Wiadomości

Ruszyła budowa przystanku na Teatralnej [zdjęcia]

16 listopada 2016, 17:19, Anna Warchoł
fot. Mateusz Stefaniak
W środę przy ul. Teatralnej w Gorzowie pojawili się robotnicy, którzy rozpoczęli budowę przystanku kolejowego. Mini stacja będzie obsługiwała pasażerów pociągów na czas modernizacji estakady.

- Budowa przystanku osobowego na ulicy Teatralnej, czas start – taką wiadomość otrzymaliśmy dzisiaj od naszego czytelnika Mateusza. Na Teatralnej rozpoczęła się więc długo wyczekiwana inwestycja.

Budowa przystanku kolejowego przy ul. Teatralnej, gdzie rozpoczyna się estakada była zapowiadana była już rok temu. Początkowo mała stacja miała być tylko tymczasowa, na okres przebudowy estakady kolejowej. Jednak ostatecznie zostanie tam na stałe.

Stacja będzie będzie miała jeden peron o długości 100 metrów i szerokości 7-8 metrów. Przystanek będzie zadaszony wiatą. Dojście do niego będzie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Nazwa tego przystanku nie została jeszcze ustalona – być może będzie nazywał się Gorzów Wielkopolski Wschód.

Stacja będzie obsługiwała pasażerów od kwietnia 2017 roku, kiedy ruszy przebudowa estakady kolejowej. Wówczas pasażerowie jadący od strony Krzyża będą wysiadali przy Teatralnej i przesiadali się na zastępczą komunikację autobusową, którą dojadą do stacji Gorzów Wielkopolski Wieprzyce. Tam będą czekać na nich już inne szynobusy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/4 Budowa przystanku kolejowego

1/4 Budowa przystanku kolejowego

2/4 Budowa przystanku kolejowego

2/4 Budowa przystanku kolejowego

3/4 Budowa przystanku kolejowego

3/4 Budowa przystanku kolejowego

4/4 Budowa przystanku kolejowego

4/4 Budowa przystanku kolejowego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości