Wiadomości › Felietony

Wspólny stadion dla Stilonu i Warty. Czy to możliwe?

19 września 2021, 18:19
Gorzowianom słusznie marzy się reprezentacyjny stadion piłkarski. W cieniu dyskusji o nim trwa spór i przeciąganie liny, których na co dzień nie widać. Jak współpracują ze sobą dwa gorzowskie kluby? Wcale lub bardzo źle.

Sejmikowe harce. Znów chcą odwołać marszałek Polak

14 września 2021, 07:14
Lubuscy politycy PiS-u przeżywają gorszy okres. Złożyli wniosek o odwołanie marszałek Polak, ale nie mają większości. To nie jest żaden chytry plan, ale polityczny cyrk. Wszystko przypomina rosyjski wynalazek wody w tabletkach – zrobili to, ale nie wiedzą, w czym ją rozpuścić.

W obronie Kościoła. Politycy drożsi niż katecheci!

5 września 2021, 21:06
Nie wszystkie owoce z kościelnego drzewa są zatrute. Wyzywanie księży od synów Kurtyzany jest efektowne, ale mało sprawiedliwe. Liczby z wydatkami na lekcje religii mogą służyć do udowodnienia wielu rzeczy: wielkiej prawdy lub jeszcze większego kłamstwa.

Czy CPK to kolejowa szansa dla Gorzowa?

25 sierpnia 2021, 23:03
Na „Lubuskich torach” to także rozmowy z tymi, którzy kreują rozwój kolei w Polsce i województwie lubuskim. O gorzowskim odcinku komponentu kolejowego Centralnego Portu Komunikacyjnego rozmowa z Marcinem Horałą - sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP.

„Fur Deutschand”. 19.30

16 sierpnia 2021, 11:59
Trend na prawicy nienowy, ale faktem jest, że nam w Lubuskiem nie jest z nim dobrze. Nie wszystko można zwalić na upały, bo o 19.30 bywa już całkiem chłodno.

Co dalej z elektryfikacją linii kolejowej Kostrzyn - Piła?

15 sierpnia 2021, 17:37
Kilka lat temu odżył temat elektryfikacji linii Kostrzyn - Piła. Na licznych konferencjach przedstawiano wizję kolejowej "nowej jakości", na którą w Gorzowie bezskutecznie czekamy od lat, a PKP PLK podjęły konkretne działania na etapie przygotowawczym.

Czy się stoi, czy się leży - podwyżka się należy

1 sierpnia 2021, 23:10
Nie brak ludzi złego charakteru, którzy uważają, że posłom nie należą się podwyżki. Wieszają psy na biednych parlamentarzystach, którzy poświęcają życie, by ułożyć je nam, choć nie mają o nim pojęcia. Program podwyżek dla polityków, to projekt wsparcia dla życiowych nieudaczników.

Dlaczego Europejskie jest przez radnych olewane?

26 lipca 2021, 22:39
Napisana za kilka lat historia Osiedla Europejskiego będzie opowieścią o tym, jak rozwijało się ono nie dzięki lokalnym politykom, ale pomimo polityków. Ci ostatni uwielbiają nad Wartą duże projekty, a nad sprawami błahymi pochylają się tylko wtedy, gdy muszą zawiązać sznurówkę.

Kasa dla Lubuskiego. Po czyjej stronie są politycy?

15 lipca 2021, 22:36
Mamy oto interesujący konflikt o pieniądze dla Lubuskiego. Jak wiele razy wcześniej, region jest zakładnikiem partyjnych przepychanek. Albo marszałek spuści z tonu, a wojewoda przypomni sobie, w jakim województwie mieszka, albo lubuskie wiele na ich zabawach w piaskownicy straci.

Quo vadis lubuskie POLREGIO?

7 lipca 2021, 18:38
Z Marzeną Karoń - p.o. dyrektor Lubuskiego Zakładu POLREGIO w Zielonej Górze rozmawia Robert Trębowicz, ekonomista, publicysta, specjalista ds. kolei. Twórca Forum Interesów Komunikacyjnych Gorzowa.


Fotoreportaże