Gorzów ponownie na szarym końcu

30 stycznia 2017, 10:16, aw
fot. archiwum
Według raportu „Stolice Regionów” Gorzów jest najmniej medialnym miastem wojewódzkim. W zestawieniu 18 stolic wojewódzkich znalazł się na ostatnim miejscu.

Raport „Stolice Regionów” to kwartalne badanie „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”, które porównuje wizerunek miast wojewódzkich w mediach. Analizie poddano materiał pochodzący z monitoringu ponad 1100 tytułów prasowych, 5 mln źródeł internetowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych. Badanie było przeprowadzane w dniach 1 października – 31 grudnia 2016 roku.

W rankingu wygrywa oczywiście Warszawa. O stolicy Polski było aż 466,2 tys. doniesień medialnych. Na drugim miejscu jest Kraków 202,2 tys i Poznań 175,7 tys.

Obie stolice województwa lubuskiego wypadły naprawdę bardzo słabo w tym zestawieniu. Zielona Góra zajęła przedostatnie 17 miejsce z liczbą 25,7 tys. wzmianek w mediach, natomiast Gorzów znalazł się na ostatnim, 18 miejscu. O naszym mieście wspominano zaledwie 23,3 tys. razy.

Najczęściej Gorzów pojawiał się w internecie - 18,5 tys., gazetach 3,3 tys., radiu 701 razy i telewizji 709 razy. Jeżeli chodzi o podział na media lokalne i ogólnopolskie, to tutaj również wypadamy bardzo słabo. W telewizjach ogólnopolskich dużo więcej mówi się o Zielonej Górze, niż o północnej stolicy regionu.

Jak się okazuje, to nie pierwszy raz, kiedy Gorzów zajmuje ostatnie miejsce w tym zestawieniu. Od dłuższego czasu nasze miasto jest na szarym końcu rankingu. Również Zielona Góra, w tym zestawieniu zajmuje cały czas przedostatnie miejsce.

Jedyny plus jest taki, że dzięki mediom nasze miasto zyskało promocję wartą 109,8 tys. zł., a Zielona Góra 130,3 tys. zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości