Wiadomości › Felietony

Miasto wypycha ruch poza centrum. Co dostajemy w zamian?

28 czerwca 2021, 15:15
Ostatnio mam nieodparte wrażenie, że w kwestii ruchu drogowego, w naszym mieście wszystko robi się na odwrót. Wyprowadza się ruchu samochodów z centrum, likwidując miejsca parkingowe, wprowadzając wyższe ceny za parking i ogromne kary za brak biletu, a nie daje się nic w zamian.

Co zrobić z „miejskimi żulami”?

27 czerwca 2021, 13:15
Żule panoszą się coraz śmielej w Gorzowie. W dyskusjach o ograniczeniu ich „zasięgów”, jak bumerang powracają te same diagnozy, argumenty i mądre rady. Nie chodzi o to, by ludzi którym wiatr zawiał w oczy, a ich droga życia zrobiła się mocno stroma, oddzielać chińskim murem od tych, którym się powiodło.

Pisze się nowa polityczna historia miasta

8 czerwca 2021, 22:12
W gorzowskiej polityce jest źle. A nawet jeszcze gorzej. Zewsząd słyszymy, że prezydentowi Wójcickiemu idzie dobrze, a chciałoby się mu za coś przyłożyć. Sądząc po dyskusji oraz głosowaniu nad absolutorium, jest z tym poważny problem.

Lato dwóch plemion…

8 czerwca 2021, 14:20
W Gorzowie na dobre zagościło lato. Maj bardziej przypominał marzec, ale cieszmy się chwilą. Zieleń przebija się przez szary beton. Nawet rozkopane miasto pięknieje. Tak licznych inwestycji nie pamiętają najstarsi gorzowianie. Za 2-3 lata miasto zyska nowe oblicze.

Osobowości za kasę. Jak policja strzela sobie w kolano...

19 kwietnia 2021, 22:56
To wydarzenia tworzą bohaterów i osobowości, a nie PR-owe zabiegi. Lubuszanie stanęli przed zdumiewającym bogactwem wyboru „osobowości roku”, którą można zostać za kilkaset złotych. Nie bez zaskoczenia patrzę, jak ów tani i szurający po dnie profesjonalizmu PR, stał się udziałem lubuskiej Policji.

Nowa rzeczywistość…

15 kwietnia 2021, 20:17
Świat Anno Domini 2021 to nowa rzeczywistość. Odmienna od przewidywalnej przeszłości. Zmieniły się nasze cele, priorytety i wartości. Dawniej obiektem pożądania był najnowszy model telefonu z „nadgryzionym jabłkiem”. Obecnie to szczepionka Pfizera, poszukiwana przez zapobiegliwych jak „Święty Graal” pandemicznej medycyny.

Gorzowianie potrzebują szczepionki na maruderów

9 kwietnia 2021, 14:05
Pilnie potrzebujemy nad Wartą szczepionki na maruderów i sceptyków. Tutejsi aktywiści oraz komentatorzy, krzepko i chyżo krytykują wszystko, co jest nowe oraz nie po ich myśli. Na szczęście większość mieszkańców jest zdania odmiennego.

Nieświęte oburzenie w sprawie pieniędzy dla Katedry

27 marca 2021, 23:12
Mógłbym z prądem i pod publikę. W mig znalazłbym argumenty, które z katedralnego wniosku o prawie dodatkowy milion, zrobiłyby zero. W krajobrazie wszechobecnej betonozy Katedra wciąż pozostaje obiektem najważniejszym w Gorzowie. Mało ludzi myśli tym torem i winny temu jest Kościół oraz jego przedstawiciele.

Marka Gorzowa. Czas na działanie…

8 marca 2021, 10:42
Miejscy urzędnicy coraz bardziej uświadamiają sobie potrzebę promocji Gorzowa. Pytanie tylko, czy czują klimat tego specyficznego miasta. Warto mieć wizje, by nie działać "po omacku".

Ratusz powiedział, ale sprawa nie jest skończona. Kto pierwszy odwiesi strzelbę?

2 marca 2021, 21:20
Nie ma innej drogi niż obniżenie napięcia wokół Stali Gorzów. Zbyt dużo energii zużywane jest do okładania się oskarżeniami, a za mało do szukania porozumienia. Robienie „buzzu” w internecie nie przynosi korzyści nikomu – ani ambitnemu prezesowi, ani znanemu adwokatowi.


Fotoreportaże