• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Motoryzacyjne show niezagrożone

17 lutego 2017, 19:48, aw
fot. Marcin Kluwak
Dobra wiadomość dla fanów Moto Racing Show, które stało się już tradycją w Gorzowie. Impreza pomimo remontu wiaduktu nad ul. Chrobrego odbędzie się, ale miejsce zostanie trochę zmienione.

Pierwszy raz Moto Racing Show odbyło się w Gorzowie w 2009 roku – od tego momentu gorzowianie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości pokochali tę imprezę. Widać to po ilościach osób, które nieprzerwanie przez osiem lat przychodzą na most Staromiejski i gorzowskie bulwary.

Jednak impreza w tym roku mogłaby się w ogóle nie odbyć – wszystko przez przebudowę estakady kolejowej i remont wiaduktu nad ul. Chrobrego. Prace rozpoczną się 20 maja i zakończą się 26 kwietnia 2018 roku. Natomiast wzdłuż ul. Nadbrzeżnej będą remontowane nisze – tutaj roboty rozpoczną się 14 czerwca i zakończą 17 stycznia 2018 roku.

- Będziemy musieli wprowadzić zmienioną organizację ruchu. Na pewno nie zgodzimy się na to, aby ul. Chrobrego w kierunku mostu Staromiejskiego była całkowicie zamknięta. Możliwe, że trzeba będzie wprowadzić ruch wahadłowy lub zawęzić jezdnię do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. Rozważamy również zmiany w ul. Spichrzowej, która może stać się drogą jednokierunkową. Utrudnienia będą również na ul. Nadbrzeżnej – opowiada Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu. To oznacza m.in. ustawienie rusztowań na drodze, gdzie wcześniej driftowały auta oraz stały setki widzów. A także zamknięcie pasa na Nadbrzeżnej, gdzie czekały na wjazd na most samochody, quady i motocykle.

To wszystko zmusiło organizatorów, aby zorganizować imprezę w trochę inny sposób. - To było pewne, że nie zrezygnujemy z organizacji Moto Racing Show, bo to jest już tradycja w Gorzowie. Myśleliśmy całkowitej zmianie miejsca, ale to wiązałoby się ze zbyt dużymi kosztami. Dlatego też postanowiliśmy, że impreza będzie odbywała się przede wszystkim na połowie mostu oraz na ul. Grobla i Fabrycznej – komentuje Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Moto Racing Show odbędzie się w tym roku w piątek 25 sierpnia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości