Wiadomości › Felietony

O Gorzów trzeba się bić!

26 stycznia 2020, 17:26
Budżet województwa uchwalony, lecz za pasem mamy aktualizację strategii rozwoju do 2030 roku. Sprawa nie w kij dmuchał, bo od tego zależy rozwój lub niedorozwój miasta. Od lat zatykamy nos i tulimy się z zielonogórskimi politykami, lecz korzyść z tego mieli tylko oni. Zbliżamy się do przysłowiowego momentu „wóz albo przewóz”.

Gada sędzia do ludzi, a ludzie do niego ani razu

14 stycznia 2020, 20:24
Nieudolność sędziów w dotarciu ze zrozumiałym przekazem do zwykłych ludzi potwierdza tezę, że nie potrafili się z nimi komunikować również na sali sądowej. Przedstawiciele zawodów prawniczych otwierają kolejne fronty walki, która jest zrozumiała tylko dla nich i bardzo wygodna dla rządzących.

Mija kolejny rok i oby nie nadszedł ten najgorszy

29 grudnia 2019, 18:15
Rok to dużo i wiele może się w tym czasie wydarzyć. Wiele też się wydarzyło. Chapeau bas za wszystkie remonty: te skończone, przeciągające się oraz właśnie inicjowane. Licząc ostrożnie, w rok 2020 wchodzimy z opóźnieniami we wszystkich obszarach.

Chcę przemówić ludzkim głosem

20 grudnia 2019, 22:43
Okres świąteczny ma to do siebie, że wszyscy łagodniejemy. Nie dziwota, skoro nawet zwierzęta w Wigilię mówią ludzkim głosem. Wierzcie lub nie, ale dzisiaj postaram się być miły i mało zgryźliwy.

Na pochyłą Wojciechowską wszystkie kozy skaczą.

8 grudnia 2019, 22:46
Za sprawą mocnych słów eksdyrektora filharmonii znana radna została wzięta w dwa ognie. Płaci rachunki za swoją działalność, wypowiedziane słowa i stosunek do ludzi. Bardzo jestem ciekaw, czy krytykując nie zapomnieliśmy, że zrobiła dużo dobrego.

Były prezydent przeciw interesom Gorzowa? Niestety...

27 listopada 2019, 21:59
Szokująco długa jest lista wpadek oraz niedociągnięć prezydenta Wójcickiego, ale to nie może być alibi dla działania na szkodę miasta przez jego poprzednika. Eksprezydent Jędrzejczak wykorzystał już wiele okazji do porachunków ze swoim następcą, ale w ostatnim czasie przekroczył czerwoną granicę.

Dyrektor Wróbel z filharmonii, niektórym lżej

23 listopada 2019, 16:57
Odejście Wróbla, to tylko malutka część czesnego, jakie Gorzów płaci za lekcję rządzenia miastem przez ludzi o niskiej inteligencji. Moja misja dobiega końca. Nie dałem rady pogodzić pracy na rzecz wysokojakościowej instytucji z interesami lokalnych politykierów – tak w największym skrócie brzmi oświadczenie dyrektora Filharmonii Gorzowskiej.

Gorzów dla młodych? Nasz target to starsi

10 listopada 2019, 21:20
Po raporcie „Miasta dla młodych” w którym Gorzów znalazł się niemal na samym końcu, rozpocznie się maraton zdziwień. Lokalni działacze będą się mądrzyć i wyrywać zęba przez cztery litery.

W obronie Ratusza!

1 listopada 2019, 14:53
Chwalenie władz miasta to orka na ugorze, ale raz kiedyś trzeba się postarać i ziarno prawdy odnaleźć. Wbrew uporczywie powtarzanym zarzutom, nie jest to trudne.

Zwijanie miasta zamiast jego rozwijania

27 października 2019, 08:50
Wciskanie kitu, to najbardziej mi znana dyscyplina, w jakich prezydent Gorzowa zawsze wypadał lepiej od innych. O jego braku rozumienia spraw miasta mówią nawet urzędnicy.


Fotoreportaże