Wiadomości

Znów się tłuką. Tym razem na Zawarciu

28 listopada 2016, 15:03, Anna Warchoł
fot. Plus Taxi
Przed tygodniem na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Kolejowej w Gorzowie doszło do zmiany organizacji ruchu. Jednak większość kierowców nie zauważa znaków i dalej jeździ na pamięć. Efekt? Stłuczki.

Patrząc na to co dzieje się na mieście, kiedy tylko zostanie zmieniona organizacja ruchu – można powiedzieć, że wielu kierowców to święte krowy, które nie zwracają uwagi na nic.

Tak było w przypadku ul. Okulickiego i Kombatantów. Tam po zmianie pierwszeństwa ruchu, nie było tygodnia kiedy nie doszłoby do wypadku czy też kolizji. Kierowcy kompletnie nie zwracali uwagi na znaki i to, że ul. Kombatantów przestała być już drogą z pierwszeństwem. A niektórzy po prostu wymuszali pierwszeństwo, ponieważ nie chciało się im stać w korku i ruszali bo „może się uda”. W kilka miesięcy było tam kilkadziesiąt wypadków i stłuczek.

Jak się okazuje, teraz podobnie jest na gorzowskim Zawarciu. W związku z ostatnim etapem remontu ul. Fabrycznej – zmianie uległa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Kolejowej. Do tej pory, to Przemysłowa była drogą z pierwszeństwem przejazdu. Natomiast od soboty 19 listopada, to ul. Kolejowa ma pierwszeństwo. Wszystko jest dokładnie oznakowane. Jednak kierowcy i tutaj mają problem.

-Rzeczywiście, po zmianie organizacji ruchu nie wszyscy sobie z tą sytuacją radzą i jeżdżą na pamięć. Od 19 listopada odnotowaliśmy w tym miejscu 9 zdarzeń drogowych – przyznaje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Wśród tych kolizji, jedna była z udziałem oznakowanego radiowozu. Doszło do niej 24 listopada o godz. 14.45. - Zdarzenie powstało z winy 39-latka, prowadzącego osobowego vw jetta, który wymusił pierwszeństwo przejazdu. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych – komentuje Maludy.

Warto przypomnieć, że każdy kierowca powinien patrzeć na oznakowanie poziome i pionowe, a nie jeździć na pamięć. Szczególnie teraz, kiedy w Gorzowie jest dużo inwestycji związanych z modernizacją dróg, co stwarza konieczność zmiany dotychczasowej organizacji ruchu.  

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości