Wiadomości

Ruszyła rozprawa ginekologa oskarżonego o gwałt

21 marca 2016, 11:36, red
Nie mam zupełnie nic do powiedzenia – to był wstanie powiedzieć do zgromadzonych dziennikarzy obrońca gorzowskiego ginekologa, którego to proces ruszył przed sądem w Strzelcach Krajeńskich. Rozprawa odbywa się za zamkniętymi drzwiami i przy ogromnym zainteresowaniu mediów.

Przed 9 rano w sądzie w Strzelcach Krajeńskich dziennikarzy było więcej niż samych pokrzywdzonych i prowadzących sprawę. Zjawił się też sam oskarżony – Piotr P. - ginekolog z Gorzowa. To on miał w 2014 roku, podczas badania w swoim prywatnym gabinecie zgwałcić jedną z pacjentek. Według jej relacji, została odurzona jakimś środkiem, a podczas badania wykorzystana seksualnie. Jak sama mówi – niewiele pamięta – ma jedynie krótkie „przebłyski” świadomości.

Ze swoimi wątpliwościami zwróciła się do koleżanek, które czekały na nią przed gabinetem lekarskim. Te od razu zawiozły 21-latkę na policję, gdzie złożyła zeznania. Prokurator nakazał też przeszukać gabinet podejrzanego. Znaleziono w nim zużytą prezerwatywę z nasieniem – jak się później okazało – oskarżonego ginekologa.

Po przeczytaniu artykułu w lokalnej prasie, do prokuratury zgłosiła się też kolejna osoba, która twierdzi że została w ten sam sposób wykorzystana przez Piotra P.

Rozprawa w sądzie w Strzelcach została utajniona, ani prokuratura, ani pokrzywdzeni, ani tym bardzie podejrzani nie chcą wypowiadać się w tej. Prowadzący sprawę prokurator nie udziela żadnych informacji. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości