Wiadomości › Felietony

Hala widowiskowo-sportowa im. Grażyny Wojciechowskiej?

10 stycznia 2022, 20:30
Ludzie zasłużeni powinni być odpowiednio upamiętnieni – to raczej nie budzi nad Wartą żadnych wątpliwości. Pożegnana dziś przez gorzowian radna w pełni wyczerpuje definicję osoby ponadprzeciętnej, a nawet wybitnej.

Co się stanie w 2022 z gorzowską polityką?

3 stycznia 2022, 21:35
W sensie politycznym rok 2022 nie będzie nad Wartą idyllą, a biografie tutejszych polityków nie zamienią się w hagiografie świętych. Rozglądamy się za czymś nowym, ale zbyt dużego wyboru mieć nie będziemy.

Bilans roku 2021 oczami Roberta Trębowicza

30 grudnia 2021, 16:17
To był trudny rok. Ostry cień covidowej mgły dał się we znaki wszystkim. Niespotykana od dekad drożyzna, brak perspektyw oraz pytanie, co dalej? Czy leci z nami pilot?! Czujemy się pozostawieni sami sobie, bezbronni wobec ekonomiczno - pandemicznego huraganu.

Moc prezentów dla gorzowian

22 grudnia 2021, 21:32
Wszyscy mamy fioła na punkcie świątecznych prezentów. Nie jest jeszcze za późno, aby obdzielić nimi tych wszystkich, którzy zasłużyli, albo wręcz przeciwnie. Będę w tym felietonie kpił, ale tylko trochę i bardzo przyjaźnie.

To będą drogie święta…

5 grudnia 2021, 14:30
Świąteczny klimat powoli się rozkręca. W tym roku handel wyjątkowo wcześnie rozpoczął walkę o nasze portfele. Pierwsze Mikołaje dostępne były w NovaPark równolegle z Halloween, co u tradycjonalistów wywoływało konsternację. Z roku na rok okres świąteczno-noworoczny to coraz bardziej męczący czas sprzedawanej nam iluzji. Infantylnych reklam, gdzie medialnym sponsorem wigilijnego barszczu okazuje się Goździkowa i czopki na niestrawność.

Lubuskie znów na topie. O jednego Mejzę za dużo!

1 grudnia 2021, 17:52
Wiceminister z Lubuskiego chciał zbyt szybko wszystko: być świadkiem na każdym weselu i grabarzem na każdym pogrzebie. Czas pokaże, że będzie chodzącym trupem bez znaczenia.

O jeden most za daleko… Kiedy kładka?

29 listopada 2021, 08:16
26 listopada minęło dziewięć lat od zamknięcia kładki dla pieszych na moście kolejowym. Najmłodsi gorzowianie lokują kładkę gdzieś pomiędzy bitwą pod Grunwaldem a drugą wojną światową, wyrażając zdziwienie, że takowa przeprawa istniała. Czas zaciera ślad.

Gessler była jak Telimena, zbyt wytworna na Soplicowo

23 listopada 2021, 22:58
Wygodne, chociaż bardzo przewrotne, było i jest kultywowanie atmosfery milczenia. Miejsc i sytuacji podobnych do baru „Agata” jest w mieście dużo więcej. Bardzo miło jest nie wiedzieć – nawet jak jest się samorządowcem lub ważnym urzędnikiem.

Żużlowy apetyt na politykę

14 listopada 2021, 22:26
Czysto teoretycznie prezesura kluczowego klubu żużlowego w regionie, to przepustka i dobra pozycja startowa w wyścigu o miejsce na politycznych salonach.

Działajmy! Kropla drąży skałę…

14 listopada 2021, 19:51
Miniony tydzień przyniósł gorzowianom niespodziankę. Spółka PKP SA, zarządzająca m.in. dworcami kolejowymi, oznajmiła "Urbi et Orbi", że gorzowski dworzec zyska nowy blask. Dzieło to chwalebne. Niech się mury pną do góry. Kontenerowe sławojki przed obecnym budynkiem chluby miastu nie przynoszą.


Fotoreportaże