Wiadomości

Na drogach znów może być niebezpiecznie!

12 stycznia 2017, 20:40, Marcin Kluwak
fot. Anna Warchoł
Kierowcy i piesi uważajcie – rano po raz kolejny Gorzów może zasypać śnieg. Szykując się do szkoły czy pracy weźmy to pod uwagę. Na drogach i chodnikach może być ślisko.

Podać ma zacząć już w nocy z czwartku na piątek – pierwsze opady śniegu spodziewane są między 1 a 2 w nocy oraz tuż przed świtem – około godziny 5 rano. O zbliżających się intensywnych opadach śniegu informuje też firma Eneris, która zajmuje się zimowym utrzymaniem dróg.

- Na najbliższą noc prognozy pogody zapowiadają w Gorzowie Wlkp warunki atmosferyczne utrudniające poruszanie się po drogach. Między 1.00 a 7.00 rano bardzo prawdopodobne jest wystąpienie intensywnych opadów śniegu, przed i po których może pojawić się marznący deszcz, co zwiększa ryzyko gołoledzi – informuje Marta Czerwińska z Eneris

Gorzowski oddział ENERIS Surowce jest w pełnej gotowości do zabezpieczenia przejezdności gorzowskich ulic i bezpieczeństwa kierujących. Przez całą noc pracownicy ENERIS będą pełnili dyżur i monitorowali stan dróg. Do wyjazdu na ulice i podjęcia działań w ramach „Akcji zima” przygotowana jest flota zimowa – 10 pługopiaskarek, które przewiduje kontrakt, a także 3 pojazdy, które również zostaną wykorzystane w razie potrzeby. Przygotowany jest również zapas mieszanki piaskowo-solnej.

- Z uwagi na to, że opady śniegu mogą się utrzymywać do godzin porannych, na które przypada szczyt w ruchu drogowym, prosimy o uwzględnienie możliwych utrudnień w ruchu w swoim planie dnia. Apelujemy do kierowców o wolniejszą jazdę, dzięki której zwiększą bezpieczeństwo swoje i bliskich podczas dojazdu do pracy czy szkoły – dodaje Czerwińska.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości