąż jest bez liku, ale pewne jest jedno, że Matka Boża z tęczą nie była jedyną sprofanowaną ikoną świętego. Jak niesie wieść, aureoli próbowano pozbawić także eksprezesa „Stali Gorzów”.

Duch Jeżowa nad Gorzowem

26 kwietnia 2019, 18:09
W Wielkanoc w Gorzowie doszło do tragedii. Mieszkaniec miasta zadźgany nożem zmarł po kilku dniach w szpitalu na skutek obrażeń. Informacje na temat zdarzenia przekazywały i wciąż przekazują lokalne media. Nie inaczej było na łamach portalu internetowego gorzowianin.com.

Świąteczne jaja i lanie wody z króliczkiem w tle

20 kwietnia 2019, 15:47
W Jerozolimie byłem, przy grobie mocno się zadumałem, ale fajnie nie było. Szerokim łukiem omijam miejsca, co do których ludzie mają pewność, choć wskazana jest tylko wiara. To jak z imprezami: wolę pogrzeby niż śluby. Te pierwsze są pewne, a drugie nigdy.

Druga strona nauczycielskiego sporu

12 kwietnia 2019, 13:37
Pełna zgoda jest tylko co do jednego: błędy lekarzy leżą na Żwirowej, a błędy nauczycieli obserwujemy w polityce. Problem w tym, że tych ostatnich będzie coraz więcej, gdyż przykład, jaki dali swoim strajkiem, jest społecznie szkodliwy.

Rzecz o doradcy Piechowiczu

25 marca 2019, 21:18
Regionalna gazeta ujawniła wielką aferę. Prezydencki doradca do spraw public-relations zarabia więcej od jej dziennikarzy. Prezydent Wójcicki powinien założyć pokutną włosiennicę i udać się z pielgrzymką do Rokitna.

Doktor Linda H.? Na bezrybiu rak jest rybą.

3 marca 2019, 20:20
W naszym gorzowskim kurniku aż się kurzy. Nic nie ilustruje lepiej nędzy panującej nad Wartą niż sytuacja w szpitalu. Tu wydarzyć się może wszystko, co nie ma szans wydarzyć się gdziekolwiek indziej.

Grupa Trzymająca Gorzów

27 lutego 2019, 21:57
Fala mętnych interesów i interesików już wiele lat temu podmyła fundamenty przyszłości Gorzowa. Jedno z częstszych pytań, jakie zadają mi czytelnicy felietonów, brzmi: Czy o sprawach naszego miasta decydują ludzie bezinteresowni?

Ponad milion na promocję widmo

17 lutego 2019, 21:59
Nie chcę być kimś w rodzaju „stalofoba”, bo gorzowski klub i jego kierownictwo są wartością samą w sobie, ale o pieniądzach publicznych warto rozmawiać głośno. Szczególnie wtedy, gdy przekazywane są po cichu.

Kasa, misiu, kasa – czyli o pieniądzach na gorzowski sport

2 lutego 2019, 20:14
Na sporcie mogę się nie znać, ale korporacyjny biznes, także ten sportowy, znam całkiem nieźle. Na tyle, by wiedzieć, że tylko w Gorzowie próbuje się wmówić mieszkańcom, iż żużel jest najważniejszą dyscypliną sportową. I to jest „clou” dyskusji o podziale środków na sport nad Wartą. Ta czynność nigdy nie była tu wolna od potknięć, lecz tegoroczny owoc pracy rajców pachnie koszmarem.

Ulica Pawła Adamowicza? Oczywiście, ale Lecha Kaczyńskiego również.

28 stycznia 2019, 19:03
Okazuje się, że każda strona sceny politycznej ma swojego świętego i chciałaby z nim peregrynować po mediach, pławiąc się światłem odbitym od jego zasług i dokonań.


Fotoreportaże


x