Wiadomości

Festiwal smaków także w Gorzowie!

2 marca 2017, 09:10, Marcin Kluwak
Food trucki zawitają do Gorzowa. Bary na kółkach tym razem pojawią się pod galerią Manhattan w Gorzowie. Okazja do spróbowania różnorodnego jadła w drugi weekend kwietnia – 8 i 9.

Food trucki już kiedyś gościły w Gorzowie. Podobna impreza miała miejsce przy Nova Park. Tym razem bary na kółkach zaparkują na Manhattanie. Będzie to I Festiwal Smaków Food Trucków. Impreza ta na stałe wrosła w kalendarz Trójmiasta – tam odbyło się już 8 edycji festiwalu. Dwukrotnie festiwal smaków przyciągał mieszkańców Poznania i Szczecina. Impreza odbyła się w Olsztynie, Bydgoszczy i Toruniu. Po raz pierwszy zawita do Gorzowa.

Zapowiada się na prawdziwą ucztę dla smakoszy. Oczywiście podstawowym daniem serwowanych pod galerią będą zapewne wszelkiego rodzaju burgery, ale jak zapewniają organizatorzy, amatorzy innych dań także znajdą dla siebie coś wyjątkowego.

Jeżeli chodzi o wspomniane już burgery, to swój udział w gorzowskiej edycji festiwalu potwierdził dwukrotny zwycięzca Mistrzostw Burgerowych Food trucków w 2014 oraz 2016 roku: Kill Grill Burger & Sandwich Bar ! To 100% gwarancji dla Waszego podniebienia. Dlaczego? Ponieważ wszystko robią sami. Ich wołowina jest doprawiana specjalną mieszanką ziół. Sosy, majonezy, chutney i konfitury również robią sami według własnych receptur. Będzie smacznie.

Jeżeli ktoś nie przepada za bułkami z wołowiną, to zapewne odwiedzi bar o nazwie „Krewetka i Kurczak”. Jak informują organizatorzy, ten food truck stawia na świeżość i kreatywne połączenia! W ich menu znajdziecie autorskie dania z wykorzystaniem krewetek lub kurczaka, w wielu niebanalnych odsłonach, zawsze w towarzystwie naturalnych dodatków. Ich znak rozpoznawczy to chrupiące krewetki w tempurze oraz nowatorskie sosy tworzone według własnych receptur.

To dopiero początek festiwalu smaków, codziennie zgłaszają się nowe firmy, które serwować będą gorzowianom niepowtarzalne doznania kulinarne. Pod galerią Manhattan kupić będzie można też gorące – jadalne kasztany oraz słodkie węgierskie ciasto kominowe. W Słodkiej FaBryczce ciasto nakręcane jest na drewniane wałki do wyrośnięcia, następnie wypiekane w piecu, a potem podawane na gorąco w różnych kombinacjach smakowych: z cynamonem, wanilią, kakao, orzechami, wiórkami kokosowymi czy z nutellą, dzięki czemu mają niepowtarzalny smak!

Impreza startuje w drugi weekend kwietnia. W sobotę (8 kwietnia) Food-Trucki czynne będą od 12 do 21, a w niedzielę (9 kwietnia) I Festiwal Smaków otwarty będzie między 12:00 a 20:00. Organizatorzy zapewniają miejsca do siedzenia, dobra muzykę i w razie niepogody namiot konsumpcyjny.  

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/7 I Festiwal Smaków Food Trucków w Gorzowie

1/7 I Festiwal Smaków Food Trucków w Gorzowie

2/7 I Festiwal Smaków Food Trucków w Gorzowie

2/7 I Festiwal Smaków Food Trucków w Gorzowie

3/7 I Festiwal Smaków Food Trucków w Gorzowie

3/7 I Festiwal Smaków Food Trucków w Gorzowie

4/7 I Festiwal Smaków Food Trucków w Gorzowie

4/7 I Festiwal Smaków Food Trucków w Gorzowie

5/7 I Festiwal Smaków Food Trucków w Gorzowie

5/7 I Festiwal Smaków Food Trucków w Gorzowie

6/7 I Festiwal Smaków Food Trucków w Gorzowie

6/7 I Festiwal Smaków Food Trucków w Gorzowie

7/7 I Festiwal Smaków Food Trucków w Gorzowie

7/7 I Festiwal Smaków Food Trucków w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości