Wiadomości

Roczek Radia GO!

27 lipca 2016, 21:37, Dawid Nowakowski
To już rok – 27 lipca 2015 roku w eterze – na 101,7 FM rozpoczęło oficjalnie nadawanie Radio GO. Lokalna stacja radiowa prezentująca przede wszystkim muzykę taneczną zyskała przez rok stałe grono słuchaczy.

Początki jak zawsze były trudne. Na lokalnym rynku radiowym, opanowanym przez stałych graczy – Radio ESKA, Plus i Gorzów pojawiła się konkurencja. Wydawało się, że tort został podzielony, karty rozdane i nikt już nic nowego w naszym mieście nie może zrobić.

Znalazł się jednak człowiek, który ostro zamieszał na lokalnym rynku radiowym. To Andrzej Adamczyk. Jako jedyny lokalny przedsiębiorca wystartował w konkursie na uzyskanie koncesji radiowej na częstotliwość 101,7 FM. Adamczyk pokonał konkurentów takich jak: RMF, Zet, czy Agora. Te wielkie sieci chciały w Gorzowie uruchomić swoje stacje. - Moim zamiarem było stworzenie radia, którego w Gorzowie jeszcze nie było. Dużo dobrej muzyki, mało gadania i ciekawe informacje – mówi Andrzej Adamczyk, prezes zarządu spółki Radio GO, a jednoczesnie redaktor naczelny stacji.

Jednak od uzyskania koncesji, do faktycznego startu radia minęło sporo czasu. Samo uzyskanie pozwolenia na nadawanie, to jak się okazało, kropla w morzu. Jednak po skompletowaniu zespołu, wyposażeniu stacji i uruchomieniu nadajnika - 27 lipca 2015 roku Daniel „Zielak” Zieliński przywitał po raz pierwszy wszystkich słuchaczy nowego radia. I tak jest nieprzerwanie do dziś. Daniela Zielińskiego możemy słuchać w programie „Wstajesz i GO” - od poniedziałku do piątku – od 6:00 do 9:00. Co najważniejsze – Daniel swoją pracę wykonuje z pasją - Praca w radiu to niesamowita przygoda i spełnienie marzenia,które tkwiło we mnie od dzieciństwa – tłumaczy prezenter Radia GO.

Jednak Radio GO to nie tylko poranek. Co godzinę stacja nadaje też serwisy krajowe oraz lokalne. Te ostatnie przygotowywane są przez trzy osoby – Marcina Kluwaka, Annę Warchoł i serwisanta – Macieja Ziółkowskiego. - Informacje są krótkie, ciekawe i przedstawione w atrakcyjny sposób. To przyciąga uwagę słuchaczy a jednocześnie sprawia, że radio nie jest przegadane – wyjaśnia Maciej Ziółkowski.

Jednak ponad 80% czasu nadawania to muzyka. I tu tkwił prawdziwy klucz do sukcesu. W Gorzowie format muzyki tanecznej prezentowało kilka lat temu Radio PLUS Gorzów. Wówczas słuchalność stacji wzrosła o kilka tysięcy procent.

Radio GO po raz pierwszy w badaniach słuchalności pojawiło się w listopadzie 2015 roku – wówczas stacji słuchało 12,2% gorzowian. Już po kilku miesiącach działalności stacja nadająca na 101,7 FM we własnej grupie docelowej (25-44 lata) wyprzedziła Radio Gorzów (11%) i Radio Plus Gorzów (8,5%). Dalsze miesiące tylko potwierdzają wysoką pozycję stacji wśród mieszkańców Gorzowa i okolicznych miejscowości.

Najnowsze wyniki są jeszcze bardziej zaskakujące. Radio GO znalazło się na drugim miejscu w Gorzowie (21%), ustępując już tylko 8 punktami procentowymi Radiu Eska. W wynikach słuchalności z tyłu zostają ogólnopolskie stacje radiowe takie jak RMF FM (20,6%) i Radio Zet (15,1%) - Świetne wyniki słuchalności potwierdziły założenia programowe, które przyjęliśmy rok temu. Co warto podkreślić, sukces ten wynika wyłącznie z naszej oferty programowej, bo jak do tej pory stacja nie przeprowadziła żadnej akcji promocyjnej -  mówi Andrzej Adamczyk.

- Przy okazji pierwszej rocznicy chciałbym złożyć deklarację, że również w przyszłości nie zmieni się nasza filozofia, zakładająca, że sensem istnienia Radia GO jest spełnianie potrzeb naszych słuchaczy. Chciałbym też podziękować odbiorcom, którzy już są z nami i zaprosić do popróbowania naszej oferty tych, którzy o istnieniu Radia GO dowiedzieli się dopiero teraz - dodaje prezes stacji.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości