Wiadomości › Felietony

Dyrektor Wróbel z filharmonii, niektórym lżej

23 listopada 2019, 16:57
Odejście Wróbla, to tylko malutka część czesnego, jakie Gorzów płaci za lekcję rządzenia miastem przez ludzi o niskiej inteligencji. Moja misja dobiega końca. Nie dałem rady pogodzić pracy na rzecz wysokojakościowej instytucji z interesami lokalnych politykierów – tak w największym skrócie brzmi oświadczenie dyrektora Filharmonii Gorzowskiej.

Gorzów dla młodych? Nasz target to starsi

10 listopada 2019, 21:20
Po raporcie „Miasta dla młodych” w którym Gorzów znalazł się niemal na samym końcu, rozpocznie się maraton zdziwień. Lokalni działacze będą się mądrzyć i wyrywać zęba przez cztery litery.

W obronie Ratusza!

1 listopada 2019, 14:53
Chwalenie władz miasta to orka na ugorze, ale raz kiedyś trzeba się postarać i ziarno prawdy odnaleźć. Wbrew uporczywie powtarzanym zarzutom, nie jest to trudne.

Zwijanie miasta zamiast jego rozwijania

27 października 2019, 08:50
Wciskanie kitu, to najbardziej mi znana dyscyplina, w jakich prezydent Gorzowa zawsze wypadał lepiej od innych. O jego braku rozumienia spraw miasta mówią nawet urzędnicy.

Wyborczy raport z grajdoła nad Wartą

14 października 2019, 20:20
Senatorem został leciwy staruszek. Izba zadumy stanie się izbą zadymy, a Gorzów potwierdził stereotyp grajdoła bez perspektyw. Lokalnym politykom to na rękę, bo w mętnej wodzie pływaj każdym stylem, choć najczęściej stylu nie mają.

Zza pleców Zmarzlika wyskoczy polityka

27 września 2019, 17:52
Strasznego pecha miał senator znad Warty, gdy służby porządkowe trzykrotnie wyciągały go zza pleców liderki Platformy Obywatelskiej. Krążą informacje, że zza przyszłego mistrza świata, nie wyciągną go nawet czołgiem.

Miejski taniec na trumnach umrzyków

17 września 2019, 22:43
Byłem na Madagaskarze w okresie polskiego święta zmarłych. Tam jest taki zwyczaj, że wyciąga się z grobu umrzyka, a następnie tańczy z nimi, ucztuje i śpiewa do rana.

Gorzów okiem absolwenta

15 września 2019, 20:33
Mieszkaniec Gorzowa, który skończył studia w Poznaniu i Szczecinie postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat naszego miasta. Podkreśla, że Gorzów jest miastem takim w sam raz i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, ale wystarczy chcieć.

Przedwyborcze lanie wody

9 września 2019, 19:43
Rzadko w przedwyborczych deklaracjach jest więcej niż jedno ziarno prawdy. Polityczne wygi wiedzą, że wyborcy mają pamięć krótką, a dziennikarze nie zawsze mają odwagę zapytać.

Problemy Gorzowa okiem studenta

8 września 2019, 21:46
Młody mieszkaniec Gorzowa, który na co dzień studiuje w Poznaniu postanowił opisać swoje spostrzeżenia na temat swojego rodzinnego miasta w felietonie. Niestety po wakacjach spędzonych w Gorzowie, stwierdził że przestał to miasto kochać i stał się do niego uprzedzony.


Fotoreportaże